Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
opera8/firefox beta i SVG support

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.09.2005 23:19    Post subject: opera8/firefox beta i SVG support Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tko fućka CSS kad browseri nove generacije supportaju SVG (Scalable Vector Graphics)

Eto sad gledam sa Firefoxom beta i radi predobro:

Sad, ne znam da li ovo sve radi sa Operom 8 (trebalo bi) jer su to Mozillini testovi. ali je to jedna jako velika stvar za budućnost Weba i vektor artiste... prava moć SVG-a leži ne samo u statičnim sličicama nego u interakciji, animacijama itd... a to je sve XML, dakle tekst i W3C preporuča načine na koje ih i tražilice mogu indeksirati... jednostavno predobro!!

Illustrator CS2 kao ima neki export u SVG... nisam ga još provjerio, ali nadam se da to neće biti nešto grozno i mushed-up kao export HTML-a iz dobrog nam starog Worda Smile

Sve u svemu, brijem da je sljedeća godina godina SVG-a (ovo je BTW bila godina DOM-a)! To temeljim apsolutno ni na čemu osim na mojem entuzijazmu.

O'Reilly SVG Essentials (ja imam 2002 edition) je jako dobar intro. Kao i sve O'Reilly.

Cheers & go learn SVG Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 10.09.2005 23:25    Post subject: Reply with quote

Meni osobno je to katastrofa standard. HTML i CSS imaju još mnogo vremena :)

Nemam pojma, ali ne vidim tu nešto vauu, a i nekako je prezakomplicirano i ne praktično sve da bi bilo ok za normalnu upotrebu. Ali tko zna, strpljen, spašen.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.09.2005 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam zašto ti to nije nešto vau... nije ti palo na pamet da, kad browseri budu odlično podržavali SVG, bi web dizajneri mogli koristiti SVG grafikice i gradijente za backgrounde, bordere, form controls... znaš li što bi to značilo za web dizajn??

Uz to, da li si prije ovoga vidio takvu interakciju, a da nije proprietary Flash ili spori, ružni Java appleti? I think not.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 11.09.2005 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma neam pojma...
koja je prednost svg-a spram flash-a?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 11.09.2005 20:07    Post subject: Reply with quote

Ja uglavnom gledam sa tehničke strane, i u tome uglavnom vidim samo hrpu ne prektičnog kôda. I zato mi nije nešto vauu. Nekako mi je bloat.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2005 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
koja je prednost svg-a spram flash-a?

hm, možda što je otvoreni standard? postoji razlog zašto svi koriste HTML na Webu a ne uploadaju na servere *.doc fajlove za čitanje u Wordu

flash je daleko odmakla tehnologija i SVG je neće tako skoro pregaziti (a u ovoj svojoj verziji ne bi imao i sa čime), ali sa druge pogledaj M$ Office, oni pomiču svoje DOC-ove prema XML-u jer jednostavno gube bitku sa OpenOffice-om i drugim suite-ovima koji podržavaju otvorene standarde
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 12.09.2005 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
hm, možda što je otvoreni standard?

Question

strasno mi bitno... Twisted Evil
al swf-ove mozes raditi i sa mtasc-om i swish max-om Confused

pa ono...
flash ima 10x vise mogucnosti (tak mi se cini? iskreno, nisam nesto pretjerano proucio svg. em aj rajt?),
preko 95% zastupljenosti na desktopima (doduse, prema macromediji... ne znam za neka "neovisna" istrazivanja),
genijalni as
masu tut-ova i ostalih resourcea

ne znam Rolling Eyes
meni ne izgleda kao "flash killer" Smile

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group