Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
josh malo do revolucionarne viste :))

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.01.2006 19:03    Post subject: josh malo do revolucionarne viste :)) Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.maclive.net/sid/134

http://maclive.net/sid/135

sa billovog predstavljanja ... negdje pred kraj 2006. eto revolucije Smile

Twisted Evil

G.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 08.01.2006 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LOL Laughing

Code name: Longhorn
PR name: Windows Vista
How people call it: ripoff
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.01.2006 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ono, svak svakog kopira i to ... al pitam se jel mu neugodno? Embarassed ipak kasni sad vec vishe od nekoliko godina ... wtf rade sa toliko ljudi i love, totalno mi nejasno ...

a o MS music store-u urge, koji je "prekrasno integriran sa windowsima" netrebam niti govoriti ...

... danas na vijestima kako na googlu i yahoo-u isto revolucija, vidi vraga moš kupit epizode 24 sata nakon njihovog emitiranja on line" (sounds familiar?) jedino što ih nemoš kopirati na hard zasad uglavnom (osim ako autor ne odobri) za razliku od iTunesa, di moš sve bar snimit pa gledat u miru ako i nisi on line ili prekrcat na nešto...

i onda mi netko neki dan objašnjava kako su OSX i XP jako slični ... dakle ovima u MS u je trebalo 6 godina (i još im treba bar godinu dana dok ta vista izađe, pa onda sp 1 sp 2 dok profunkcionira kako treba do 2009.) za ništa?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 08.01.2006 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj se tice kašnjenja najvise im je oduzeo vremena razvoj WinFS-a da bi ga onda izbacili haha, a i kolko toga sad obecavaju (3d Flip Livethumbnails i Aero) Nije cudo da kasne duplo neg inace.

A kaj se tice slicnosti haha:

Baci oko na Goog.. OVAJ..Search polje u Safar.. OVAJ.. windows Visti Very Happy



Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 08.01.2006 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uostalom baci oko na cuijelu features stranicu, na svakoj slici imas nes ko u Xu Very Happy

you name it:

thumbnailsi minimizirani
prozirni dock za prozorčiće upaljene
forward back u prozorima
sidebar and gadgets.. lol

they've got it Laughing

http://www.microsoft.com/windowsvista/features/default.aspx

o tabovima u IE 7 neću ni govorit.. Very Happy aqua Very Happy


jedino kaj mi fora je windows sideshow. da moš mali blue screen i izvan laptopa vidit Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 08.01.2006 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a i volia bi vidit vistu. kad će to čudo uopće?

Last edited by garden on 08.01.2006 20:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 08.01.2006 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
kaj se tice kašnjenja najvise im je oduzeo vremena razvoj WinFS-a da bi ga onda izbacili haha


znaci nece bit winfs-a :O

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 08.01.2006 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bit će SuperFetch HAHAHA

On će odredit prioritetne procese i onda dok je sleep il tak neš ganjat antiviruse i to i imat će kao bolji performance kod switchanja usera
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 08.01.2006 20:59    Post subject: Reply with quote

unique wrote:
znaci nece bit winfs-a :O


Ne, vraćaju se na dobri stari provjereni FAT32.
Back to top
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 08.01.2006 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U principu WinFS nije gotov još Very Happy tek beta 1

Čuo sam da će ga odbacit al neznam dal samo za ovu verziju il možda čak samo za bete

Last edited by -polygon on 08.01.2006 21:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 08.01.2006 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
U principu WinFS nije gotov još Very Happy

Čuo sam da će ga odbacit al neznam dal samo za ovu verziju il možda čak samo za bete


brijem da je samo za betu... hm Very Happy

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 08.01.2006 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bit će i u Visti ali malo ćeš se načekat

c/p sa channel9

WinFS is a relational database-based data storage engine that Microsoft is building on top of SQL Server 2005. Originally scheduled for inclusion in Windows Vista, WinFS will now debut in Windows Server 2007 ("Longhorn Server") and will ship separately in 2007 as a free add-on for Windows Vista.

Microsoft considers WinFS to be a "product update" for Windows Vista. As such, it will be considered part of Windows Vista when it ships in 2007 and it's likely that future Windows Vista versions will simply include this technology out of the box, in the same way that today's boxed copies of Windows XP include Service Pack 2.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.01.2006 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:
a i volia bi vidit vistu. kad će to čudo uopće?


