Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Spajanje designa i WordPress-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 09.09.2005 18:15    Post subject: Spajanje designa i WordPress-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, odlučio sam da odvojim svoj portfolio od bloga, znači, portfolio će biti na zasebnoj domeni, dok će blog biti na blackshtef.org
E, sad, za blog skriptu sam uzeo popularni WordPress.
Sad, mene interesiraju dvije stvari:

1. Kako u njemu promijeniti izgled? Mislim, šta i gdje treba editirati da bih onaj njegov defaultni dizajn prilagodio svom? Koji je dosta različit...
Može li se uopće "razbacati" ili mora i moj dizajn biti tipa header, pa content, a s desne strane linkovi?

2. U php.ini fileu mi je podešeno "charset=utf-8". I u wordpressu na options-reading mi je podešen utf-8. Ali ne prikazuje mi šŠ i čČ, dok ostale znakove prikazuje. Ako stavim na iso-8859-2 ili na windows-1250, ona neće prikazivati ni jedan naš grafem.
E, da, to je samo ako ukucavam direktno s tipkovnice, a ako ukucavam utf8 entitie, onda radi?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 09.09.2005 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://boastology.com/

možda da probaš ovaj?.... vidim da si odlučio, ali je se baš igram s ovim i ono....zanimljivo....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.09.2005 23:19    Post subject: Re: Spajanje designa i WordPress-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
1. Kako u njemu promijeniti izgled? Mislim, šta i gdje treba editirati da bih onaj njegov defaultni dizajn prilagodio svom? Koji je dosta različit...
Može li se uopće "razbacati" ili mora i moj dizajn biti tipa header, pa content, a s desne strane linkovi?

Može se dosta prilagoditi, jer ima brdo funkcija za ispis sa raznim parametrima. Bilo bi dobro da pročitaš wiki, jer je 99% tamo objašnjeno. I u osnovnim uputama ti piše gdje je šta. Predznanje PHP/CSS poželjno.

blackshtef wrote:
2. U php.ini fileu mi je podešeno "charset=utf-8". I u wordpressu na options-reading mi je podešen utf-8. Ali ne prikazuje mi šŠ i čČ, dok ostale znakove prikazuje. Ako stavim na iso-8859-2 ili na windows-1250, ona neće prikazivati ni jedan naš grafem.
E, da, to je samo ako ukucavam direktno s tipkovnice, a ako ukucavam utf8 entitie, onda radi?
Jesi sejvao fileove kao UTF? Kaj nismo to već prošli Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 10.09.2005 00:21    Post subject: Re: Spajanje designa i WordPress-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
blackshtef wrote:
2. U php.ini fileu mi je podešeno "charset=utf-8". I u wordpressu na options-reading mi je podešen utf-8. Ali ne prikazuje mi šŠ i čČ, dok ostale znakove prikazuje. Ako stavim na iso-8859-2 ili na windows-1250, ona neće prikazivati ni jedan naš grafem.
E, da, to je samo ako ukucavam direktno s tipkovnice, a ako ukucavam utf8 entitie, onda radi?
Jesi sejvao fileove kao UTF? Kaj nismo to već prošli Smile


Ma, jesmo, al mi u biti nije jasno da zašt to meni neće isprve? jebem ti to...e, a kak u biti sejvat file kao UTF, ja sam zadnji put otvorio par njih u notepadu i tamo ih resaveao s tim da sam promijenio encoding u utf-8.
jel ima neki brži način?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 10.09.2005 01:10    Post subject: Re: Spajanje designa i WordPress-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
jel ima neki brži način?

