Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
IZBOR KAMERE O DOKUMENTARCIMA

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
placeebo



Joined: 26 Dec 2005
Posts: 1

PostPosted: 26.12.2005 22:43    Post subject: IZBOR KAMERE O DOKUMENTARCIMA Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav ljudi ,moram napomenuti da sam tek početnik o ovoj sferi videa,obarde i montaže pa bi imao par pitanja .

1.Poceo bih se baviti snimanjem dokumentarca i malo profesionalnijem radu pa me zanima odabir kamere.Kapital mi je 2500 Eura.(bacio sam oko na Sony DCRVX2100).
2.Zanima me kakva je scena u hrvatskoj što se tiče dokumentaraca? Da li postoje ljudi koji se time bave,kako se zarađuje i koje su šeme?Kolko se cijeni takav film?
3. Da li bih mogao naći posao u domeni montaže,snimanja i produkcije u Hrvatskoj, konkretno Zagreb?
4. da li kod nas postoje nekakvi tečajevi montaže,snimanja i produkcije? LIteratura ili ako neko ponudi pomoć dobro bi došla!

Hvala unaprijed i sretni Vam blagdani!
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.12.2005 00:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok,
predložio bi ti prvo tečaj ili radionicu a onda kupnju kamere,
a za kameru pogledaj xl1.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.12.2005 01:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kinoklub zagreb ti drži tri-četiri puta godišnje radionice - režija / snimanje / montaža

Quote:
Sljedeća Filmska radionica počinje uvodnim predavanjem u ponedjeljak, 31. siječnja 2005. godine, u 19 sati.


također, mislim da je u tom rangu najbolja kupnja sonya fx1 (hdv kamera), ona je nekakvih 3tisuce eura kod nas.

pod literaturu znam recimo 'osnove teorije filma' - ante peterlic, 'sintaksa i poetika filma' - branko belan. vecinu knjiga koju se nudi kao literatura za prijemni za montazu i slicno na akademiji ja nisam mogao naci.

a i zasigurno ima ljudi ovdje koji ce ti vise znati pomoci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 27.12.2005 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je sony 2100 OK, vidio sam jako liepe snimke s nje, XL jedinici je IMHO vrijeme proslo, iste rezultate mos dobit i sa novijom/jeftinijom kamerom a bez nekih nedostataka. + dobar stativ, mikrofon, par baterija, rasvjeta, to si sve uracunaj...

za HDV kamerom stvarno nema nikakve potrebe, pogotovo za dokumentarce (gdje vjerojatno neces radit keyanje ili nekakav tamo kompoziting pa da ti treba "visak" rezolucije). a treba ti avijon od konfiguracije za obradu toga.

mislim da ti je vazno i da vidis da li mozes zaradit s tim, pa onda odlucit u trosenje nofaca :)
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 11.01.2006 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

d0nut wrote:
mislim da je sony 2100 OK, vidio sam jako liepe snimke s nje, XL jedinici je IMHO vrijeme proslo, iste rezultate mos dobit i sa novijom/jeftinijom kamerom a bez nekih nedostataka. + dobar stativ, mikrofon, par baterija, rasvjeta, to si sve uracunaj...


xl1 je kamera sony je hand camcorder
razlika je kad je nešto na ramenu i koristiš optičko tražilo i kada je nešto u ruci i ti pogrbljen hodaš za njom gledajući lcd.
eto toliko.
Back to top
View user's profile Send private message
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 15.01.2006 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tja, za sony se moraš snaći i nabaviti ili složiti nekakvu konstrukciju za na rame ili imitaciju steadya.
meni se osobno ergonomija sonya ne sviđa, moj izbor bi bila DVX100A u prog modu zato jer s njom imam dost iskustva i znam neke zajebe i dobre stvari, al... sto ljudi sto ćudi.
Back to top
View user's profile Send private message
shugonya



Joined: 25 May 2005
Posts: 4
Location: pula-venecija-svugdje

PostPosted: 01.02.2006 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako te zanima neshto tipa tecaja, pa kad si vec u zagrebu, probaj kontaktirat fade-in,mozda bi ti oni mogli pomoci. vec su organizirali tecajeve aktivistickog videa tj. dokumentaraca/reportaza samo sto nakon zavrsenog tecaja imas i neke obaveze prema njima, tipa snimiti nekoliko kracih reportaza u odredjenom roku.
Back to top
View user's profile Send private message
kinski



Joined: 10 Apr 2006
Posts: 32
Location: zg

PostPosted: 10.04.2006 01:43    Post subject: dox Add user to your forum ignore list Reply with quote

sony fx1 i z1 su ENG kamere za dnevne potrebe (news, prilozi), dakle samo su interlace i iz mog iskustva katastrofalno izgledaju u SD-u (bolje izgleda sony 170, z-1 ima problem s prejakim kontrastom u sd-u)..dakle ak ne snimas u HDV, sto je jos uvijek komplicirano, sony z1 je totalna banana..
uostalom objektiv nije dovoljno sirok, dakle treba ti predleca...problemi sa focusom (focusm je servo manualni, dakle nije doslovno manualni nego imitacija manualnog i sl.)

i najvaznije - interlace je, dakle "video look"...uvijek mozes deinterlacirat sliku, al gubis pol rezolucije...

dakle, moj prijedlog je PANASONIC DVX100BE, snima i interlace i progressive, dobar objektiv, vrlo prirodna rendicija boja, mozes podesit knee, master ped, gammu...
najvaznije, pase estetici dokumentaraca..
dvx100 je u hrvatskoj strasno potcijenjena kamera, sto ne cudi s obzirom da se doxi jos snimaju s betama , jer "vece kamere mora da su bolje" (nish kontra Bete btw, pogotovo kaj se objektiva tice.)

a u eurovalu dobivaju i posiljku panasonic hvx200, po meni prava mala revolucija!" voila!
pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group