Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Uciti ljude raditi web stranice
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 07.12.2003 23:17    Post subject: Uciti ljude raditi web stranice Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam znao kamo s ovim topicom, pod Theory & Praxis nema rubrike bas za web pa sam stavio tu, nek moderatori presele.

Radi se o sljedecem. U svojoj skoli (http://www.gimnazija-karlovac.hr) trebo bi predavati ucenicima __izradu web stranica. Ljudi kojima to predajem su uglavnom 1.razredi.
E sada zanima me misljenje ljudi ovdje kako to najbolje izvesti. Po vasem sudu. Vjerujem da je vecina ljudi tu samouka, ali opet vjerojatno prije nesto naucis kad ti to netko pokaze. Sta mislite kako bi to bilo najbolje, kako ce to oni najbrze,najbolje shvatiti. I koji bi bio ispravan nacin.

Nisam ja tu neki veliki autoritet na tom polju, ali ipak sam najbolje sta trenutno skola moze ponuditi.

Konacni cilj predavanja je da ljudi nauce raditi web-stranice. Bar kako-tako.
Uglavnom, ja odlucio da im u pocetku pokazem Dreamweaver. Uciti ih html kod u pocetku je totalno odvratno i vjerujem da bi odbilo vecinu ljudi. Ja cu ih uciti kako ja znam. Kolko je to moje znanje dobro/lose, ali bar ce znati vise nego sta znaju sada Smile

Sad, odrzao sam 2 predavanja od po 2 sata, pokazao im dreamweaver, vecinu osnovnih gluposti, mijenjanje boja, tablice, alignment i tako te neke osnovne fore. Morate razumjeti da u ovo ljudi u 1.razredu (15 godina) koji cak nisu jaki ni u informacijskoj tehnologiji, a kamoli u web-u.

Onda sam im na drugom predavanju dao zadatak da naprave nekakav sajt za neku imaginarnu firmu. Kako bi malo trenirali. To je ovo
http://www.gimnazija-karlovac.hr/ucenici/radovi_ucenika/

E sad, vase misljenje, sta da dalje radim s njima, u kojem pravcu da to dalje usmjerim?
a) da im jos zadajem da rade neke stranice, kako bi skroz skuzili dreamweaver
b) da ih ucim HTML kod?
c) da im pokazem Photoshop, jerbo bez fotosopa nema pravog webdizajnera
d) nesto cetvrto?

ja gledam da su oni za 2 sata (sto bi bilo za 2 tjedna da im je to recimo predmet u skoli kao Informatika) napravili ovo. sta kad bi to bio izborni predmet u skoli. sta bi se onda napravilo u jednoj skolskoj godini?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
eirenah



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 38

PostPosted: 08.12.2003 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj pa super! ja sam mislila da ce web u skole negdje u doba mojih unuka : ))
mislim da se definitivno treba obratit paznju na photoshop.
i mislim da bi kôd trebao u neki izborni, jer to fakat trebaju bit ljudi koji su ful zainteresirani za to. ovako na vulgaris satu ce pola razreda zijevati (pogotovo zenski dio, znam da bi i ja vjerojatno : )
ustvari ne treba ih uciti 'pisati' kod, nego mislim da bi, kad si vec poceo sa dreamweaverom, mogao pokazati cisto kako se kod editira. znaci pokazat im kako da dodju do njega i nek pokusavaju mijenjat neke parametre. na tu foru ce malo upijati kod ali bez prevelike preshe.

ne znam, kako je tebi lakse, mozes ici u dubinu samo sa htmlom, ili u sirinu
(malo htmla, najosnovnije osnove flasha, osnove photoshopa...)
a onda ce se vrlo vjerojatno naci kriticna skupina koja ce izletavat sa pitanjima i na tu foru ce se gradivo nametnut samo od sebe (profesore, kako su pobogu napravili one avijone na miTriju? a jel se moze to negdje skinut? - be affraid, be very affraid : ))

mozes uvijek ubacit i malo teorije web-dizajna, ono, ljudi, niikad, ali nikad ne kricavo zelena slova na crnoj podlozi, i niiiikad, ali nikad ne rastezat sliku na 200 ili 50% i te spike : )
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 08.12.2003 00:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eirenah wrote:
joj pa super! ja sam mislila da ce web u skole negdje u doba mojih unuka : ))


heh moja sestra je na informatici u drugom osnovne ucila dreamweaver Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.12.2003 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i would say wrong ..
ako je predmet "izrada web stranica" onda im je potrebnije znanje o kodu od znanja fotoshopa, nemojte me krivo shvatit i jedno i drugo im je neophodno ali moraju znati kad pogled bace na source znati sto gledaju .. inace mucni sati debuginga ih cekaju ..