napravis si batch file rrrrrrrah

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
andrej`
Guest





PostPosted: 10.09.2005 02:29    Post subject: Reply with quote

Nemoj da te zavaravaju glupi monotoni blog-like sajtovi na bazi wordpressa. On je predobar, imaš glavne inkludove, s njima možeš izvoditi šeme i dileme. Složiš dizajn kak ti odgovara, i samo pobacaš inkludove koje stiliraš, i to je otprilike to. Nema tu neke dileme, možeš ga editirat na brdo naćina. Imaš na www.wordpress.org dobrih tutoriala i shema, zapravo jako lagano.
Back to top
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 10.09.2005 13:56    Post subject: Re: Spajanje designa i WordPress-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
Ma, jesmo, al mi u biti nije jasno da zašt to meni neće isprve? jebem ti to...e, a kak u biti sejvat file kao UTF, ja sam zadnji put otvorio par njih u notepadu i tamo ih resaveao s tim da sam promijenio encoding u utf-8.
jel ima neki brži način?

odjebi notepad i uzmi ultraedit

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 10.09.2005 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad sam ja imala blog koristila sam wordpress, vrlo je lako, samo napravis HTML/CSS template i sve one includeove skripti poslozis gdje treba. Cak sam listu linkova (koju on obicno stavi na desnu stranu) odvojila na posebnu stranicu itd. ma lagano je, samo kao sto maratz kaze trebas znat HTML i CSS.

By the way, imas ovdje tutoriale kako prilagodit WP i kako napravit temu, mislim da je okej objasnjeno.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 10.09.2005 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a dobro, hvala svima na odgovorima, budem nešt probo...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sime
Guest





PostPosted: 10.09.2005 22:51    Post subject: Reply with quote

Neka ti ovo bude polazišna točka: http://codex.wordpress.org/Main_Page

Stvarno sve što treba. Nije teško, ali treba se malo zafrkavati i proučiti sve to detaljno...
Back to top
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 11.09.2005 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj savjet je da tome pristupis na drugi nacin - nemoj mislit "kako cu ovaj template koji mi dodje sa instalacijom promijenit" nego "kako cu ukljucit ovu skriptu u svoj template" sto je meni bilo lakse i nikakav tutorial ni instrukcije mi nisu trebale. ali mozda sam to samo ja.

gle. znas kako napravit HTML stranicu. znas kako napravit CSS file. slozi si sa lorem ipsum cijeli layout, lijepi header, lijepi footer, lijepe boxeve za posteve, lijepi stupac za linkove i arhivu, na kraju samo copy/paste-as esencijalne PHP inkluzije u svoj gotov kod, a znat ces sto c/p-at ako otvoris onaj index.php koji dobijes sa instalacijom u browseru (dok ti je na disku) jer ce ti se dio tih kodova pojavit na ekranu tamo gdje dodju.

no biggie.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 11.09.2005 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
esencijalne PHP inkluzije


haha ovo zvuci totalno farmaceutski :)))

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 11.09.2005 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
nel`chee wrote:
esencijalne PHP inkluzije


haha ovo zvuci totalno farmaceutski :)))

ja sam uvijek tvrdila da su programeri zapravo psihijatri za strojeve :)

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 12.09.2005 22:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
moj savjet je da tome pristupis na drugi nacin - nemoj mislit "kako cu ovaj template koji mi dodje sa instalacijom promijenit" nego "kako cu ukljucit ovu skriptu u svoj template" sto je meni bilo lakse i nikakav tutorial ni instrukcije mi nisu trebale. ali mozda sam to samo ja.

gle. znas kako napravit HTML stranicu. znas kako napravit CSS file. slozi si sa lorem ipsum cijeli layout, lijepi header, lijepi footer, lijepe boxeve za posteve, lijepi stupac za linkove i arhivu, na kraju samo copy/paste-as esencijalne PHP inkluzije u svoj gotov kod, a znat ces sto c/p-at ako otvoris onaj index.php koji dobijes sa instalacijom u browseru (dok ti je na disku) jer ce ti se dio tih kodova pojavit na ekranu tamo gdje dodju.

no biggie.


Da, to će mi najvjerovatnije bit rješenje, jednostavno inkludanje u moj dizajn...
Htio sam vidjet u biti kak se to izvodi, ono, da znam...
I ovo mi se čini kao najbolje rješenje, možda i najpreglednije, a ne da se zezam s preradama, iako, možd ni to nije tak komplicirano... Confused
anyway, hvala svima!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group