Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Reklamni letak
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 28.09.2005 09:04    Post subject: Reklamni letak Add user to your forum ignore list Reply with quote

Relativno sam novi vezano uz tiskaru, klijenta, naplacivanje, pa me zanima koliko mogu naplatiti za reklamni letak A4, 4 boje obostrano...jos bih trebao ici poslikati objekte...pa ako mi mozete pomoci...

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. jel to tvoj prvi posao za tog klijenta ili si vec radio s njim
2. koja bi bila naklada
3. jel to neka veca firma ili...
4. jesu objekti blizu tebe ili se moras vozikati uokolo da bi ih poslikao - ovdje bi dobro dosao savjet nekog profica...

Dakle, ovo su neki od cimbenika koji se trbaju razmotriti prilikom definiranja cijene. Ajd nabaci jos koju informaciju pa da budem malo konkretniji... Wink

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
mel



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 27
Location: zagreb

PostPosted: 28.09.2005 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neke info

Studijsko snimanje 35-40 kn po slici -hand studio Šeferova ?, Studio Sedlar
Snimanje sa izlaskom na teren -1000 kn -1 dan
a i ovo sto kaze p4p3r fale parametri za ostalo
na vecoj kolicini letaka bitan je i papir gramatura i vrsta
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 28.09.2005 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam radio nista jos za njega, osrednja firma, skrt lik...mislim da je nevazno koji je papir, komada, tiskara, etc. (to sve sredih) zanima me me samo kolika je cijena moga rada?
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.09.2005 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nitta wrote:
nisam radio nista jos za njega, osrednja firma, skrt lik...mislim da je nevazno koji je papir, komada, tiskara, etc. (to sve sredih) zanima me me samo kolika je cijena moga rada?


čuj ak ti ne znaš , nitko ti to nemre reć.
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 28.09.2005 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

posto ljudi cesto pitaju za cijene dizajna, koliko sta naplatiti,
evo nesto sto vam moze pomoci:

Prijedlog sluzbenog cjenika HDD-a za usluge grafickog dizajna pdf 84 kb

pa sad vi procijenite koliko cete sta naplatiti
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 10:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nitta wrote:
nisam radio nista jos za njega, osrednja firma, skrt lik...mislim da je nevazno koji je papir, komada, tiskara, etc. (to sve sredih) zanima me me samo kolika je cijena moga rada?


Hmmm... Ako je lik skrt kao sto kazes onda ti nebu dao vise od 500 kuna bez obzira na to sta mu ti kazes...

Naklada je bitan faktor kod izrade ponude! Nije isto hoce li tvoj dizajn biti umnozen 100 ili 10000 puta...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 28.09.2005 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cuj Trc, molio bih konstruktivne odgovore....

tnx Gaston, p4P3r...5000 ako to nesto mijenja..
Back to top
View user's profile Send private message
mel



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 27
Location: zagreb

PostPosted: 28.09.2005 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tesko ces naplatiti po hdd cjeniku
najmanja cijena oblikovanja jednog A4 letka bez fotografiranja po 1 strani je cca 500,00 kn
iii racunas da radni sat nije ispod 170,00 kn
ak se moraš dogovarat poprecke Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 28.09.2005 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mel wrote:
tesko ces naplatiti po hdd cjeniku
najmanja cijena oblikovanja jednog A4 letka bez fotografiranja po 1 strani je cca 500,00 kn
iii racunas da radni sat nije ispod 170,00 kn
ak se moraš dogovarat poprecke Wink


to moze biti cijena tiskare ali ne cijena jednog dizajnera
tiskare ne rade dizajn, to je moje misljenje i sad me pljujte koliko hocete
svi oni silni studiji za dizajn i tisak nisu nista drugo nego tiskare, stanceraj
oni nemaju vremena niti ljude za kvalitetan dizajn
tocka.
Back to top
View user's profile Send private message
mel



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 27
Location: zagreb

PostPosted: 28.09.2005 10:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

osrednja firma -skrt,
nama tada prolaze jedino takve cijene
parametri dobrih firmi-
veca i bolja vrsta produkcije -bolja naplata
ovo gore je realnije narocito za novog covjeka u bransi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nitta wrote:
cuj Trc, molio bih konstruktivne odgovore....

tnx Gaston, p4P3r...5000 ako to nesto mijenja..