Kaže Bill prije Nove Godine sigurno... (ali posli Leoparda tj. 10.5 Cool )

G.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 08.01.2006 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
i onda mi netko neki dan objašnjava kako su OSX i XP jako slični ... dakle ovima u MS u je trebalo 6 godina (i još im treba bar godinu dana dok ta vista izađe, pa onda sp 1 sp 2 dok profunkcionira kako treba do 2009.) za ništa?


sp1 i sp2 barem ne moraš kupovati...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.01.2006 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
grzzi wrote:
i onda mi netko neki dan objašnjava kako su OSX i XP jako slični ... dakle ovima u MS u je trebalo 6 godina (i još im treba bar godinu dana dok ta vista izađe, pa onda sp 1 sp 2 dok profunkcionira kako treba do 2009.) za ništa?


sp1 i sp2 barem ne moraš kupovati...


yeah, kao ni razne patcheve iliti zakrpe kojih isti i jesu kompilacija ...

i btw, još nikad nisam trebao kupiti OSX, svako godinu-dvi kupim bar jedan stroj s kojim dobijem system, a i ako ga kopiram i dalje mogu legalno skidati svaki update sa apple software updaterom, i ne pita te nitko za serial niti ga provjerava ... isto ok, za razliku od MS-a ... (ne sjećam se da je apple ikada zanimalo jel se koristi original OS na svim strojevima...uglavnom im se fućka, sa svakim strojem kupujuš i software ...)

... bila bi fora da google izađe sa svojim OS om ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Well, ne kupuju svi stroj svakih godinu-dvije.... A OS nisi "dobio" sa strojem, nego si ga kupio...

Naravno da im nije potrebna provjera kada svaki stroj dolazi sa os-om...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2006 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Well, ne kupuju svi stroj svakih godinu-dvije.... A OS nisi "dobio" sa strojem, nego si ga kupio...

Naravno da im nije potrebna provjera kada svaki stroj dolazi sa os-om...


naravno da sam ga platio, ali ako instaliram noviji system sa kupljenog stroja na recimo stari stroj, nema provjeravanja - nema serijskih brojeva za OS - SN ZA OS NE POSTOJI - kužiš?... to sam htio reći ...

... također apple ima puno povoljniju ponudu OSa ... recimo imaš "familly pack" di ako hoćeš da ti sve bude skroz legalno za 199 baksa (5 licenci) umisto da kupujesh 5x129 baksa koliko inače dođe.

također moš kupiti za posao neograničen broj licenci za par stotina dolara (10 usera 499 dolara, neograničeno usera - 999 dolara)

MS nema ni približno takvu praksu za krajne korisnike... (bar ja ne znam za nju)

eto.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
naravno da sam ga platio, ali ako instaliram noviji system sa kupljenog stroja na recimo stari stroj, nema provjeravanja - nema serijskih brojeva za OS - SN ZA OS NE POSTOJI - kužiš?... to sam htio reći ...


Ne bi se niti Windowsi provjeravali kada bi svaki kupljeni/sastavljeni PC u cijeni već imao uračunatu cijenu os-a.

grzzi wrote:
... također apple ima puno povoljniju ponudu OSa ... recimo imaš "familly pack" di ako hoćeš da ti sve bude skroz legalno za 199 baksa (5 licenci) umisto da kupujesh 5x129 baksa koliko inače dođe.


Pa naravno, to sam i htio reći -> naplaćuju "nadogradnje"... Tako bi i MS mogao prodavati sp1 i sp2 u paketima Smile no oni su besplatni...


grzzi wrote:
također moš kupiti za posao neograničen broj licenci za par stotina dolara (10 usera 499 dolara, neograničeno usera - 999 dolara)

MS nema ni približno takvu praksu za krajne korisnike... (bar ja ne znam za nju)

eto.


Ove cijene za business su logične, kupiš jednom os, nadogradnja za 10 kompova ti je 500 baksi, imaš više od 10 kompova, super platio si hrpetinu mac-ova i os-ova, znači da ćeš ih vjeorjatno i dalje kupovati, naravno da će ti naplatiti "simboličnu" cifru, pošto te ionako odrape svaki malo...

