Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ActionScript

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
goldFish



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 23
Location: Croatia

PostPosted: 05.11.2005 13:37    Post subject: ActionScript Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ekipa, znam da sam vam već preko glave sa svojim banalnim pitanjima iz flash-a, al ne ljutite se jer stvarno sam jedan od početnika i neke vama jednostavne stvari meni su velike. jedino na ovome forumu dobivam odgovore koji su pravi put riješenja problema i na tome vam se veoma zahvaljujem Laughing .
ovaj puta me mući ovo:

Napravio sam uvodnu animaciju na kojoj se nekakav objekt iscrtava, zatim se pojavljuju linkovi... Nakon napravljene animacije napravio sam invisible buttone na koje kada pređem mišem preko njih pojavi se nekakav efekt. ali sto mi se sada događa; kada pokrenem animaciju, prvo mi se učitava preloader, ali već tada ako pređem mišem preko inviible button-a pojavljuje se efekt. kako da sakrijem invisible button da mi se pojavi nakon određenoga vremena, a ne odmah ćim poćne učitavanje stranice. ako me ne razumjete stavit ću link da pogledate.

Pozdrav.
Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 05.11.2005 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako si postavio da je button invisible?
jesi skinio alphu ( button_mc._alpha=0 ), ili ubio visibility ( button_mc._visible=false ) ?

- ako skines alphu, mc ostaje "aktivan", ali nije vidljiv (postaje proziran)
- ako _visible stavis na false, mc "nestaje"
- a ako stavis button_mc.enabled = false, mc ostaje vidljiv, ali "ubija" njegove funkcije


^^ ako nisi skuzio, daj link pa cemo rjesit konkretno...
Wink

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan222



Joined: 01 Dec 2005
Posts: 3

PostPosted: 08.12.2005 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako sam dobro skuzio, rijesenje bi trebalo bit dosta jednostavno....stavi buttone i ostatak korisnickog sucelja na npr. frejm 2, a preloader na frejm jedan....kad ti se ucita film on prelazi na frejm 2 a posto na frejmu 1 nema buttona nema ni tvog problema Smile

kazem, ako sam dobro shvatio sto si pitao

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
celebrus



Joined: 15 Aug 2004
Posts: 15
Location: VG

PostPosted: 10.12.2005 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo stavi _visible=false;
tako će ti gumbi ostati na svome mjestu, ali nećeš moći ništa s njima dok god ne staviš _visible=true
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
artlover



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 1

PostPosted: 22.12.2005 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam problem sa izvršavanjem računskih operacija kada su text inputi u dva različita framea. npr, hoću da mi rezutat množenja dva broja, koja se unose u text inpute u jednom frameu, bude izbačen u text input koji se nalazi u odogovarajućem text inputu, ali u drugom frameu. pritom bi sav upisani tekst trebalo da ostane u prvom frameu kad se vratimo na njega. meni se dešava ne samo to da ne dobijem rezultat već i da mi se sav tekst izbriše kad se vratim na prvi frame. zna li neko kako bi trebalo da izgleda actionscriptov kod za ovo?
pozdrav i hvala
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group