Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
savjeti za kupnju malo boljeg digitalca - FUJI??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
neard



Joined: 13 Jan 2004
Posts: 3

PostPosted: 13.01.2004 23:52    Post subject: savjeti za kupnju malo boljeg digitalca - FUJI?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked
LUDIIIIIM...citam o tih par digitalaca vec par tjedana i nemogu se odlucit da ga hebesh...Jel iko ima fuji 602z il s5000 il s7000 pa da mi da par savjeta iz prve ruke (a i druga je ok) - uglavnom se izmedu ta tri troumim - s7000 mi je za zericu preskup (oko 5000kn), s5000 mi se cini kao odlican al ga na netu pol ekipa hvali a pol pljuje....pa da se ne spalim...e i onda jos fuji 602z koji je tu izmedzu.....pomagajte ljudi molim vas...planiram to rjesit cim mi placa sjedne Twisted Evil -za par tjedana


fala na bilo kakvim odgovorima
bok*pusa Very Happy hehe
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Word



Joined: 29 Nov 2003
Posts: 18
Location: Bendzulaj city

PostPosted: 26.01.2004 08:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uh to bi bilo malo skuplje za mene a i MV-1 FUJI me dobro sluzi ... Smile ma mačija gooza za 150 eura hehehe

_________________
Somethin' 'bout those little pills/Unreal the thrills they yield/Until they kill a million brain cells
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 26.01.2004 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Word wrote:
Smile ma mačija gooza za 150 eura hehehe

hehee.. spojis ju preko USB-a i da vidis!! Smile
Svaki puta kada slikas cujes interaktivni zvuk "Meoooouuuuu.."..

Nego, FinePix S602Z ti je super, ima 3.1 ili 3.5px nisam siguran.
Jedino sto je skup, but, aren't they all..
Cekaj da se patentiraju Bio-Pix aparati sa "Gooza" objektivom i Bio "POO"-om (nastavak CCD-a ali je POO as in pooooo). Smile
ili ovako nesto retro: http://www.digimagasin.com/images/polaroid2.gif

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
neard



Joined: 13 Jan 2004
Posts: 3

PostPosted: 26.01.2004 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma odlucio ja...kupichu sad za par dana s7000... Mr. Green
dok se vi ljudi sjetite replyat ja vec napravio pola posla:)
ma uglavnom skuzio sam da je s5000 banana (osim zooma naravno),s602z preskup jerbo s7000 kosta malo manje a prejeneno je dobar...
naso ga za 5400kn u veleprodaji al kazu da daju i na malo...vidicemo
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 26.01.2004 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ti imam s304 (3 Mpix) kupljen u rujnu.
u principu sam zadovoljna (za 3 megapixela bio je jedan od najboljih u odnosu cijena/kvaliteta).
ono sto je pozitivno je da ne izgleda kao kutija sibica (jer ja mrzim slikat ako ne mogu aparat uhvatit kako treba) opticki zoom 6X.
ako nema bateriju od litija (a mislim da ih fujifilm nemaju) obavezno si uzmi i baterije ni-mh sa punjacem.

nedostatak?
jako slaba osjetljivost pri minimalnom nedostatku svjetlosti.
ako si un interijerima flash te jos moze spasiti ali oko 5 navecer, vani nema sanse za dobru fotku.

e to si malo pogledaj na netu sta ljudi kazu, za sve osalo mislim da je finepix jako ok.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 26.01.2004 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neard wrote:

ma uglavnom skuzio sam da je s5000 banana (osim zooma naravno),s602z preskup jerbo s7000 kosta malo manje a prejeneno je dobar...
naso ga za 5400kn u veleprodaji al kazu da daju i na malo...vidicemo


mmmmmm
evo da ti dam cijene sajta gdje sam ja kupila
s7000:740 eura - 12 megapix, opticki zoom 6X
s5000: 363 eura - 3,01 megapix, opticki zoom 10X, but digitalni zoom samo 2,2!!!
S602 Z: 578 eura - 3,34 megapix, zoom 6X

osjecajno je s 7000 bolji (i vidi se po cijeni), S602 naaaaaaa (preskup za ono sta daje).
5000 ili 7000, zavisi koliko zelis potrositi i kakve su cijene u tvojoj trgovini Smile

ono s baterijama vazi za sve Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 26.01.2004 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kud baš fuji??? gledao i ja to prije.. dok nisam vidio fotke od sonya, tako da sam nedavno kupio sony f717, dodje ti nekih 5600 legalno, pogledaj malo specix o njemu.

cosmos
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
neard



Joined: 13 Jan 2004
Posts: 3

PostPosted: 26.01.2004 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
mmmmmm
evo da ti dam cijene sajta gdje sam ja kupila
s7000:740 eura - 12 megapix, opticki zoom 6X


s7000 si kupila??koji je to site?hrvatski neki il?

