Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Da Vinci Code
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 14.12.2005 22:37    Post subject: Da Vinci Code Add user to your forum ignore list Reply with quote

Novi Trailer

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2005 00:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ideš! HD trailer!!
to još nisam vidio...

koje s*anje, za ovog najvećeg cinema mi je premala...
Sad

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Heptanon



Joined: 22 Sep 2005
Posts: 33

PostPosted: 16.12.2005 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ni jedan fil nemer jednostvano dočarat knjigu!
po meni još ni jedan nije niti če ikad!!! Exclamation

_________________
ready?????
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 04.01.2006 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Heptanon wrote:
ni jedan fil nemer jednostvano dočarat knjigu!
po meni još ni jedan nije niti če ikad!!! Exclamation


slazem se u potpunosti sa tobom! ne da nevolim gledati filmove, ali su knjige ipak sasvim druga stvar! ipak po mom misljenu ima dosta dobrih filmova koji baziraju na knjizi, napr. "The Name of the Rose". naravno film neide toliko u detalje kao knjiga, ali atmosfera u filmu je tocno takva, kakvu sam si ju zamisljala. ili "Lord of the Rings" mi je isto super film, iako tamo jos vise scena fali...
ali knjiga ostaje knjiga!
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 04.01.2006 01:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

al ta knjiga je meni drito ko da film gledas, nemaju tu puno sta fulat osim pri odabiru glumaca i stajaznam. ma don brown je bahato izracunao da ce drito snimit film po knjizi pa je tako i piso Very Happy

al ne znam mene se knjiga nije nesto dojmila. u biti ideja je super ali kraj i nacin pisanja mi ne pasu nikako...

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 04.01.2006 01:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
al ne znam mene se knjiga nije nesto dojmila. u biti ideja je super ali kraj i nacin pisanja mi ne pasu nikako...


meni je bas to sto se tebi nesvidja super! neznam na kojem si jeziku citao knjigu, ja sam na engleskom, i meni njegov stil bas pase. a i kraj mi je super. jesi citao "Angels and Demons" (Illuminati)? cula sam od puno osoba muskog spola, da im se kraj te knjige vise svidja. Mozda je u "Da Vinci Codu" kraj vise po ukusu cura? neznam, meni je knjiga zbilja dobra.
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 04.01.2006 02:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za nacin pisanja bi prilicno mogao biti kriv hrvatski prijevod. juv gat a pojnt. al ono prica je veca od zivota traze fakin sveti gral a nadju... pa nista. sve sretno i zadovoljno. jeah Very Happy

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 04.01.2006 09:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:

al ne znam mene se knjiga nije nesto dojmila. u biti ideja je super ali kraj i nacin pisanja mi ne pasu nikako...

I’m with stupid ;)

imho svakih 50-60 stranica gubi inspiraciju i nezna kud pa malo "baltazar walk" i dosjetio se! i eto ti novih 60 strana pa ponovo isto. DAAA + u par navrata sam pomislio da je Isus ustvari bio zena?!

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 04.01.2006 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hans wrote:
DAAA + u par navrata sam pomislio da je Isus ustvari bio zena?!

Dobro neke su stvari u knjizi zbilja malo kontroverzne... Po Dan Brownu, je Isus bio ozenjen sa Marijom Magdalenom, ili jednostavno njen ljubavnik... a po razlicitim legendama, su imali skupa dijete, i tako Isus treba imati potomke od kojih je nastala i "Priory of Sion". Neka grupa koja cuva tu tajnu o gralu. ja sam katolkinja, tako da su mi se te ideje cinile dosta, kako da kazem, "neobicne", ali tko vec zna kako je zbilja bilo? Po Dan Brownu na slici "The last supper" od Da Vincia nije naslikan apostol Ivan, nego Marija Magdalena. a ocito u povjesti ima nekoliko ljudi, koji su tu teoriju podrzavali. mozda je ipak mrvica istine u tim teorijama, a mozda je cista zelja za misteriju ljude dovela do takvih razmisljanja?
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 04.01.2006 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
...al ono prica je veca od zivota traze fakin sveti gral a nadju... pa nista.