Sada se vec moze pricati o cca 1000 kunica... Ma najbolja fora bi ti bila da ti njemu upakiras kompletnu uslugu! Znaci: Fotkanje, Dizajn, Priprema, Tisak 5000 kom i na kraju dostavu tiskanog...
Ljudi danas sve vise cijene dizajn, ali opet ne onoliko koliko bi mi to htjeli... Tesko je nekom direktoru objasniti da ce ga dizajn kostati 1/5 cjelokupnog troska.. Uvijek se nadje neko tko ce napraviti neki posao za saku bombona ili besplatno samo da bi si poslozio portfolio.. .

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
add2



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 34

PostPosted: 28.09.2005 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e vish,dobra tema.....

koliko onda vrijedi dizajn uplatnog listića za kladionicu? (prednja i zadnja strana)
naklada je manje-vishe +- beskonačno....vjerojatno je dosta vas vidjelo listiće o kojima pričam (tak da valjda znate detalje)

koliko bi to neko naplatio?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mel



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 27
Location: zagreb

PostPosted: 28.09.2005 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
nitta wrote:
cuj Trc, molio bih konstruktivne odgovore....

tnx Gaston, p4P3r...5000 ako to nesto mijenja..


Sada se vec moze pricati o cca 1000 kunica... Ma najbolja fora bi ti bila da ti njemu upakiras kompletnu uslugu! Znaci: Fotkanje, Dizajn, Priprema, Tisak 5000 kom i na kraju dostavu tiskanog...
Ljudi danas sve vise cijene dizajn, ali opet ne onoliko koliko bi mi to htjeli... Tesko je nekom direktoru objasniti da ce ga dizajn kostati 1/5 cjelokupnog troska.. Uvijek se nadje neko tko ce napraviti neki posao za saku bombona ili besplatno samo da bi si poslozio portfolio.. .


to je to bravo p4p3r Razz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e vish, dobro pitanje Laughing

Pretpostavljam da to dodje u paketu sa softverom koji najvjerojatnije kosta p.k. pa se cijena samog dizajna utopi u toj cijeni....

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
add2



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 34

PostPosted: 28.09.2005 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
e vish, dobro pitanje Laughing

Pretpostavljam da to dodje u paketu sa softverom koji najvjerojatnije kosta p.k. pa se cijena samog dizajna utopi u toj cijeni....


nema nista u paketu....jedna firma radila program a ja listić (josh sam moro po njihovom programu radit prilagodbe kak bi kod printa sve ispalo ok)...

Listić je od PSK....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ah so!
Dakle ti si naplatio (ili jos nisi) firmi koja je radila program?

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
posto ljudi cesto pitaju za cijene dizajna, koliko sta naplatiti,
evo nesto sto vam moze pomoci:

Prijedlog sluzbenog cjenika HDD-a za usluge grafickog dizajna pdf 84 kb

pa sad vi procijenite koliko cete sta naplatiti


Dakle za Letak (jednostavan) kaze: 2000kn za idejno rjesenje + 500kn izvedbeno rjesenje po stranici, a u tvom su slucaju dvije... Po cijeniku HDD bi trebal naplatiti 3000kn (nisam proucavao hrpetinu uveta), ali briga dišu za neciji cijenik Wink

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
add2



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 34

PostPosted: 28.09.2005 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ne....firma koja je radila program nema niakve veze sa nashim listicem....oni dali program a PSK od mene trazhili da to zdizajniram i poslozhim.....

fora je u tome šta ne znam vrijednost takvog posla (nije bitno ko kome plaća)....znachi da tebe jean supersport traži da im izdizajniraš novi listić (dimenzije i način ispisa identični PSK),koliko bi im to ti naplatio? koliko bi im to naplatila neka firma koja se bavi dizajnom?