inace nemrem a da ne presocim izjavu tjedna jednog direktora koji vec 15 godina vodi tvrtku koja dobar dio posla odradjuje na webu ..
"Hebote ovi informaticari ko doktori postali , svak nesto specijalizirao"
Rolling Eyes i sad zamislite kako je meni ..
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 08.12.2003 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj susjed ide kod tebe na predavanja, sav je odusevljen samim time (evo danas sam mu stavio dreamweaver).
Vidio sam prve radove, mogu reci da izgledaju vrlo zanimljivo, naravno ovo je samo pocetak.
Predlazem da im jos malo Dreamweaver, onda predji na photoshop, kada nauce raditi neku pristojnu grafiku, onad slajsanje, pa nakraju .css .
Mogo bi razmisljati o nekom naprednom classu o serverside programiranju (vi ste u asp-u svi koliko vidim Smile Evil or Very Mad ).
to bi bio cijeli tour kroz svijet radjenja weba - nravno bit ce onih vise i onih manje "zainteresiranih" u grafiku, but thought is that counts, right Very Happy

Last edited by _butch on 08.12.2003 00:57; edited 1 time in total

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 08.12.2003 00:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nauci ih onih, 99must's

ono, pravila o kompozijici, pravila o rasporedu, pravila o hijerarhiji, pravila o fontovima, pravila o bojama, itd.
one, osnove :)

mozda to jest teorijski, i ici ce im na zivce to, al to mora znat svako, ko vec nema instalirano to u raw verziji.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 08.12.2003 02:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma podjeli svima 5ice i poteraj ih doma!!1 damn kidz!!1 ;))
serem, slazem se sa svim predlozenim i gl.

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 08.12.2003 06:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda maaaalo početničkog HTML-a? Ne radim-webove-u-notepadu puno, već ono, osnove? I ondak dw, ps i flash. Ako to zguraš u jedno polugodište.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 08.12.2003 07:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

isuse, pa kud vec fotosop i slajsanje nakon osnovnog html-a?
mislim da bi im trebo objasniti bar osnovne tagove u htmlu (ako vec nisi), da znaju o cem se radi. nema tu nesto puno - html, head, body, title, table, tr, td i bok. a prije fotosopiranja i flasha, trebalo bi ih nauciti kao sto je blekdjuk reko - rasporedu, fontovima, bojama te im onda objasniti sto je css i zasto se koristi. tek nakon toga - fotosop, flash i ostale djindjebaje.
Back to top
View user's profile Send private message
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 08.12.2003 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa sad bi trebali poceti sa izradom jezgre za neki manji cms Wink
sala Smile

Pa ja milslim da bi jos i u pocetku trebao posvetiti malo vremena da dobiju osjecaj za raspored i organizaciju na siteu..

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ToO CoMpLiCaTeD



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 08.12.2003 09:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moja škola ima pretty shitnu stranicu, no ja im radim novu Very Happy

ossskranjcevica.hr

_________________
cvok, cvok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 08.12.2003 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam shvatio radi li se o redovnom predmetu ili o slobodnoj aktivnosti (ili kak se vec to sad zove)?
Back to top
View user's profile Send private message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 08.12.2003 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pretpostavljam da se radi o izbornoj aktivnosti, dakle za one koje sama tematika zanima? u tom slucaju definitivno krenuti od html-a jer tu vec vidis kako je jednostavno sjebat stvar kad se primas neceg bez potrebnog predznanja.
fora je u tome sto se i s dw-om moze jako dobro uciti html, pogotovo koristeci split view koda i dizajna...
napravi par vjezbi da se mijenjaju parametri za elemente u design viewu i u isto vrijeme promatraju promjene koje DW generira u kodu... na taj nacin djeca (Very Happy) nece morati pisati njima dosadan kod a u isto vrijeme ce ga usvajati zahvaljujuci DW-u.

i ubuduce im bolje definiraj zadatke... ovaj na gore spomenutom linku vec je krenuo trpat layere i sjebo je stvar. neka zadaci budu slozeni prema do tada obradjenom gradivu. Dakle, ako su se tog dana radile tablice u zadatku je potrebno specificirati da se pri izradi koriste samo tablice. ostali dobiju jedan :>
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 08.12.2003 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za pocetak bi ih trebao upoznat uopce koj qrac oni to rade, pokazat im gro dobrih primjera i ufurat ih u to da im to zele radit, ne da to moraju radit.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
leon



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 08.12.2003 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo da ja chipnem svojih par misli...