Radi se o tome, da je gral u tom romanu zapravo osoba, konkretno Marija Magdalena koja je po nekim misljenjima Isusu rodila dijete... U ovoj prici gral nije posuda "Posljedne vercere" iz koje je Isus pijo, nego se radi o Isusovim potomstvom koje posjeduje njegovu "kraljevsku krv" (Templari, Priory of Sion). sta se od toga moze vjerovati, to je drugo pitanje...
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2006 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

knjiga je dobra samo zato sto je napisana za siroke mase, dakle, plitko i razvodnjeno, bez mnogo kompliciranja. Na taj nacin se priblizila ideja masi koja se provlaci kroz zapadni hermetizam. No, sam autor nije rekao nista novo, i previse toga uzeo je od autora knjige Sveta krv sveti gral. Time je pokazao veliku nemastovitost i osobno mi je zao ukoliko nije uspio sudski proces protiv njega podignut od autora Svete krvi svetog grala.

Glede same Magdalene, nije na odmet prouciti njen znacaj u gnostickim evandeljima od kojih neka datiraju iz istog vremena kao i ova kanonska, a takoder nije od male vaznosti sto se Isus nakon navodnog uskrsnuca ukazao prvo njoj sto je ocito bio dovoljan razlog da Magdalenu krscantvo proglasi bivsom kurvom iako to nigdje u evandelju nije zapisano...sve u svrhu da se umanji njena vaznost, a uzdigne Petrova.

kako bilo, slazem se da je knjiga napisana filmski, a ako je knjiga razvodnjena za nekog tko se razumije u hereticku misao, onda mogu samo pretpostaviti koja ce to vodica biti od filma :)
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 04.01.2006 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Robart wrote:
No, sam autor nije rekao nista novo, i previse toga uzeo je od autora knjige Sveta krv sveti gral.


"Sveta krv, sveti gral" nisam citala, tako da neznam koliko toga je isto u Brownovoj knjizi. ali sto se tice slicnih prica, nije Dan Brown jedini, koji osim tog tvog autora jos pise o toj temi. ima ih dosta, koji su pokusali tu temu pribliziti masi. i neznam zasto bi to bilo lose, jer na taj nacin i najjednostavniji ljudi imaju pristup toj temi. po mom misljenju je knjiga isto napisana vise za entertainment (neznam kako se kaze na hrvatskom), ali ja nenalazim nista lose u tome. ako zelim zbilja znati nesta o nekoj temi, onda necitam roman, nego trazim povjesne podatke i knjige.

[quote="Robart]Glede same Magdalene, nije na odmet prouciti njen znacaj u gnostickim evandeljima od kojih neka datiraju iz istog vremena kao i ova kanonska, a takoder nije od male vaznosti sto se Isus nakon navodnog uskrsnuca ukazao prvo njoj sto je ocito bio dovoljan razlog da Magdalenu krscantvo proglasi bivsom kurvom iako to nigdje u evandelju nije zapisano...sve u svrhu da se umanji njena vaznost, a uzdigne Petrova.[/quote]

to i ja mislim. crkva je zene oduvjek omalozavala, a i danas jos u katolickoj vjeri nepostoji nijedna zena, koja ima pravo postati svecenik. a zasto? zato sto su muskarci tako htjeli! mozda zato sto se boje, da bi im zene mogle oduzeti moc, njima, jakom spolu...
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2006 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

krivo si me shvatila maryyy :) ja sam naglasio da je "Da Vincijev Cod" bas zato dobar jer je tu temu priblizio sirokim masama, vrlo cesto neobrazovanim za te teme...jer su statistike pokazale koliko je porazavajuce znanje krscana o vlastitoj religiji, a kamoli o problematici evandelja i crkvene povijesti.

