Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3 Forma za 3 adrese na siteu i nemrem nikak upogonit..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 24.11.2005 20:25    Post subject: 3 Forma za 3 adrese na siteu i nemrem nikak upogonit.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isprobah sve što sam mogao i ništa ne postižem.
Problem - na siteu na tri stranice imam po jedan form koji bi trebali biti mailani svaki na svoju adresu. Problem mi je kaj šljaka samo jedan od ta tri tj. samo jedan FORM mi se maila.
Vjerojatno je greška negdje kod konfiguriranja .pl filea ali nemam pojma kaj sam krivo napravio. Već sam sto puta pročitao onaj READ ME i EXAMPLES ali ne vidim kaj sam krvio složio.

Ovak su mi postavljeni parametri .pl FormMail fila:

$DEBUGGING = 0;
$emulate_matts_code= 0;
$secure = 1;
$allow_empty_ref = 1;
$max_recipients = 5;
$mailprog = '/usr/lib/sendmail -oi -t';
$postmaster = 'nix@novival.hr';
@referers = qw(www.adria-servis.hr);
@allow_mail_to = ();
@recipients = ();
%recipient_alias = (
'marica' => 'marica@adria-servis.hr',
'adria' => 'adria@adria-servis.hr',
'robert' => 'robert.markus@adria-servis.hr',
);
@valid_ENV = qw(REMOTE_HOST REMOTE_ADDR REMOTE_USER HTTP_USER_AGENT);
$locale = 'hr_HR';
$charset = 'ISO-8859-2';
$date_fmt = '%A, %d, %m, %Y at %H:%M:%S';
$style = 'http://www.adria-servis.hr/adria_stilovi.css';
$no_content = 0;
$double_spacing = 1;
$wrap_text = 0;
$wrap_style = 1;
$address_style = 0;
$send_confirmation_mail = 0;

Ovo je početak forma sa http://www.adria-servis.hr/posao.htm i taj ŠLJAKA i mailovi stižu i sve Ok:

<form method="post" action="http://web.htnet.hr/cgi-bin/cgiwrap/wwwadr/FormMail.pl" name="Upitnik_za_posao" id="Upitnik_za_posao">
<input type="hidden" name="recipient" value="marica"/>
<input type="hidden" name="subject" value="Upitnik za posao"/>

OVAJ NE ŠLJAKA:

<form action="http://web.htnet.hr/cgi-bin/cgiwrap/wwwadr/FormMail.pl" method="post" enctype="text/plain" name="Kontakt" id="Kontakt">
<input type="hidden" name="recipient" value="adria"/>
<input type="hidden" name="subject" value="Kontakt sa web-a"/>

OVAJ TAKOĐER NE ŠLJAKA:

<form method="post" action="http://web.htnet.hr/cgi-bin/cgiwrap/wwwadr/FormMail.pl" enctype="text/plain" name="Knjigagostiju" id="Knjigagostiju">
<input type="hidden" name="recipient" value="robert"/>
<input type="hidden" name="subject" value="Knjiga gostiju sa web-a"/>

Vjerojatno je greška negdje kod konfiguriranja .pl filea ali nemam pojma kaj sam krivo napravio. Molim za pomoć jel sam već totalno izludio.

Btw, imali ko kakav link za nekakav guest book koji je jednostavan ali mi je bitno da se lagano prilagodi dizajnu stranice?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.11.2005 20:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kod takvih stvari, ja kreiram mailing listu na serveru, pobacam unutra sve koji hoce to primati, saljem samo na jedan mejl i dalje server salje.. jednostavno i lako za dodavati pioslje i micati korisnike..

edit: ovo za guestbook ti je najlaksa stvar napraviti u programskim jezicima,, pa sto ne pravis svoju. besmisleno je skidati neku pa brisati i dodavati 100 stvari,, napravi formu za ispis podataka iz baze,, i ispod stavi formu za unos novih,, i to je to,,

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 25.11.2005 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd molim te objasni ovo prvo malo bolje. Nisam nikakav programer pa to imaj u vidu. (istina imam toliko mozga da skuzim neke stvari ali pošto neznam procedure i sintaxsu imam problema).
I stvar je u tome da svaki form ide na točno (jednu) određenu adresu. kak bi to napravio na ovaj tvoj način. Tj. kaj mi treba biti u FormMail.pl fiile kod allow_mail_to ili kod recipients? i kako onda nazvat taj file sa adresama da se to sve poveže.
Mada bi mi bilo draže da ne "čačkam mečku" neg da sam promjenim ak kužiš kaj unutar .pl filea.

Danke dojčland!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.11.2005 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako sam dobro skuzio, ti imas 3 forme na 3 stranice, znaci jednu formu po stranici, i zelis da se svaka pojedina forma salje na 3 adrese? si o que? Smile

za ovo ne trebas biti preveliki 'programer' jer ako imas gotovu formmail skriptu,, samo na formi napravi akciju na tu skriptu, u skripti definiraj jedan mejl, ne 3 koja te muce,, vjerovatno imas pristup cpanelu od servera, gotovo svaki cpanel ima mailing listu, tako kreiraj mail u kojem ces potrpati sve mejlove koje hoces da ti primaju tu jednu formu. i u skripti *.pl definiraj tu jednu adresu..

nadam se da se ne vrtimo oko neke glupe nejasnoce,, al malo mi nesjasno sve..

