Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash MX Update path na sliku u library -u

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 28.12.2005 02:38    Post subject: Flash MX Update path na sliku u library -u Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle ono s to mene muci jest siljedece...
npr.

Imas folder nazovimo ga projektA u cijem se root-u nalazi neki nazovimo ga projekt.fla.
U fodleru projektA, uz taj priject.fla, nalazi se i folder images_flash , aaajt, u koji trpam sve slike koje koristim u projekt.fla. Tada odem u library i desnim klikom pogledam na bmp properties i procitam trenutni path tog bmpa i on glasi

.\images_flash\ime.jpg

i to je kewl i tako je to stajalo neko vrijeme, i da napomenem svi bmp_ovi su imali takav path naravno s drugim imenom.jpg.

e sad odem opet desnim klikom na bmp u lib. sa nakanom da update-am hebeni imiđ i nemres vjeovat radi pojavi se kvacica ja klikno updejt on apdejto. jebeno path osto nepromjenjen.

ja sretan

nekon nekog vremena od tipa 2 dana tj sad upalim si taj .fla i krenem dalje radit..i kod promjene jedne vec prije unesene slije idem updejtat tu sliju odredjenu. Medjutua
jebeni flashic stavi kvacicu jer je prepoznao ime fajle ja klikno update te on iz finog relativnog patha

.\images_flash\ime.jpg napravi absolutni path

D:\neki folder\neki folder\nreki fodler\neki jebeni folder\ime.jpg

i to me izludjuje..

molio bih ako netko ima vremena nek pomogne i objasni bog mu najzad pomogo=)))

da napomenem.. znaci to bi bilo mozda meni razumljivo u nekoj drugoj situaciji, ali radim
u istom .fla sat vremena i ubacim neke slike i one imaju onaj lijepi fini realtivni path i onda samo odjednom opla slijedeca koju ubacim pa na dalje imaju absolutni pa se mogu hebat..

pliz do help ..
Back to top
View user's profile Send private message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 28.12.2005 02:47    Post subject: Drugovi i drugarice sorry na smetnji skuzio sam... Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve 5 ne morate odgovarat

ja sam kljast iskuzio sam... sram me rec u cem je bio bed..al ako nekog muci ista stvar CTRL+ S ce rjesit stvar....

zivjeli..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group