Da, o toj temi su pisali mnogi autori, ali nazalost previse neprofesionalno i neuvjerljivo, a i mnogi su upravo preko romana to pisali kako ne bi snosili vece posljedice, jer...u romanima je sve moguce :)

medutim, toplo ti preporucujem knjigu Sveta krv sveti gral jer je to prvi profesionalno povjesni pokusaj da se nesto ozbiljnije napise o toj temi. Iako je podigla veliku prasinu, a sam Vatikan se jako uznemirio pisajuci kako je knjiga prepuna gresaka, na kraju se ispostavilo da se nema niti jednoj stvari povjesno prigovoriti, i da su greske bile samo gramaticke prirode...naravno, to se odnosi na dokumentirane izjave, a ne na fikcije i teorije koje su autori iznjeli.

svakako savjetujem film Posljednje kristovo iskusenje koje je takoder podiglo veliku prasinu u svoje vrijeme (u Zagrebu su se razbijala kina radi tog filma od strane vjernika), i u kojem je takoder prikazan odnos Isusa i Magdalene, ali samo kao u njegovim mislima dok je bio razapet na krizu.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.01.2006 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je ideja knjige super (recimo da nisam katoklinja pratikant bas zbog toga sto smatram crkvu previse maskiliticnom) pa mi je ideja o "zeni" apsolutno bliza i osobnija Smile

al kniga da je dosadna je, nakon 100 stranica sam pitala muza da ju procita i da mi isprica kraj, nemam ja strpljenja za te americke fore, tako da si mogu mislit da vjerojatno niti film necu gledati Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 04.01.2006 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maryyy wrote:
nightfly wrote:
...al ono prica je veca od zivota traze fakin sveti gral a nadju... pa nista.

Radi se o tome, da je gral u tom romanu zapravo osoba, konkretno Marija Magdalena koja je po nekim misljenjima Isusu rodila dijete... U ovoj prici gral nije posuda "Posljedne vercere" iz koje je Isus pijo, nego se radi o Isusovim potomstvom koje posjeduje njegovu "kraljevsku krv" (Templari, Priory of Sion). sta se od toga moze vjerovati, to je drugo pitanje...


ma skuzio sam ja to Very Happy cak sam kod bake proucavo repliku posljednje vecere i kad vidi stvarno sve sto je on reko stoji. al ono... sve je to nekako trivijalizirano, recimo pridaje istu vaznost covjek viezovima templarima i modelu putnickog aviona u kojem se trenutno voze...

a kraj je mnjah ono... valjda sam ja megaloman il nesto al sam ocekivao bar nesto tipa "nakon ovoga nista nece biti isto" al se autor nije mogo nosit s takvim krajem pa je samo puko happy end i sve kul.

al recimo isto ako je netko gledao "otok", meni je sama ideja filma predobra i dobro funkcionira al izvedba je mnjahblglaglvskdfkljhusavf... ratj.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 04.01.2006 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad smo vec potegnuli raspravu o porijeklu krscanstva, tj. istine, zablude i sl....Da li je netko citao Obanu o svicima sa Mrtvog mora? Dakle knjiga nije beletristka vec svojevrsno israzivanje povijesti uz hrpu citata i slicno, a govori o najranijoj Crkvi, o ljudima, o gnostickim evandjeljima te ovim opce prihvacenim evandjeljima, o sukobima unutar rane Crkve(ono 50 god. nakon smrti Isusove), pa o Jakovu...koji bi prema tim svicima trebao biti Isusov brat(jos se svadjaju da li se misli na rodjenog brata ili ono kao brata u vjeri). Dakle ako netko je citao...onda se vidi da je covjek(Dan Brown) hrpu povijesnih istina(skrivenih ili javnih) dobro upakirao u jedan zanimljivi roman. I da drito ga je napisao za film...mogu su doslovce zamisliti gdje je cak i zamislio montazni rez...

a da, i Andjeli i demoni je isto ok, ne tako intrigantno u historicistickom smislu vec pravi action movie made in USA.

