Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
naplaćivanje za SEO
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
towar



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 26

PostPosted: 13.03.2006 09:37    Post subject: naplaćivanje za SEO Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav ljudi,

Imam zahtjev od stranog klijenta za optimizaciju njihovih stranica (trenutno 2 weba). E sad, nisam to nikada do sad naplaćivao iz jednostavnog razloga što ne znam kako da nekome garantiram rezultate (tj. to je pomalo nemoguce). Malo sam lurkao po forumima i tako tome, pa nadjoh da neki naplacuju recimo samo preliminarni report o stanju njihovog weba.

Kako vi to radite? Kako se cijene krecu?
Back to top
View user's profile Send private message
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 13.03.2006 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neke hrvatske tvrtke traže 200 kn po optimiziranoj stranici, znači h1-h6, title tag, meta tagovi, korištenje ključnih riječi, boldanje... + posebno naplaćuju prijavu na tražilice i direktorije.

Last edited by vedran on 05.05.2016 12:25; edited 1 time in total

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2006 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Posebno prijavu na tražilice i direktorije?? Prijava na tražilice ničemu ne služi (osim za potpuno novi web bez backlinkova), a na direktorije više uopće nije SEO otkad im to više puno ne znači.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.03.2006 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi napravimo ugovor na godinu dana (jer ne mozes garantirati nista za mjesec dana osim PPC)
i naplacujemo svaka tri mjeseca zajedno sa izvjestajima, pa klijent riskira eventualno prva tri mjeseca Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 13.03.2006 12:20    Post subject: Reply with quote

Optimizacija ti se dijeli na dva dijela, onpage i offpage, onpage se naplaćuje jednom po satu ili stranici, kako ti odrediš, zato što te promjene radiš sa jednom i najvjerojatnije nikad više ako znaš što radiš, eventualno kasnije je moguća modifikacija title tagova i description radi boljeg CTR, a offpage se naplaćuje mjesečno po dogovorenoj cijeni ovisno o jačini ključnih riječi i procjeni koliko će ti vremena trebati da skupiš dovoljan broj linkova za top 10 rejting ili što već ganjaš.

Sve firme koje naplaćuju prijavu na tražilice ja bi osobno izbjegavao, uključujući i one koje navode da indeksiranje traje 30 do 45 dana i one koji tvrde da je sve u načinu izrade Smile.

Direktoriji još uvijek imaju neku vrijednost, umanjenu, ali imaju. I usput vani je cijena usluge za prijavu na direktorije otprilike 20 do 50$, dok kod nas traže i do 100E za par naših, a neki upisi u naše direktorije koštaju i po 1000 kn sa linkom.


[/quote]pa nadjoh da neki naplacuju recimo samo preliminarni report o stanju njihovog weba. [quote]

Ne daj se preveslat na tu foru, kreni naplaćivat svoje usluge odmah, bez obzira što ne možeš garantirat 1 mjesto, no nije poanta u optimizaciji prvo mjesto, poanta je da im povećaš posjećenost na njihove ključne riječi i prisutnost na tražilicama, a to nema nikakve veze sa top rejtingom, možeš bit na 10 stranici za glavnu ključnu riječ a imat 20 000 posjeta sa Google na ključne riječi koje sadrže tu glavnu ključnu u pretraživanju. Top rejting ganjaš sa vremenom dok posjetu možeš povećat već drugi mjesec ako znaš.

Quote:
Kako se cijene krecu?


Nažalost kod nas ti se cijene kreću vrlo nisko, gotovo svi će ti optimizaciju na najjače ključne naplatit jednom i to smješnih par tisuća kuna ili će ti prodat foru u zakupit adwordse Smile a od rejting nećeš vidjet niti R.

Ja osobno ispod par tisuća kuna na mjesec + cijena onpage optimizacije, za jače ključne riječi, ne radim jer klijenti imaju daleko više financijske koristi kad se pojave gore pa zašto to ne bi platili?
Back to top
towar



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 26

PostPosted: 13.03.2006 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:
Neke hrvatske tvrtke traže 200 kn po optimiziranoj stranici, znači h1-h6, title tag, meta tagovi, korištenje ključnih riječi, boldanje... + posebno naplaćuju prijavu na tražilice i direktorije.