Najjače u čitavoj prići je što svi macovci misle da je to super Razz eh, što ti je marketing...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 09.01.2006 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
grzzi wrote:
... također apple ima puno povoljniju ponudu OSa ... recimo imaš "familly pack" di ako hoćeš da ti sve bude skroz legalno za 199 baksa (5 licenci) umisto da kupujesh 5x129 baksa koliko inače dođe.


Pa naravno, to sam i htio reći -> naplaćuju "nadogradnje"... Tako bi i MS mogao prodavati sp1 i sp2 u paketima Smile no oni su besplatni....


opet nisi shvatio. kod mac os-a su nadogradnje besplatne, baš kao i kod windowsa. osx 10.3 i osx 10.4 su dva različita operativna sustava. ono što se kod windoza označava "service packom" to se kod mac os-a označava trećom decimalom (zadnja verzija osx 10.3 je 10.3.9, zadnja verzija osx 10.4 je 10.4.2).
jasnije?
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.01.2006 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
grzzi wrote:
naravno da sam ga platio, ali ako instaliram noviji system sa kupljenog stroja na recimo stari stroj, nema provjeravanja - nema serijskih brojeva za OS - SN ZA OS NE POSTOJI - kužiš?... to sam htio reći ...


Ne bi se niti Windowsi provjeravali kada bi svaki kupljeni/sastavljeni PC u cijeni već imao uračunatu cijenu os-a.

grzzi wrote:
... također apple ima puno povoljniju ponudu OSa ... recimo imaš "familly pack" di ako hoćeš da ti sve bude skroz legalno za 199 baksa (5 licenci) umisto da kupujesh 5x129 baksa koliko inače dođe.


Pa naravno, to sam i htio reći -> naplaćuju "nadogradnje"... Tako bi i MS mogao prodavati sp1 i sp2 u paketima Smile no oni su besplatni...


grzzi wrote:
također moš kupiti za posao neograničen broj licenci za par stotina dolara (10 usera 499 dolara, neograničeno usera - 999 dolara)

MS nema ni približno takvu praksu za krajne korisnike... (bar ja ne znam za nju)

eto.


Ove cijene za business su logične, kupiš jednom os, nadogradnja za 10 kompova ti je 500 baksi, imaš više od 10 kompova, super platio si hrpetinu mac-ova i os-ova, znači da ćeš ih vjeorjatno i dalje kupovati, naravno da će ti naplatiti "simboličnu" cifru, pošto te ionako odrape svaki malo...

Najjače u čitavoj prići je što svi macovci misle da je to super Razz eh, što ti je marketing...


bah, beznadno ...

s obzirom da MS drži 90% tržišta mogao bi imati daleko povoljnije cijene za objektivno lošiji OS, ali nema... a kako ti ne vidiš (ili ne želiš vidit) razliku između OS a koji se svako malo spaja i provjerava jel original, jebe te ako promijeniš grafičku itd, i OS a koji nema serial number, tj. svaki cd moš kopirati na svaki stroj bez beda (osim moralnog, jel) more power to you ...

i zanima me na čemu ti radiš ako nemaš windowse original ili kopirane, in other words, to make it simplier to you, i za pc MORAŠ kupit OS ... od MS-a naravno...

znam ima ih koji će reć da rade na linuxu ili nekom drugom unixu, al i oni imaju bar jednu licencu Windoza koje su ili ukrali ili platili starom dobrom Billu ...

i jedni i drugi rade za pare, ofkors, al MS je kralj pohlepe i naplaćivanja poluproizvoda po punoj cijeni ... (i nemam ništa protiv toga da ti više voliš windowse, i to je ok ... )

...

G.

Last edited by grzzi on 09.01.2006 15:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@dunga, shvatio sam, i znam kako funkcioniraju nadogranje na mac os-u, razmak između 10.4 i 10.3 je cca 2 godine... Windowsi su puno duže na tržištu od 2 godine, e sad, to može biti i dobro i loše Smile

@grzzi, pa ne mreš baš sa svakog stroja na svaki stroj, možeš sa mac-a na mac-a Smile (no to bu se valjda skoro promijenilo Smile ) Osobno, studiram na FER-u te koristim OS "besplatno", daklem nisam ga platio, drugo, da igram se sa Linuxom Smile

Neću ulaziti u to da li bi MS mogao imati jefitnije proizvode, pretpostavljam da bi mogao...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group