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 26.11.2005 10:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ako sam dobro skuzio, ti imas 3 forme na 3 stranice, znaci jednu formu po stranici, i zelis da se svaka pojedina forma salje na 3 adrese? si o que? Smile

c


Djelomično točno. Znači, imam 3 forme na tri stranice (na svakoj stranici po jednu) to je točno, ali svaka forma se šalje na jednu adresu. Stvar je u tome što su te tri adrese različite.

Kaj je najbolje u EXEMPLES file kopji se dobije uz formmail ima jedan primjer slican (dve forme svaka na svoju adresu) i po tome sam radio ali ne šljaka.

Jel možeš sada možda pomoć?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 26.11.2005 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aaaa mislim da kuzim, ovako,, nisam nikada prckao potimfileovima jer koristim d ruge sustave, al sto mozes, kreiraj te 3 skripte, i stavim im ime form1itd... i na formama di pozivas tu skriptu, za svaku formu stavi drugu skriptu koja ima svoju jednu email adresu jer sa jednom radibez problema..

eto..
c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 27.11.2005 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj ovak:

umjesto <input type="hidden" name="recipient" value="adria"/>
napiši <input type="hidden" name="recipient" value="adria@adria-servis.hr"/>

umjesto <input type="hidden" name="recipient" value="robert"/>
napiši <input type="hidden" name="recipient" value="robert.markus@adria-servis.hr"/>

i u parametrima pod recipient alias izbaci 'adria' 'robert' linije
Back to top
View user's profile Send private message
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 28.11.2005 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
aaaa mislim da kuzim, ovako,, nisam nikada prckao potimfileovima jer koristim d ruge sustave, al sto mozes, kreiraj te 3 skripte, i stavim im ime form1itd... i na formama di pozivas tu skriptu, za svaku formu stavi drugu skriptu koja ima svoju jednu email adresu jer sa jednom radibez problema..

eto..
c


Ovo mi se učinilo kao da bi moglo sljakat ali nakon što sam to napravio nevjerojatno ali ne šljaka tj. opet šljaka onaj prvi. Kaj sam lud ili kaj se događa?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 28.11.2005 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ian wrote:
probaj ovak:

umjesto <input type="hidden" name="recipient" value="adria"/>
napiši <input type="hidden" name="recipient" value="adria@adria-servis.hr"/>

umjesto <input type="hidden" name="recipient" value="robert"/>
napiši <input type="hidden" name="recipient" value="robert.markus@adria-servis.hr"/>

i u parametrima pod recipient alias izbaci 'adria' 'robert' linije


Ma tak sam složio prvi put kad sam uopće slagao pa nije išlo - zapravo složio sam ovak kak sam složio jer u EXEMPLES fileu piše da na taj način ovi nemogu dobit spamove tj. teže ih dobiju.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 28.11.2005 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I dobro, dao si tri primjera i rekao da prvi radi a druga dva ne rade. Ja u druga dva vidim da je razlicito samo to sto forsiras enctype="text/plain". Jesi li probao to maknuti, pa vidjeti da li radi?

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 28.11.2005 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A ovo mi stalno javlja na ova dva kaj ne rade:

Error: Bad or Missing Recipient

There was no recipient or an invalid recipient specified in the data sent to FormMail. Please make sure you have filled in the recipient form field with an e-mail address that has been configured in @recipients or @allow_mail_to. More information on filling in recipient/allow_mail_to form fields and variables can be found in the README file.

The recipient was: [ adria@adria-servis.hr subject=Kontakt sa web-a E-mail:=po Ime:= Prezime:= Vaa_E-mail:= Submit=PO`ALJI ]

FormMail © 2001-2003 London Perl Mongers
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 28.11.2005 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
I dobro, dao si tri primjera i rekao da prvi radi a druga dva ne rade. Ja u druga dva vidim da je razlicito samo to sto forsiras enctype="text/plain". Jesi li probao to maknuti, pa vidjeti da li radi?


lekke Danke dojčland - nemreš vjerovat na kaj čovjek izgubi živce - šljaka i to na sve moguće načine i sa jednom formmail datotekom i sa tri i sa adresama i aliasima.

Hvala carice (ak si tog roda).

Neznam kaj da kažem - ak hoćeš javi mi se pa te vodim do hoćeš
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 28.11.2005 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapravo nije da sam ih forsirao nego pitaj boga od kudu i od kada tu stoje (i kako). Zapravo koja bi trebala biti enkripcija?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nixolino



Joined: 31 Jan 2005
Posts: 46

PostPosted: 28.11.2005 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U svakom slučaju hvala svima na pomoći i dobroj volji! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group