Malecki je problem sto jsu oba weba napisana u php-u i koriste dinamicke linkove. Kako da naplatim po stranici kad se stranice automatski generiraju Smile

Ja sam pomislio na ovo što si ti naveo, + obogaćivanje contenta, postavljanje outbound linkova na posjećenije siteove, kreiranje kvalitetnog robots.txt-a i slično. Prije svega toga, mislio sam napraviti detaljni report o tome kako im sada stoje ta 2 weba na netu, koliko ih je tesko/lako pronaći, preporuke za poboljsanje i ostalo, i to naplatiti kao nekakav preliminarni report, a potom, ukoliko se odluce za samu intervenciju, zasebno naplatiti taj dio usluge. Misljenja?

P.S. Tko u Hrvata radi kvalitetno SEO a da to moze potkrijepiti nekakvim dokazima Smile
Back to top
View user's profile Send private message
towar



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 26

PostPosted: 13.03.2006 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
mi napravimo ugovor na godinu dana (jer ne mozes garantirati nista za mjesec dana osim PPC)
i naplacujemo svaka tri mjeseca zajedno sa izvjestajima, pa klijent riskira eventualno prva tri mjeseca Smile


A jel se moze dobit nekakav draf takvog ugovora na pm ili ovdje? Ili ako je poslovna tajna, onda barem neki link na slične ugovore? Nebih zelio da napisem nekakav ugovor pa poslije skuzim da i nisam bas pokrio detaljno sve moguce cake i zavrzlame oko navedenog u samom ugovoru, jel.
Back to top
View user's profile Send private message
towar



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 26

PostPosted: 13.03.2006 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Optimizacija ti se dijeli na dva dijela, onpage i offpage, onpage se naplaćuje jednom po satu ili stranici, kako ti odrediš, zato što te promjene radiš sa jednom i najvjerojatnije nikad više ako znaš što radiš, eventualno kasnije je moguća modifikacija title tagova i description radi boljeg CTR, a offpage se naplaćuje mjesečno po dogovorenoj cijeni ovisno o jačini ključnih riječi i procjeni koliko će ti vremena trebati da skupiš dovoljan broj linkova za top 10 rejting ili što već ganjaš.


Dakle, klijentovi webovi trenutno imaju google page rank 4/10, sto je prilicno lose, imho, s tim da imaju 200 unique visitora dnevno, a zelja im je 1000 dnevno. Takodjer bi htjeli biti medju top10 webova njihovog profila, ali dobro, razliku izmedju omjera posjecenosti i rankinga cu im ja vec objasniti i ilustrirati u valutama Smile

Quote:
Sve firme koje naplaćuju prijavu na tražilice ja bi osobno izbjegavao, uključujući i one koje navode da indeksiranje traje 30 do 45 dana i one koji tvrde da je sve u načinu izrade Smile.


Khm, znam ja neke ovdje koji naplacuju i posredovanje pri registraciji besplatnih .hr i inih domena masno. Nista cudno za HR Smile

Quote:
Direktoriji još uvijek imaju neku vrijednost, umanjenu, ali imaju. I usput vani je cijena usluge za prijavu na direktorije otprilike 20 do 50$, dok kod nas traže i do 100E za par naših, a neki upisi u naše direktorije koštaju i po 1000 kn sa linkom.


Znam. Po mojim dosadasnjim (malim) iskustvima, najbitniji su Google i DMOZ, a i MSN nije zanemariv, jerbo iznenadjujuce velik broj internet korisnika ide trazit webove klikom na Start->Search, a to se spaja na MSN...


Quote:
Ne daj se preveslat na tu foru, kreni naplaćivat svoje usluge odmah, bez obzira što ne možeš garantirat 1 mjesto, no nije poanta u optimizaciji prvo mjesto, poanta je da im povećaš posjećenost na njihove ključne riječi i prisutnost na tražilicama, a to nema nikakve veze sa top rejtingom, možeš bit na 10 stranici za glavnu ključnu riječ a imat 20 000 posjeta sa Google na ključne riječi koje sadrže tu glavnu ključnu u pretraživanju. Top rejting ganjaš sa vremenom dok posjetu možeš povećat već drugi mjesec ako znaš.


