Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
c4d svjetlo problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 27.12.2005 12:48    Post subject: c4d svjetlo problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ovako, prosa sam preko nekoliko tutoriala za svijetlost ali nemogu nikako postic to da recimo imam prostoriju s prozorom i svjetlo mi je van prostorije i zelim da mi svjetlo fino prodire kroz prozor da se sve fino osvijetli i da se vide zrake, ako netko zna neki dobar tutorial za to ili ako netko moze pomoc s nekom cakom, parametrima...
hvala unaprijed

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 27.12.2005 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne radim u C4D ali da bi dobio željeni efekt ti ugrubo treba :

Area Light da bi dobio fine mekane sijene.

GI ili FG da bi osvjetlio ostatak sobe.

I na kraju da bi dobio one ljepe zrake trebaš uključit light fog (ovisno u kojem rendereru rendaš slike, ak je Mray onda je priča malo kompliciranija).
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.12.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Treba ti area shadows i volume light. Ostatak sobe ne trebaš osvjetliti sa GI već kako ti paše.

Sigurno postoji tutorial sa volume light, znam da sam ga vidio.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dablbabl



Joined: 05 Jul 2005
Posts: 118

PostPosted: 27.12.2005 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo ti primjer kako do volumetričnog lajta, tj. svj. zraka.

Za globalno osvjetljenje unutar prostorije možeš koristiti arealight/rectangle (za svaki prozor) i malo se igraj sa parametrima u "details" + nadosvjetliš sa par omni lights-a unutar prostorije, ali sa inverznim falloff, bla, i neka ti sva svjetla imaju soft shadowse. Malo mi hard ovako sve objasniti...bo, makar mi pošalji fajl da ga ja osvjetlim...pa ja to tebi vratim nazad, čisto da ti posluži kao primjer.
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 27.12.2005 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ljudi
hvala

@bable

probat cu ovako kako si napisa, ako ne uspijem poslat cu ti scenu
hvala

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group