Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
corbis.hr - internet trgovina

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 06.02.2006 19:58    Post subject: corbis.hr - internet trgovina Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daklem, trebam kritiku, žestoku i beskompromisnu.

1. usability
2. dizajn
3. ma sve šta vam padne na pamet

Imam dakle još sitno vremena da uglancam sajt do jaja, prije nego ode u live mod.

Btw. slobodno prokomentirajte i ponudu proizvoda, te da li bi kupili išta što Vam se svidi tamo... (unešeno je tek 1/3 proizvoda zasad, neki su opisi stari, ali radi se svakodnevno, pa to zanemarite....)

link:
http://corbis.hr/index.php

Hvala puno.

edit: e, da, slobodno isprobajte sustav kupovine od a do ž, samo, nemojte očekivati isporuku. Smile)) još ne radimo službeno. i t-com payway je u testnom modu...

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 06.02.2006 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

proizvodac -> proizvođač na par mjesta
ne kuzim zasto ne ispise svugdje cijenu Confused nego samo na prvih par artikala.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 06.02.2006 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
proizvodac -> proizvođač na par mjesta

-> rješeno na par mjesta...

Ma nisu unešene cjene svugdje. Prije par mjeseci smo prve proizvode (web dev. firma, ne corbis) unossili, a onda nismo imali cijene na raspolaganju. Bude uskoro.

thnx

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 06.02.2006 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lijep dizajn nema što... dalje se nisam ni kretao. lijepo clean i simple... lajkam Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
civ



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 78

PostPosted: 06.02.2006 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da stranica nema svoje "JA", nema snage,nema vizualni identitet sa kojim bi ostala u pamćenju i kada je zatvoriš. Ljudi kada kupuju više gledaju ambalažu nego proizvod.
Jaki identitet bi naveo ljude da se ponovno vraćaju u istu "trgovinu"
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 06.02.2006 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvo mi u oko upada da je cijela stvar anemična, počevši od logotipa..tako da bih ja definitivno ubacio još bojica ili kontrasta s istom ali tamnijom bojom.

drugo je preglednost koja mi se stvarno sviđa, maknuo si sve one điđe-miđe od zen carta, i to mi je kod shopa jako bitno - fino riješena navigacija, sideboxovi koji ne mijenjaju položaj i fino poslagani proizvodi s dosta paddinga (kada smo kod toga, tebi nedostaje bottom paddinga na slikama proizvoda pa se one guraju, osim kada slika ima praznog prostora).

sitnice
- Sub-Total si preveo kao 'Pred-ukupno' Smile (probaj staviti 'iznos', a na kraju 'ukupno')
- volio bih na gumbu 'dodaj' vidjeti ikonu košarice i da je taj gumb malo veći, ako treba da na njemu piše 'dodaj u košaricu'
- 'Delete' si preveo kao 'Izvadi' Very Happy (probaj staviti 'briši' ili 'odstrani')
- alt tagovi za neke gumbe nisu definirani, provjeri zašto (vjerovatno si njihove linije izbrisao kod prijevoda..)

Nadam se da sam pomogao.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 06.02.2006 21:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fin, lijep i uredan šop ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 06.02.2006 21:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lijep dizajn, clean, simple, mozda jos koja bojica, ali i ovako je super.
Prijevodi su malo, khm ... Very Happy
Alt tagove srediti
Padding na slikama takodjer
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 06.02.2006 22:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
mislim da stranica nema svoje "JA", nema snage,nema vizualni identitet sa kojim bi ostala u pamćenju i kada je zatvoriš.


Quote:
prvo mi u oko upada da je cijela stvar anemična, počevši od logotipa..tako da bih ja definitivno ubacio još bojica ili kontrasta s istom ali tamnijom bojom.


-> jel ovo možda bolje?

http://www.i-scream.net/layout/corbis_novi.png

Više nije clean & simple, al ima svoje ja, rekao bih. Laughing

Hvala za komentare, samo nastavite...

@mile:
Quote:
Nadam se da sam pomogao.
Jesi Wink

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 06.02.2006 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovak... na prvi pogled i na brzinu...

- informacije - u desnom izborniku pise uvjeti poslovanja a kad kliknes u kontentu pise uvjeti koristenja
- ovakav tekst opisa me uopce ne privlaci da ga procitam - http://www.corbis.hr/index.php?main_page=product_info&cPath=136&products_id=836
- javascript validacija forme na stranici za registraciju novih korisnika je nekonzistentna - jednom pise "2 znaka" a drugi put "2 znakova" :) takodjer su brojevi zaljepljeni za prethodnu rijec
- Vaši kontaktni podaci = Vaši kontakt podaci (bar meni ljepse zvuci)
- poruka o gresci na login stranici je slabo uocljiva, ikonica je presitna i to je jedino sto mi govori da sam fulao, a to nije dovoljno. mora me upiknut u oko :)
- lijevi izbornik - select sa proizvodacima - kaj bi to trebalo radit? sve vodi na isto :)
- kontakt stranica javlja neku gresku dolje...
- takodjer, prijevod je u nekim slucajevima posvadjan sa padezima, npr. naslovnica - Novi proizvodi za Veljača.
,

slazem se sa civom o identitetu i sa miletom o anemicnosti :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 06.02.2006 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

offtopic:
niksy wrote:
Alt tagove srediti

alt tag ne postoji, postoji samo alt atribut

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 07.02.2006 03:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LOL, i ja sam mu rekao da pogleda alt tagove Very Happy
..a jesam smotan Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 07.02.2006 07:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A ja tražim gdje su ti tagovi... Laughing

hvala na kritikama.
isplatilo se. cijelu noć sam se igrao s css-om.
Canadian

Aj pa ponovo vidite, kome se da, sad bi trebalo bit štošta toga ispravljeno.