to tie mjesečno 3 palete (na jednu stane okoooo ajmo reć 200 paketa listića) a u paketu tie 2000 komada..znachi oko milja listića......toe onaj beskonačni papir sa rupama za traktor.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 28.09.2005 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

preko 1500-2000kn vrlo tesko... nema veze jel traktor ili sleper listica jer vec ce se naci netko tko ce za te novce to jednako kvalitetno odraditi a bez da pita kolika je naknada

zapravo i ovo sto sam rekao je puno, jer koliko znam taj listic je s jedne strane obrazac (tablica) na kojoj se nema sto previse filozofirati oko dizajna posto je vec sve zadano a boje za tisak su limitirane ne?...
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo bacio sam pogled na cjenik opet i jedino slicno tome je trka za wc Laughing

Dizajn koji idem u milju primjeraka i cijena je 400kn za idejno rjesenje + 200kn za izvedbeno rjesenje, pa si ti misli Laughing

Ma ovo sto je max_mad rekao bi bila neka realna cijena...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
mel



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 27
Location: zagreb

PostPosted: 28.09.2005 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prijedlog sluzbenog cjenika HDD-a za usluge grafickog dizajna pdf 84 kb

kao i sto sama rijec kaze dobar prijedlog i dobra vodilja
jednom kad ce moc SUUUPER
do tada Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
add2



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 34

PostPosted: 28.09.2005 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

max_mad wrote:
preko 1500-2000kn vrlo tesko... nema veze jel traktor ili sleper listica jer vec ce se naci netko tko ce za te novce to jednako kvalitetno odraditi a bez da pita kolika je naknada

zapravo i ovo sto sam rekao je puno, jer koliko znam taj listic je s jedne strane obrazac (tablica) na kojoj se nema sto previse filozofirati oko dizajna posto je vec sve zadano a boje za tisak su limitirane ne?...


a mislim da mislish na onaj stari.....al nea veze....kush,to mi nie jasno...s jedne strane imash B1 plakatić koji neko naplati 5000 kn,a s druge strane tu je "glavni prozivod,skoro pa ugovor (s igračem)" koji, kak p4p3r veli, vredi ko rola rit papira.....
čudni su mi ti omjeri (bez obzira jel to tablica ili revolucionarno dizajnersko rješenje)....

mislim, šta se ovoga tiche,listić nije bitan....mozhemo govorit o bilo kojem rješenju tj. primjeru die nešto toliko rasprostranjeno 5000000 manje vrijedno od jednog jumbo plakata (a po meni, učinak na pojedinca je jednak...i jumbo i listić prezentiraju nekog ili nešto jednakim intenzitetom....s tim da je jumbo uglavnom prezenter proizvoda a listić strogo identiteta i glavne djelatnosti.....)

jedno ke sam skuzhio......tue (HR) fakat zajehano uopce i rec cijenu.....tu se taj rad cijeni sam ako si neka razvikana agencija....pojedinci mogu bit ne znam šta,ali reakcija je uvijek ista....."ma toe preeeeeviše para".....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
unlimited



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 32

PostPosted: 28.09.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj se mene tice, mozemo mi o ovoj temi razglabat 15 godina...ne kuzim kak radis do sad ako nemas feel kolko mozes uzet para. osim toga, danas su vremena takva da ce ti 90% klijenata reci "joj to je meni puno" i onda mu malo spustis i sve ok. u svakom slucaju budi tanki sloj skuplji od prosjeka tak da imas lufta ak ti pocne cmizdrit i sve ok. spustis mu malo cijenu i onda su presretni. je ciganski i je ko da smo na placu, al tak to ide. nazalost. :s

@p4p3r; ne znam bas kak ces u praksi stic daleko sa teorijom uzimanja faktora u kolko primjeraka ce tvoj rad bit otisnut. znaci da ces za katalog u nakladi od 100 kom uzet 10 kn po stranici? LOL...od kud ti to uopce? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@unlimited: postoji neka cijena koju zemes bez obzira na nakladu... Sta ja znam, recimo do 5000 komada je cca 1000 kuna za dizajn i bla, a ako se tiska u 10000 onda naplatis cca 1500 kunica... Fora je u tome da ja kada nekaj radim onda radim sve... Dakle nadjem i tiskaru s kojom se onda dogovorim na ovaj nacin...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group