Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ubacivanje 3d oblika...u film ili animacije ...?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 26.11.2005 17:01    Post subject: Ubacivanje 3d oblika...u film ili animacije ...? Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto imam solidnu kolekciju adoba...(obozavam ga jer je predobar) Wink Very Happy




interesira me koj da jos program pribavim da prosirim spektar.
kad prebacim materijal sa kamere koristim premier za editiranje, za effekte koristim aftereffects, ako sta treba urediti od slika postera logova radim to u cs-u, sad me jedino zanima kad odem radit neku animaciju...recimo neki spicu ili nesto tako...kako na eurosportu ima svako malo recimo zavrti se svijezda...3d zvijezda. ja bi sve znao osim ju napraviti...dali se onda radi u illustratoru ili u maya ili koji vec programi vec postoje za 3d? koj bi bio onako...jak efikasan i pouzdan da naucim pa da probam ubaciti 3d u svoja djela. mislim da bi sve bilo lijepse uz 3d!



a eto...koristim ...
adobe,ps cs2,after,premierpro, illustrator. i eto to je zapravo to.

u ilustratr se ne kuzim bas najbolje...ali sam primjetio da mogu napraviti 3d oblik i ubaciti ga u after animirati i dodati effekt...to je cisto dosta ( to sam samo primjetio ali neznam napravit) otom potom...polako ali sigurno skiram video tutoriale...totale neke pa cu valjda i nauciti kako kvalitetno izvest 3d slova ili predmete u ilustratoru ...ili da koristim neki drugi program?

uglavnom mi to treba za 3d stvari ...tako da ih mogu animirati i da dobro izgledasve skupa ... ako oces nesto kvalitetno napraviti 3d dodaje taj slag!

pa eto....interesira me koji jos programi postoje (da su jaki, kvalitetni , korisni)
da malo zagrebem u njih i naucim kako se radi u njima i kako iskoristiti ono sta pruzaju...

viva la Film! gay!

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 27.11.2005 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako hoces proizvoditi pravi 3d, treba ti pravi tri de program(tm): Lightwave, Maya, Tri de studijo, Cinema 4D ili tako nesto, sta vec bude u modi. pa onda izvezes to van s alfa kanalom i lijepis na video :)

a ima i pluginova za Aftere i Premiere s kojima mozes radit neke 3D fore (vidi Zaxwerx, meni su glupi i spori svi redom, al ti probaj pa procijeni :)), a ima i instant alata za neke 3D titlove.

ali mislim, cemu to, kad 3d uopce nije in? :)

Last edited by d0nut on 27.11.2005 14:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 27.11.2005 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za te efekte ti skoro i netreba 3D program.
Pogledaj si Mirage od Bauhaus studia. Imaju demo i tutorijale za free, pa se možeš igrati mjesec dana-dosta da vidiš dali je to to.
d
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 27.11.2005 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa razmisljao sam recimo bilo kakav oblik...zvijezda ....kocka ili bilo sta takvoga.....kad ubacim u after mogu animirati da se okrece i da se vidi da je oblik!

to mi jedino treba da imam kao logo , znak ili mala animacija prije filma ili slicno...

mozda stvarno nije in i moze se lijepse radit sa 2d ...ali samo hocu probati.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 27.11.2005 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako baš želiš 3D (iako, ponavljam, te efekte možeš raditi Mirageom ), onda si malo proguglaj.Ima dosta 3D programa, čak i zabadava. Također, gotovo svaki ima demo zabadava.
Nebi preporučio Mayu za početnika. Ali, recimo MODO je fenomenalan program. Možeš skinuti demo, koji radi mjesec dana. Samo modeliranje, ali sada do božića izlazi i rendanje.
Ima dovoljno video tutorijala, da ga možeš i brzo naučiti. Isto zabadava.Samo, kad si na njihovom sajtu, odi u comunity, i potraži.
d
Back to top
View user's profile Send private message
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 27.11.2005 17:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvarno ne znam zakaj guras mirage u to, kad vec ima aftere u kojima to moze jednostavnije Smile
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 27.11.2005 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

d0nut wrote:
stvarno ne znam zakaj guras mirage u to, kad vec ima aftere u kojima to moze jednostavnije Smile


valjda covijek ne radi u afteru pa nezna.

ja neznam sta je mirage pa neznam razlucit . Arrow

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 27.11.2005 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Paaa,..... i nije baš isto.
d
PS radim u obadva, pa........
d
PS PS i ne guram ja nikome ništa. Otkuda takva impresija?
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 28.11.2005 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima još i kombinacija 3DMax + Combustion. Nisam radio ali po opisima mi se čini da Combustion importira direktno 3DMax objekte a i MAX ih može snimit za Combustion.
Sorry šta neznam kako radi Smile
Back to top
View user's profile Send private message
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 28.11.2005 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

combustion i max su iste gore list, pa surađuju k'o afteri i ilustrator ili photoshop ili encore...
ja osobno nemam volje navikavati se na cudnovato combustionovo sucelje... :)

modovun, ne radim u mirageu pa ne znam, al mi se cini ovako od oka nespretniji za radit jednostavne animacije tipa logo dodje, logo ode. zato jamram. :)
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 28.11.2005 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

d0nut wrote:
combustion i max su iste gore list, pa surađuju k'o afteri i ilustrator ili photoshop ili encore...
ja osobno nemam volje navikavati se na cudnovato combustionovo sucelje... Smile

modovun, ne radim u mirageu pa ne znam, al mi se cini ovako od oka nespretniji za radit jednostavne animacije tipa logo dodje, logo ode. zato jamram. Smile


imas private message Wink

pa ne izbjegavas valjda? Crying or Very sad

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group