Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Fontlab pomoc

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 05.03.2006 14:02    Post subject: Fontlab pomoc Reply with quote

Poz

Imam problem...i yebem se s njim vec dobrih xy sati...
naime...imam font i NARAVNO fale mu hrvatski znakovi...
i kad ih ja dodam u fontlabu, u wordu mi ih cita a u illustratoru i PSu ne...

ali vecinu vremena kad exportam ne mgu dobit ni da mi ih u wordu pise...od silnih kombinacija eksportanja sve mi se pomjesalo Sad


naime...kad ja otvorim taj font u fontlabu sto mi gore mora pisat (toolbar odmah iznad opisa pojedinog znaka)
Unicode i onda MS Windows 1252 Latin ili Ms Windows 1250 Eastern Europe

Sto sve trebam namjestit prilikom eksportanja
Hvala


*.ttf file
Back to top
analogni



Joined: 03 Mar 2006
Posts: 8
Location: Croatia

PostPosted: 05.03.2006 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aj posalji ako oces na mejl mi pa ti ja vidim u cemu je problem!

analogni [at] gmail [dot] com

_________________
analogno je zakon!
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 06.03.2006 16:45    Post subject: Reply with quote

hopu CS2 ne Sad
hm...nesto skroz weird se dogadja jer mi u Photoshopu CS sve radi ok a u photoshopu cs2 ne..
jel zna iko u cem je problem?
Back to top
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 08.03.2006 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovak:
otvori font, stisni codepages gumb (toolbar ispod naziva fonta, 3. s lijeva, liči na tablicu)
u drop downu lijevo od toga odaberi MS Windows 1252 Western (ANSI), u dropdownu lijevo ti vjerojatno piše 'Unicode', odaberi 'decimal'
Stisni 'Font Info' gumb (prvi s lijeva u istom toolbaru), odaberi ime, postavi embedding na 'Everything is allowed'
Klikni na 'encoding and unicode', u lijevom prozoru dvoklik na '1250 Latin 2: Eastern Europe' (da se prebaci u desni), u istoj kategoriji imaš i 'Unicode Ranges', u njoj samo klikni ikonu dijamanta, stisni OK

postavi hrvatska slova:
138: Š
142: Ž
154: š
158: ž
198: Ć
200: Č
208: Đ
230: ć
232: č
240: đ

U srednjem drop downu odaberi 'MS Windows 1250 Central European', hrvatska slova koja si maloprije postavio su sad na nekim skroz lijevim mjestima, metodom copy-paste ih iskopiraj (NE PREMJESTITI) na gore navedena mjesta.

Stisni File -> Generate Font, Stisni Options, pod 'Generating Open Type & True Type font' imaš kategoriju 'OpenType TT Encoding' postavi prvi drop down na 'Do not reencode first 256 characters', drugi drop down na 'MS Windows 1250 Central European', i obje kućice nečekirane.
To bi trebalo radit.
Ovo je pisanu za v5, ali v4 je otprilike sličan, samo se opcije u generate font razlikuju.
Nezaboravi promijenit ime fontu.

Objašnjenje za štrebere i frikove:
prvo postavljananje hr slova na CP 1252 je za programe koji ne kuže da postoji i druga kodna stranica (ili ju nemogu/nežele koristiti ...khm...khm...) pa se 'na silu' ubacuju hr slova umjesto postojećih znakova u defaultnu Western CP 1252. Programi nemaju pojma o tome, ali stvar radi.
Kopiranje istih znakova po CP 1250 je za programe koji znaju (i mogu/žele) koristiti CP 1250 i unicode-aware programe, koji će lijepo pitat windowse u kojoj su kodnoj stranici i tu kodnu stranicu koristiti.
Embedding stavljaš na 'Everything is allowed' zato da nemaš problema sa embediranjem fontova u postscript.

Jednostavno, zar ne?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group