http://www.corbis.hr/

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.02.2006 08:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ovo baš dobro izgleda, ostavlja neki lagano anemični dojam ali mi on uopće ne smeta

btw puno bolje od onog png-a gore

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 07.02.2006 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lijepo izgleda u FF. u OPERI baš i ne

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 04.03.2006 01:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, ispeglao sam što sam stigao, mislim da ne bi više trebalo biti gr(j)ešaka s prijevodom. Mislim da bi u operi sad trebalo bit ok.
Dodana i verzija za ispis (Maratz, hvala na članku sa print css savjetima, potako me da se uhvatim i toga : ).

Kod je ispeglan koliko se dalo.

Usput,
Trgovina radi,
( kroz jedno 2-3 tjedna će početi i neke nagradne igre, pa kad već ja ne mogu sudjelovati, dajte bar Vi, nagrade su uhuhudobre, pa da ne kažete da Vam nisam spomenuo Wink )


Eto, pa Vas molim za još koji refresh topica, završni komentar na lagani redizajn i ispravke to, te ako imate kakvih savjeta još.

Unaprijed hvala.

P.S. Da li Vam se cijene čine ok?

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 04.03.2006 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odlično, ja bih još malo odmaknuo logotip od gornjeg ruba i provjeri hover na 'istaknuto' i 'kupujte sa' naslovima.
print ti ne radi kako bi trebao (nisam vidio print css).
cijene izgledaju OK.
buy, buy, buy - sell, sell, sell Very Happy

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 04.03.2006 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

print ti ne radi kako bi trebao (nisam vidio print css).
-> stranica proizvoda, pri dnu teksta, tj. opisa proizvoda ima link "verzija za ispis", morat ću to negdje premjestit.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DSCom



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 43

PostPosted: 04.03.2006 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji je to shop?
Gotov pa si ga malo sredio ili si sve from scratch sam??
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 04.03.2006 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao sto mile kaze, odmaknut malo logotip od gornjeg ruba.
Ostalo sve super Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.03.2006 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Source je još uvijek ružan. Ne govorim o alt 'tagovima' (Maratz Razz ) nego o href atributima tipa " #foo" (primijeti razmak) i "" (prazan string); fali ti summary na tablicama (ajd preživimo), a tablice su style-ane presentation atributima dok ti je sve drugo u CSS-u... nema smisla. Kužim da je valid Transitional ali ovo je tipičan primjer stranice koja validira a svejedno je šlampava.

"Ne želim primati obavijesti"? Ne bi mi se taj link trebao pokazivati... Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 04.03.2006 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad sam vidio na početnoj mi3ja da je suljo odgovorio, usro sam se. Rekoh, sad ću ispast jebeni amater u kodiranju. Smile)) Al dobro je. Preživit ću.

@Sulien
fali ti summary na tablicama (ajd preživimo) Laughing
-> Summary nije uključen u sumu, ako me kužiš. Smile))

tablice su style-ane presentation atributima dok ti je sve drugo u CSS-u.
-> dobro da si uočio, ja sam već bio iscrpio volju za inspekciju koda. Svaku izmjenu moram na 10 mjesta radit, koma je sustav. Jedva čekam shopify. Smile

"Ne želim primati obavijesti"
-> "Primanje obavjesti"?, "Podešavanje opcija obavjesti"? ...?

@Niksy, Mile:
mislio sam uštedit ljudima sa malom rezom skrol, al bumo onda, ipak je to bilo malo glupavo razmišljanje.

@DSCom:
iako se odgovor na to pitanje ne bi trebalo iznosit u javnost, netko je već odgovorio na njega. prouči topic od početka. Ako ti se ne da, gotovo rješenje, ali, ne, nisam ga malo sredio, nego puuun k***. Makar se mnogo toga ne vidi.

Fala

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2006 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
@Sulien
fali ti summary na tablicama (ajd preživimo) Laughing
-> Summary nije uključen u sumu, ako me kužiš. Smile))

ne kužim Confused
kad budeš išao na Strict (a Transitional služi kao prijelazna faza prema Strict inače nema smisla) onda će ti trebat summary...

Quote:
"Ne želim primati obavijesti"
-> "Primanje obavjesti"?, "Podešavanje opcija obavjesti"? ...?

Ne znam da li si shvatio. Ako je korisnik ne-ulogirani gost kao ja koji prvi put gleda stranicu, ne želiš mu sigurno prikazati link na kojem se isključuje primanje obavijesti jer ih nikad nije ni uključio.

Quote:
Kad sam vidio na početnoj mi3ja da je suljo odgovorio, usro sam se. Rekoh, sad ću ispast jebeni amater u kodiranju.

Ma pretjeruješ Smile Kakvo je danas stanje sa standardima, svi smo amateri u kodiranju (semantički govoreći) Wink

XHTML2, HTML 5 i CSS3 --- e to će već biti izazov Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group