Ja sam to isto ucio djecu, no malo mladju, 7 - 8 razred...

prvo ih naucish osnovnim tagovima i to ih naucish pisat u NOTEPADU... jer, ruku na srce, jebesh web dizajnera koji nezna kaj je IMG, TD, TR, A i tome slicno... e onda kada dodju do toga da to usvoje, das im neki ultrajeben zahtjev... tipa neku kompliciranu tablicu... i posto je to muka issova za napravit, uvedesh ih u dreamweaver... tu odmah moram naglasit da ih se treba nauciti raditi u split modu da mogu pratiti promjene kod/dizajn jer ce tako najlakse shvatiti propertiese pojedinih tagova...

Onda ti je najbolje krenuti sa CSSom... da skuze sto su klase i kako si njima olaksati zivot....

Onda krenes sa malo teorije samog dizajna... do's & don'ts - ono sto je blekdjuk spomenuo, i dash im par dobrih primjera da vide o cemu govorish, i par losih da vide cega se trebaju kloniti...

onda im dash photoshop u ruke i naucish posloziti neke osnovne elemente unutra i objasnit im kaj se moze a kaj se ne moze unutra te kada to svladaju naucish ih slajsati... sa slajsanjem se oper vratish na onaj dio sa HTML-om i CSS-om jer sad treba posebnu paznji posvetiti preciznom definiranju nekih parametara...

kasnije, ak ti ostane vremena, pocnes sa malo flasha....

+IMHO, kljucno je primjeniti americki nacin rada... znaci rad na pravim projektima... nadjite materijale neke, sa nekog velesajma brosure i nesto, osmislite neke tekstove i dajte da naprave "pravi" projekt... nesto ozbiljno... ne nesto sto ce biti zajebancija...

eto.. tolko od mene

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 08.12.2003 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja nisam predavao djeci ali sam drzao instrukcije ekipi od kojih 35 godina Smile
sto je u biti isto sto i malo djete:)

mislim da je najbolje da se cijela nastava razdvoji na segmente,...
1. dreamewaver (notepad = deinstall) samo graficki dio.
- slaganje slikica u tablice, alignanje, odredivanje velicine celija,...
2. photoshop
- gradijenti, text, sjencanja, unos slike i obrada, sejvanje,...
3. slajsanje layouta
- exportanje u html, punjenje kontenta, linkanje stranica.
4. FLASH!

mislim da je najbolje da se ide ovim redosljedom,...
garantirano ti je da ce im biti jako zanimljivo,...


samo jedna misao,...
zamislite sto bi svi mi koji se bave ovim poslom radili da neznamo nista od gore navedenog??

ja bi postavljao knauf ili keramicke plocice:)
bog zna da bi imao vecu placu:)


ma se@#$m bezveze,... ja obozavam svoj topli ured, nek se neko drugi sad na zimi zaje!@# sa fizikalijama.

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 08.12.2003 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
moj susjed ide kod tebe na predavanja, sav je odusevljen samim time (evo danas sam mu stavio dreamweaver).


tomica a? Smile super, onda mu i ti mozes neke stvari pokazat.

_butch wrote:

Vidio sam prve radove, mogu reci da izgledaju vrlo zanimljivo, naravno ovo je samo pocetak.
Predlazem da im jos malo Dreamweaver, onda predji na photoshop, kada nauce raditi neku pristojnu grafiku, onad slajsanje, pa nakraju .css .
Mogo bi razmisljati o nekom naprednom classu o serverside programiranju (vi ste u asp-u svi koliko vidim Smile Evil or Very Mad ).
to bi bio cijeli tour kroz svijet radjenja weba - nravno bit ce onih vise i onih manje "zainteresiranih" u grafiku, but thought is that counts, right Very Happy


tako ce nesto i biti....samo brijem da cu sve raditi kroz zadatke, znaci ljudi napravicemo danas stranicu tu-i-tu. jerbo mozda je tako najbolje...iz prakse uciti, tako sam ja ucio, tako ste vjerojatno i vi...induktivna metoda je po meni najbolja.

