Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
posao crtaca

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vepar



Joined: 29 Jun 2005
Posts: 9

PostPosted: 24.10.2005 23:28    Post subject: posao crtaca Add user to your forum ignore list Reply with quote

moze li se u hrvatskoj, i kako, zaradit kao crtac, tj. 2d umjetnik?
kako afirmirati svoj crtez=?==
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 25.10.2005 08:45    Post subject: Re: posao crtaca Add user to your forum ignore list Reply with quote

vepar wrote:
moze li se u hrvatskoj, i kako, zaradit kao crtac, tj. 2d umjetnik?
kako afirmirati svoj crtez=?==



ako si stvarno dobar, stavi neki portfolio na web pa da ljudi vide što radiš i kako ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
mindofka



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 5
Location: Trieste, Opatija

PostPosted: 25.05.2006 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danas posao crtaca je interkontinentalan, ako hoces da zivis od toga.
Ako mislis samo na hrvatsku jedina direkcija je crtanje knjiga za djecu, to jos nekako daje za platit stanarinu, ali ne previse.
Ako si dobar prodavas knjige okolo po svjetu, kao concept artist ipak cesto se mora putovati.
Tezak je to posao i da se probijes treba puno zivaca i truda, i biti spremni da s e puno putuje Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 25.05.2006 22:12    Post subject: Re: posao crtaca Add user to your forum ignore list Reply with quote

vepar wrote:
moze li se u hrvatskoj, i kako, zaradit kao crtac, tj. 2d umjetnik?
kako afirmirati svoj crtez=?==


U HR ces najbolje zaraditi kao ilustrator i crtac storyboarda za agencije (prvenstveno) i studija + dodatno za casopise.
ako imas dobrih radova slozi ih u neki dobar portfolio i posalji svim agencijama i vecim studijima i casopisima. nakon nekog vremena ako si dobar u tome procuje se i tako krene...
ipak, budi svjestan da nema posla za preveliku kolicinu ljudi u tom podrucju u HR. Isto ucini sa SLO i vidi dalje...

ako zelis zivjeti bas od umjetnosti ne znam odgovor.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
- raVen -



Joined: 23 May 2005
Posts: 16

PostPosted: 23.06.2006 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes probati sa deviantartom.... ako si stvarno dobar mogao bi se probiti ali mislim da su sanse za probijanje tamo sad relativno male posto se broj radova krece u milijunima

uglavnom otvoris si account i stavis radove koij se prodaju po nekoj cijeni neznam zaboravio sam... i mozes raditi crteze po narudjbi ali nije to bas neki vrh najboplje je prijavljivati se na natjecaje po netu... vani se dosta traze concep artisti... ili se mni bar tako cini

e da
www.deviantart.com

_________________
Strange women lying in ponds and distributing swords is not a basis for authority.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group