**ma uglavnom-ovaj sony f717 je u redu al brijem da se ipak s7000 vise isplati....
Zvao sam I&I koji je generalni zastupnik Fudzija za lijepu nam našu skupu državicu,i odjebali me rekavši da prodaju samo na veliko i da se obratim hgspotu ve-milu i jos par ducana....Što JE logično,samo kaj sam negdje na forumima pročito da je nekolko ljudi baš tamo (u Hondlovoj u zg-u) kupilo s7000 po veleprodajnoj cijeni - oko 5400kunicha??
kažu da će u I&I biti dostupan sad krajem 1.mjeseca.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Blue



Joined: 15 Jan 2004
Posts: 1

PostPosted: 27.01.2004 00:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

12 megapixela!?!?
Mislim da ima 6.x MP, a tih 12 dobije nekakavom interpolacijom.. pretpostavljam nesto slicno kao digitalni zoom (neupotrebljivo/markentiski trik).
..ali i 6.x je sasvim dovoljno. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 27.01.2004 08:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

istina, vrši to nekom digitalnom konverzjimomm bla bla... jedino ovaj sony f828, stariji buraz od mog f717 ima realni broj mpx, ali je skup još uvijek...

neard: mozda je uzeo na firmu, pa dobije po veleprodajnoj, sa nekim rabatom, ..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.01.2004 09:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neard wrote:
Quote:
mmmmmm
evo da ti dam cijene sajta gdje sam ja kupila
s7000:740 eura - 12 megapix, opticki zoom 6X


s7000 si kupila??koji je to site?hrvatski neki il?

.


ne ne, na francuskom sajtu, ja sam moj s304 platila 370 eura sa punjacem (u devetom mjesecu)
www.nomatica.fr
www.rueducommerce.fr (ovaj komparira sve cijene istog proizvoda raznih trgovina u francuskoj)

a to za 12 pixela ne kaze kako dodje do njih, ali ih stavlja u prvi opis Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Word



Joined: 29 Nov 2003
Posts: 18
Location: Bendzulaj city

PostPosted: 27.01.2004 23:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Word wrote:
Smile ma mačija gooza za 150 eura hehehe

hehee.. spojis ju preko USB-a i da vidis!! Smile
Svaki puta kada slikas cujes interaktivni zvuk "Meoooouuuuu.."..


...dobro iskustvo! jes imao il nagađaš ?

...ps pokazaću neke slike Twisted Evil ..uskoro

_________________
Somethin' 'bout those little pills/Unreal the thrills they yield/Until they kill a million brain cells
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 31.01.2004 03:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kod ozbiljnijih digitalaca treba gledati i druge stvari osim zuma i megapixela. s5000 ne kupuj ni pod razno, osima ako ti je u životu najpotrebniji zoom. Slike su na s5000 gore kvalitete nego na s602 zoom-u, a o nedostatku dodatnih opcija da ne pričam...

s7000 i s602z su vrlo slični, s7000 je nasljednik s602, ima 6mpix(12mpix sa interpolacijom, zahvaljujući fujijevom super ccd chipu). Opcije su više-manje iste. Uglavnom, ako imaš para, kupi s7000, ako nemaš, s602z je također super digitalac. Imam ga 6 mjeseci, slike su vrlo dobre, mogućnosti odlične(npr. konstantno fotografiranje 5 slika u sekundi, pamćenje zadnjih pet).

Uglavnom, sve ovisi o tvojim potrebama. Ako stvarno želiš blizu profićima, šparaj za canonov EOS300D... Smile

edit: mislim da je najpovoljnije kupiti fujija u info-gami(često imaju akcije). Ima ih i u ve-milu.
Još da nadodam što se megapixela tiče. Postoje dvije glavne vrste optičkih senzora: CCD senzori i CMOS senzori. CCD senzori su manje površine i uglavnom se stavljaju u sve neprofesionalne digitalce. Strpati više od 6 megapixela na CCD čip je lagano nepotrebno, jer se ne dobiva puno kvalitetnija slika(upravo zbog male veličine). CMOS senzori su površinom veći i stvaju puno manje 'buke'(zrnatost - eng. 'noise') na slikama. Uf, raspisao sam se malčice previše, koga zanima više neka ode tražiti po netu

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group