a ovo sa serverside programiranjem, to je ipak malo naprednije, ono, po meni ljudi moraju kuziti "obicno" programiranje da bi kuzili ovo.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 08.12.2003 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eirenah wrote:
joj pa super! ja sam mislila da ce web u skole negdje u doba mojih unuka : ))
mislim da se definitivno treba obratit paznju na photoshop.
i mislim da bi kôd trebao u neki izborni, jer to fakat trebaju bit ljudi koji su ful zainteresirani za to. ovako na vulgaris satu ce pola razreda zijevati (pogotovo zenski dio, znam da bi i ja vjerojatno : )
ustvari ne treba ih uciti 'pisati' kod, nego mislim da bi, kad si vec poceo sa dreamweaverom, mogao pokazati cisto kako se kod editira. znaci pokazat im kako da dodju do njega i nek pokusavaju mijenjat neke parametre. na tu foru ce malo upijati kod ali bez prevelike preshe.

ne znam, kako je tebi lakse, mozes ici u dubinu samo sa htmlom, ili u sirinu
(malo htmla, najosnovnije osnove flasha, osnove photoshopa...)
a onda ce se vrlo vjerojatno naci kriticna skupina koja ce izletavat sa pitanjima i na tu foru ce se gradivo nametnut samo od sebe (profesore, kako su pobogu napravili one avijone na miTriju? a jel se moze to negdje skinut? - be affraid, be very affraid : ))

mozes uvijek ubacit i malo teorije web-dizajna, ono, ljudi, niikad, ali nikad ne kricavo zelena slova na crnoj podlozi, i niiiikad, ali nikad ne rastezat sliku na 200 ili 50% i te spike : )


prvo - ja nisam profesor Smile
drugo, hm, neznam ni sam, pitanje je sto je bolje, ici u dubinu, sirinu...i kako..
trece - to nije redovan sat tak da ono, ni nema toliko ljudi...a jebiga, ideja je u zacetku.
ovo sa kodom cu sigurno raditi, dobra ideja.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 08.12.2003 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
nisam shvatio radi li se o redovnom predmetu ili o slobodnoj aktivnosti (ili kak se vec to sad zove)?


nijedno ni drugo. da bi to bio bilokakav predmet, ili aktivnost, ili sekcija unutar skole to bi (brijem da da) trebao predavati profesor. a ja to nisam, ja sam ucenik.
to je jednostavno nazvano - predavanje. dolazi ko oce.
i to je kao predavanje o "izradi web stranica" iako je to bezvezni naziv. poanta je ljude nauciti da rade...sad jel to konkretno webdizajn, webdevelopment, flash, pa i photoshop...nije tak bitno, bitno da rade nesto i ne drkaju kite

stipsa wrote:
pretpostavljam da se radi o izbornoj aktivnosti, dakle za one koje sama tematika zanima? u tom slucaju definitivno krenuti od html-a jer tu vec vidis kako je jednostavno sjebat stvar kad se primas neceg bez potrebnog predznanja.
fora je u tome sto se i s dw-om moze jako dobro uciti html, pogotovo koristeci split view koda i dizajna...
napravi par vjezbi da se mijenjaju parametri za elemente u design viewu i u isto vrijeme promatraju promjene koje DW generira u kodu... na taj nacin djeca (Very Happy) nece morati pisati njima dosadan kod a u isto vrijeme ce ga usvajati zahvaljujuci DW-u.


ok slazem se i uvazavam, samo mi reci kakve layere, kolko sam vidio tip nije nikakve layere ubacivao, a oni divovi, to je dream sam napravio kad je decko pokusavao centrirati tekst.

emptyhead wrote:
Za pocetak bi ih trebao upoznat uopce koj qrac oni to rade, pokazat im gro dobrih primjera i ufurat ih u to da im to zele radit, ne da to moraju radit.


ok, samo u tome mi i je bed, mogu ja njih otpeljati na recimo mi3 i rec im "e ovo vam je dobar primjer" a oni ce gledati i nece im biti jasno ni otkud slikice, ni otkud avijon, ni kako napraviti da linkovi imaju bg kad predjem preko njih ni tonu toga.
u nacelu se slazem s tobom,treba bolje definirat "koji qrac rade".
al ok, dajte neke dobre primjere onda koje da im pokazem?
a pretpostavka je da to oni zele raditi jer inace nebi dolazili (radi se o tome da je to subotom ujutro, znaci fakat dodje onaj ko zeli).

