Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash, hrvatski znakovi iz XML-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 14.09.2005 11:19    Post subject: Flash, hrvatski znakovi iz XML-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav ljudi,

imam problem za koji nemam rjesenje, koristim XML za punjenje dinamicki generiranih text boxova. Problem je sto nemam hrvatskih znakova u takvom ispisu. XML je snimljen kao UNICODE. Stvar radi ukoliko u Flash okruzenju normalno kreiram text box i nesto upisem u njega. Koristim embedan font (Futura).
Ne prolaze ni kombinacije & # 269; (č) u XML dokumentu i slicno.
Radim sa Flash MX Pro, windows platforma.
Svaka pomoc dobrodosla.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
g-style



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 89
Location: bG

PostPosted: 14.09.2005 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trebalo bi pomoci - http://www.elitesecurity.org/tema/43088/0#285158

_________________
GSTL | WTF7 | DNK | Svakog dana i u svakom pogledu sve sam veći psihopata!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 14.09.2005 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na pokusaju al ne radim sa mySql-om, rijec je o Flash filmu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 14.09.2005 13:37    Post subject: Re: Flash, hrvatski znakovi iz XML-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moebius wrote:
Pozdrav ljudi,

imam problem za koji nemam rjesenje, koristim XML za punjenje dinamicki generiranih text boxova. Problem je sto nemam hrvatskih znakova u takvom ispisu. XML je snimljen kao UNICODE. Stvar radi ukoliko u Flash okruzenju normalno kreiram text box i nesto upisem u njega. Koristim embedan font (Futura).
Ne prolaze ni kombinacije & # 269; (č) u XML dokumentu i slicno.
Radim sa Flash MX Pro, windows platforma.
Svaka pomoc dobrodosla.

1) UNICODE ili UTF-8? nisam siguran da je isto.
2) kad stavis drugi neki font, Arial ili nesto, el onda radi?
3) uzmi ultraedit, file -> conversion -> ASCII to UTF-8, i piši normalno naše znakove u XML fajl, meni normalno povlači u flash?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 14.09.2005 13:56    Post subject: Re: Flash, hrvatski znakovi iz XML-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
1) UNICODE ili UTF-8? nisam siguran da je isto.
2) kad stavis drugi neki font, Arial ili nesto, el onda radi?
3) uzmi ultraedit, file -> conversion -> ASCII to UTF-8, i piši normalno naše znakove u XML fajl, meni normalno povlači u flash?


Radi samo kad NE embedam font a sam font definiram kao recimo Verdanu. No u tom slucaju mi ne rade tranzicijski efekti, npr promjena alphe sa 100 prema 0.
Hvala na pomoci, ako imas kakvu ideju slobodno napisi. Ne mogu vjerovati da za ovaj problem nema pravog rjesenja, trazim po netu i nula bodova.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zappan



Joined: 14 Sep 2005
Posts: 2
Location: VG

PostPosted: 14.09.2005 15:56    Post subject: Re: Flash, hrvatski znakovi iz XML-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
1) UNICODE ili UTF-8? nisam siguran da je isto.
nope, nije isto. unicode je 16-bitni, a utf-8 je 8-bitni (kao što mu i samo ime kaže) encoding.

_________________
život nije FER
http://www.muzika.hr/ | http://foto.muzika.hr/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 14.09.2005 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

UNICODE i UTF-8 meni daju iste rezulate - nikakve. Vjerujem da je netko od vas vec radio nesto slicno (punjenje text boxova sa vrijednostima iz XML-a), pa ako takva dusa ovdje navrati - mozda da podijeli iskustvo. Imam djelomicno rjesenje, umjesto "originalnih" hrvatskih palatala u XML umecem UTF-8 kodove (vidi http://www.tony-franks.co.uk/UTF-8.htm). Kazem djelomicno, jer NE prolaze svi znakovi, npr. šđĆ.

Isti ti UTF-8 kodovi se u "obicnoj HTML" stranici rendaju potpuno normalno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 14.09.2005 17:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ono djelomicno rjesenje ima jos jednu manu uz to sto je djelomicno - radi samo u IE-u.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 14.09.2005 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, ja punim flash textboxove s XML contentom.
font je arial.

jedino sta ja svoje XML utf fajlove kreiram iz mySQL utf baze, s administracijskim suceljem koje je u utf-u.

ako oces poslat cu ti na na mail primjer jednog takvog xml fajla koji meni radi u svim brozerima

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
g-style



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 89
Location: bG

PostPosted: 14.09.2005 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

verovatno je problem u tome shto nisi embedovao neophodne karaktere.

_________________
GSTL | WTF7 | DNK | Svakog dana i u svakom pogledu sve sam veći psihopata!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 15.09.2005 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na putu sam ka rješenju sa FontLab-om, zamijenit ću pozicije palatala, za sada dobivam ok rezultate. Rješenje je glupo i samo potvrdjuje moje sumnje u ozbiljnost Macromedia Flasha-a u stvarnim situacijama kada to nije kakvagod alpha/supercool tranzicija.
Ako rjesenje bude ok, saljem kratki opis ovdje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 30.09.2005 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da sam imao sličnih problema i da je riješenje bilo Notepad Save as > Encoding Unicode ali nisam siguran možda je i UTF-8. I koliko se sjećam, svaki put kad bi editirao xml file morao sam ponoviti postupak. Bolno i frustriirajuće ali radi.

Nadam se da ti je pomoglo
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 01.10.2005 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yep same here. Iz nepoznatih razloga jedino si notepadom moga snimit OK kao UTF-8. Ja koristim Textpad inače za programiranje i iako naredim da je UTF-8 rezultat uvijek nevalja.

Neznam da li možda sa flashovim .as editorom može bit bolji rezultat

** nisam siguran da je redefiniranje sa fontLabom dobar potez. Isto provjeri na nekoj drugoj mašini bez tih fontova prije nego pustiš u opticaj.

Mislim da se ne radi o ozbiljnosti flasha. Fontovi, kodne stranice, grafički programi na Windowsima su uvijek bili "pjesma za sebe" (sevdah ljuti) Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group