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2006 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

autori Obmane o svicima s mrtvog mora su autori Svete krvi svetog grala (njih dvojica od trojice), a moja malenkost je imala cast i zadovoljstvo da naslika ulje na platnu za naslovnicu te knjige

Sve u svemu odlicna knjiga, s mnogo interesantnih podataka, i bas mi je zadovoljstvo saletto sto si to citala jer iskreno, malo osoba poznajem koji su je fino i s razumijevanjem procitali, a kad jos vidim da ju je procitala mlada curica :) nekako sam boljeg raspolozenja :)
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 04.01.2006 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Robart wrote:
krivo si me shvatila maryyy Smile

ups Wink sry
"Sveta krv sveti gral" cu svakako procitati, obozavam knjige, a pogotovo takve! thnx na tippu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 04.01.2006 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
cak sam kod bake proucavo repliku posljednje vecere...

i ja sam isto odmah trazila po razlicitim replikama posljednje vecere... kako je to zanimljivo, da nas knjiga moze tako pokrenuti na "istrazivanja". za mene je to znak dobre knjige, ili bar dobre ideje, kada ljudi zele znati vise o tome i kad sami postaju aktivni.
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 05.01.2006 01:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam reko da mi je ideja dobra. i svaka mu cast za istrazivanja.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2006 08:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ideja je dobra ali nisam siguran koliko su to njegova istrazivanja. Knjiga je objavljena 2003

(The Da Vinci Code is a novel written by American author Dan Brown and published in 2003 by Doubleday Fiction (ISBN 0385504209). )

a knjiza The Templar Revelation: Secret Guardians of the True Identity of Christ (Paperback) Publisher: Touchstone (November 12, 1998)
(izdano nedavno i u Hrvatskoj)

zapocinje takoder o misteriji Isusa i Magdalene (posebno I.Krstirelja) preko slika Da Vincija.

Dakle, Dan Brown je pokupio materijal od nekoliko autora i napravio roman u klasicnom americkom stilu.
Back to top
View user's profile Send private message
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 05.01.2006 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Robart

Hvala na komplimentima. Wink

No nisam bas tako mlada, no svejedno covjeka uvijek veseli tako nesto.
Svaka cast na ulju za korice, nisam to uopce znala. Ovaj svijet je zbilja mali... Svakako cu procitati i SVETA KRV, SVETI GRAL. Uvijek me zanimala takva literatura.

@Maryyy

I ja sam odmah bacila oko na Vincijevu Posljednju veceru, i svakako se slazem da je super pozitivno kada te knjiga zaintrigira dovoljno da krenes sam istrazivati. Bilo bi super kad bi npr. tako utjecali i skolski udzbenici. Wink
BTW. otprije(likovni iz srednje skole) mij je poznato da na Posljednjoj veceri ima nelogicnih detalja...tipa noga ili ruka viska i sl. I mnogo dvosmislenosti i skrivenih znacenja, kao sto je Brown lijepo naveo. Mogli bi otvoriti i neki topic na tu temu: zanimljivosti i (slucajne) greske na djelima starih majstora.....Smile))))

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2006 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

re saletto:

nema na cemu saletto, nisam mislio bas da si mala curica :) ali mi je bilo super kako si se nadovezala na pricu s tom knjigom, valjda zato sto i sam pisem dosta o toj tematici.

glede topica na tu temu gresaka starih majstora je dobra ideja :)....u vrijeme kad sam bio totalno zaluden kabalom naslikao sam jednu sliku s namjerom da zbunim svakog promatraca, na nacin da je potpuno jasno kako slika predstavlja jednu krajnost, a kad ju promatracu protumacim da ispadne potpuno druga krajnost...zabavno je to, a mislim da je Da Vinci ponekad radio nesto slicno :)
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 05.01.2006 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

saletto wrote:
Mogli bi otvoriti i neki topic na tu temu: zanimljivosti i (slucajne) greske na djelima starih majstora

why not? ja se nebavim bas previse s umjetnoscu, ali nikada nije kasno zapocet Smile
ali pitam se dal takvih zanimljivosti ima na puno slika? jel znas jos slika, na kojima nesta "nestima"? sad me bas zanima... znam da je puno umjetnika moralo slikati po nalogu crkve, tako da su sigurno nalazili nacine, da ih malo vuku za nos Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2006 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

re maryyy

pa, navodno je zanimljiv Jean Cocteau i njegov mural u Notre Dame de France - Entrance in Leicester Place, London. Pogledaj na link:

http://www.crusader.org.uk/nddf/

a posebno Nicolas Poussin i njegova slika Et in Arcadia Ego koju lako nades na netu
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group