Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Reklama na vozilima

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 10.01.2006 06:34    Post subject: Reklama na vozilima Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molim vas, u kojem se obično formatu mora dostaviti prijedlog, odnosno rad koji bi trebao završiti kao reklama na vozilzu neke tvrtke, ali onako da je oblijepljeno cijelo vozilo (kao npr. vozila Zg pivovare ili ostalih velikih tvrtki)? I još ako mi možete reći koje su najbolje firme koje to delaju u Zagrebu. Naime, imam jedan poslić izrade samog materijala, pa me zanima u kojem formatu (jel može .psd) i kak' to ide, u kratkim crtama?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kuperone



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 10
Location: zgb

PostPosted: 10.01.2006 10:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mi smo radili za Klaru i Trast kamione i kombije i priprema se dostavljala u nekom vektorskom formatu. Ai,cdr u omjeru 1:2 ili 1:10, ovisi dogovoris sa izvodacem.Najpovoljniji se pokazao Vector design.Za skoro 40 % jeftiniji od recimo Print studia.Skice vozila dobis od izvođaca uz naknadu.Cca 400 kn skica ako je samo jedno vozilo,ako ih je puno onda besplatno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 10.01.2006 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MA možeš poslati i .TIF, .JPG, .PSD, .AI, .FH, .CDR. naravno CMYK.

Uobicajeno se takve stvari plotaju na nekih 30-40 dpi, tako da ako se salju bitmap tipovi podataka uzmi si neki minimum, a da budes siguran da ce biti ok. Drugim rjecima (primjer .JPG - CMYK) 1:1 na 72 dpi.

Tip koji to radi (doduse u Puli, ali ista stvar) mi je rekao da oni ionako smanje sliku, tj. prilagode si je, iako oni naravno traze 300 dpi ne plotaju na toj kvaliteti jer "oko je varljivo", a klijent zadovoljan.

P.S.: Ima nekih naznaka da ce se kvaliteta plotanja u bliskoj buducnosti promijeniti na bolje, ali cemo valjda do onda imati svi radne stanice po kucama i uredima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 12.01.2006 12:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kopam po netu, ali nigdje ne mogu naći shemu vozila? Jel znate za neki izvor? Ma sigurno znate... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dux_is



Joined: 01 Jun 2005
Posts: 43
Location: Zagreb

PostPosted: 12.01.2006 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alo, probaj nazvati ElektronMarket.hr u zgb.
mislim da imaju sheme, a i oslikavaju vozila
aj bok....










________________________________
too old to rock and roll, too young to die Cool
Back to top
View user's profile Send private message
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 24.04.2006 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nomad wrote:
Kopam po netu, ali nigdje ne mogu naći shemu vozila? Jel znate za neki izvor? Ma sigurno znate... Wink


Car Art v3.0
Nema najnovija vozila... ali ima sve ostalo... i open in CDR format i mnoge druge formate...


Ja inace plotam na 360 ili 720 DPI... inace tako mi ploter ripa sliku Very Happy

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 24.04.2006 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

M-ROS D.O.O. - 01 4618 003 - oni imaju cd-e sa starijim modelima vozila
PHOTO QUICK - 01 4819 067 - za njih ne znam jel imaju skice
trazi ponudu od obje firme jer ne znam koja je razlika u cijeni

inace priprema je max. 72 dpi 1:1, a najsigurnije ti je poslati neki bitmap. TIF ili JPG

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group