maxy wrote:
isuse, pa kud vec fotosop i slajsanje nakon osnovnog html-a?
mislim da bi im trebo objasniti bar osnovne tagove u htmlu (ako vec nisi), da znaju o cem se radi. nema tu nesto puno - html, head, body, title, table, tr, td i bok. a prije fotosopiranja i flasha, trebalo bi ih nauciti kao sto je blekdjuk reko - rasporedu, fontovima, bojama te im onda objasniti sto je css i zasto se koristi. tek nakon toga - fotosop, flash i ostale djindjebaje.


brijem da cu im pokazat fotosop cisto da skuze o cemu se tu radi, da si mogu resizat slikice, napravit si neki title stranice ili nesto slicno. da skuze __otkud dolaze te slikice.
to fakat svatko moze, zasto je paint u windowsima

blackduke wrote:
nauci ih onih, 99must's
ono, pravila o kompozijici, pravila o rasporedu, pravila o hijerarhiji, pravila o fontovima, pravila o bojama, itd.
one, osnove Smile


ti si vec usao vise u dizajn nego u samu tehniku, ja mislim da ih prvo trebam nauciti tehniku, pa tek onda dizajn. moraju imati prvo nekakve cvrste temelje prije nego sta bi ih isao s ovim tupiti.
ali im ja to cijelo vrijeme pokusavam lagano profuravati kroz predavanja, stvari tipa "da na svakoj stranici moras imat link" i to.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 08.12.2003 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
_butch wrote:
moj susjed ide kod tebe na predavanja, sav je odusevljen samim time (evo danas sam mu stavio dreamweaver).


tomica a? Smile super, onda mu i ti mozes neke stvari pokazat.
[.


Shocked Shocked
ma naaravno Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 08.12.2003 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
ok, samo u tome mi i je bed, mogu ja njih otpeljati na recimo mi3 i rec im "e ovo vam je dobar primjer" a oni ce gledati i nece im biti jasno ni otkud slikice, ni otkud avijon, ni kako napraviti da linkovi imaju bg kad predjem preko njih ni tonu toga.
u nacelu se slazem s tobom,treba bolje definirat "koji qrac rade".
al ok, dajte neke dobre primjere onda koje da im pokazem?
a pretpostavka je da to oni zele raditi jer inace nebi dolazili (radi se o tome da je to subotom ujutro, znaci fakat dodje onaj ko zeli).


onda uzmi par sajtova, provedi ih po njima, iskomentiraj i pitaj njih da iskomentiraju ono sto oni vide. to je jedan od nacina da bolje razviju percepciju. onda vidi kaj ih od vidjenog najvise pali i udji u detalje na konkretnom primjeru. mozes i zripat taj dio sajta pa im dat neki zadatak, recimo da graficke elemente koji vec postoje sloze da izgledaju ko na orginalu (uz napomenu da je ripanje kao takvo kaznjivo cupanjem noktiju), ima brdo mogucnosti.
zadaj im za 'domaci' da svaki od njih nadje 5 sajtova koji su njemu/njoj kul i zasto. drugi put svako isprezentira svoje, ti iskomentiras sa svoje strane itd.
moraju prvo nekaj vidit da bi dobili dojam o tome sto se uopce moze. u suprotno mogu zauvijek radit tablice s borderima Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fellix



Joined: 21 Nov 2003
Posts: 19

PostPosted: 09.12.2003 17:45    Post subject: pa... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daj ti njima fotošopa u ruke. Rad je odličan
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fellix



Joined: 21 Nov 2003
Posts: 19

PostPosted: 09.12.2003 17:49    Post subject: naravno da se šalim!!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa naravno da se šalim sajtovi su "grozni" stavljam pod navodnike da nekog ne uvrjedim.
Kolko vidim svladali su osnove drinvejvera sad im daj da rade malo na dizajnu jel "to im nikak nejde" daj im fotoshopa malo za promjenu pa unda nek to komponiraju . Nekaj bu i z njih!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rooty



Joined: 05 Dec 2003
Posts: 58
Location: Spljet

PostPosted: 09.12.2003 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je kontent zakon.tihi d.o.o rulez Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 09.12.2003 23:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rooty wrote:
Meni je kontent zakon.tihi d.o.o rulez Twisted Evil

HELLO MR. SCIENTIST!!!111
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group