Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tko se razumije u fontove?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 05:57    Post subject: Tko se razumije u fontove? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, trazim nekog tko istinski, u dubinu, razumije fontove i problematiku istih.

Zasto?
Cilj mi je sve fontove koje imam pretvoriti u HR fontove (znaci dodati im ČŽŠ...) i onda ih grupirati prema porodicama, skupinama itd, te na kraju sejvati kao OpenType.

Problem
Skoro cijelu proceduru uspijevam napraviti pomocu FontLaba, ali kad radim sa Condensed fontovima onda ocito negdje pogrijesim kod deklaracija i nomnklature te mi dolazi do konflikta. Rezultat je da se instalirani font ne ucita.

Pomoc.

Doc

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 08:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima već dosta da sam to pitanje postavio ovdje, bio sam mlad i lud Smile
uglavnom, gospoda s foruma su mi skrenuli pažnju na to da je to u biti nelegalno.
naravno, pričam o komercijalnim fontovima, u free se ne bih štel mešati

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Davno iza sedam mora i sedam gora firma nam je narucila cca soma i kusur fontova. To su tada davno bili Type1 fontovi.
Po putu su se modificirali, prebrikavale kodne stranice i sl...
Na kraju je nastao kurslus.

E, sad, javila se zelja od ekipe na poslu da presloze sve fontove, poredaju ih opet u porodice, grupe, stilove i snime kao OpenType za cisto i fino koristenje u InDesignu.

po putu konvertiranja i pretagiravanja i sl pojavio se problem sa Condensed fontovima. Jednostavno ih ne kuzi.
Takodjer bismo zeljeli srediti sve.. i panose matching i Mac imena i PC imena - Znaci zelim imati The Ultimate kolekciju HR fontova sa svim relevantnim znakovima - @, euro simbol i sve ostalo cega nije bilo kada su fontovi kupljeni.
S vremenom bi dodali i small capse i old style numeralse itd...

Ali zelim da u startu sve bude by the book.

Doc

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Melina



Joined: 12 Nov 2003
Posts: 8
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 19:04    Post subject: Re: Tko se razumije u fontove? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj ponoviti pitanje na www.jabucnjak.hr na forumu (Grafika). Tamo ce ti sigurno netko moci pomoci. MAK ili netko od dezurnih. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 16.10.2005 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E hvala, skuzio sam sam dosta toga... ali ne jos sve.
Za sada znam napraviti HR znakove u svim fontovima, pravilno sve deklarirati, odrediti kerninge i metricse, poredati sve u skupine i porodice, i onda na kraju napraviti OpenType font i za PC i za Mac koji radi Smile

Jos par sitnica i moci cu reci da sam "razvalio" fontove u tehnoloskom smislu.

Doc

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 16.10.2005 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

di si to naštreba? tribam i ja par kvačica za fontiće ( din, betasans i ekipa)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 16.10.2005 12:09    Post subject: Re: Tko se razumije u fontove? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Melina wrote:
Probaj ponoviti pitanje na www.jabucnjak.hr na forumu (Grafika). Tamo ce ti sigurno netko moci pomoci. MAK ili netko od dezurnih. Smile


Odi na jabucnjak i potrazi Igora Grcmana, on ti je sistem admin u Nacionalu. On je za firmu gdje radim prestrikao hrpu fontova i sve radi ko po loju. Uglavnom sredio ih je da budu Open Type, da rade na Macu pod OSX-om i pod devetkom, da rade u Quarku isto kao i u InDesignu i sve je srihtano fenomenalno. On je odgovor na to dobio od ekipe iz Apple-a koji su mu dali upute kako prestrikati fontove da rade korektno.

Probaj s njim, ak ga uhvatis i ak ti oce pomoc...
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 01.04.2006 16:01    Post subject: Re: Tko se razumije u fontove? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Melina wrote:
Probaj ponoviti pitanje na www.jabucnjak.hr na forumu (Grafika). Tamo ce ti sigurno netko moci pomoci. MAK ili netko od dezurnih. Smile


Ajoj, di tebe sve necu srest. Laughing Jedino kaj te svugdi jako rijetko srecem. Confused
________
free joomla themes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group