Da, to mi je jasno. Tako sam se i postavio u samom startu.

Quote:
Nažalost kod nas ti se cijene kreću vrlo nisko, gotovo svi će ti optimizaciju na najjače ključne naplatit jednom i to smješnih par tisuća kuna ili će ti prodat foru u zakupit adwordse Smile a od rejting nećeš vidjet niti R.


Ajde da pitam usput i o tome, ionako je vezano donekle s ovim-kako vi svi koji se time intenzivnije bavite odradjujete placanje za Google adsense i adwords, ako ste pravne osobe (obrti, doo-i ili sto vec)? Ciju kreditnu koristite? Kako pravdate te troskove?

Quote:
Ja osobno ispod par tisuća kuna na mjesec + cijena onpage optimizacije, za jače ključne riječi, ne radim jer klijenti imaju daleko više financijske koristi kad se pojave gore pa zašto to ne bi platili?


A ta cijena onpage optimizacije, o kojim brojkama govorimo?

Tnx svima na odgovorima, vrlo konkretno i korisno so far..
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.03.2006 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
uključujući i one koje navode da indeksiranje traje 30 do 45 dana


mozes malo ovo pojasniti molim te Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 13.03.2006 13:13    Post subject: Reply with quote

Quote:
Dakle, klijentovi webovi trenutno imaju google page rank 4/10, sto je prilicno lose, imho, s tim da imaju 200 unique visitora dnevno, a zelja im je 1000 dnevno. Takodjer bi htjeli biti medju top10 webova njihovog profila, ali dobro, razliku izmedju omjera posjecenosti i rankinga cu im ja vec objasniti i ilustrirati u valutama


Da, ali PR nema veze sa rejtingom uopće i nije mjera za ništa u tom smislu, to je zadnje što bi trebao gledat i ti i oni, to ti je kao da kažeš da imaju ključnu riječ u altu slike, totalno nebitno Smile

Sa druge strane to što oni žele nije realno, nisu oni ti koji bi trebali odlučivat u tom smislu što žele, već ti, ako žele 1000 na mjesec, plati ono 10$ za 1000 posjetitelja i miran si Laughing

Cilj bi trebala bit konverzacija posjetitelja, a ne broj, bolje 200 posjetitelja od kojih 5 kupi nešto, nego 1000 od kojih 1 kupi nešto.

Quote:
Ajde da pitam usput i o tome, ionako je vezano donekle s ovim-kako vi svi koji se time intenzivnije bavite odradjujete placanje za Google adsense i adwords, ako ste pravne osobe (obrti, doo-i ili sto vec)? Ciju kreditnu koristite? Kako pravdate te troskove?

Tim se slabo bavim jer mi ne treba, ali praksa je da se dogovorite tko će platit i s čime, a ti si zaračunaš cijenu usluge vođenja računa.

Quote:
A ta cijena onpage optimizacije, o kojim brojkama govorimo?


To se uglavnom plaća po satu, po stranici možeš ako imaš manji sajt, ali recimo tip ima sajt od 3 php file koji generira 1000 linkova, i sve ti linkovi tj. stranice moraju biti optimizirane što naplatiš po vremenu koje ti je potrebno da to središ jer svaku stranicu treba optimizirat inače nema smisla optimizacija.

Quote:
A jel se moze dobit nekakav draf takvog ugovora na pm ili ovdje? Ili ako je poslovna tajna, onda barem neki link na slične ugovore? Nebih zelio da napisem nekakav ugovor pa poslije skuzim da i nisam bas pokrio detaljno sve moguce cake i zavrzlame oko navedenog u samom ugovoru, jel.


Ja imam primjer ugovora, ali na engleskom, uglavnom svodi se na to da oni tebi plaćaju za uslugu poboljšanja vidljivosti na tražilicama, a ne da si ti dužan njima garantirat određenu poziciju.

Quote:
zasebno naplatiti taj dio usluge. Misljenja?


Isto što radiš jednom naplatiš jednom, ja dajem računa za onpage optimizaciju jednom za sve što si ti nabrojao, ono što radiš na mjesečnoj bazi kao linkovi, naplaćuješ na mjesečno, to je mislim fer skroz.

Quote:
P.S. Tko u Hrvata radi kvalitetno SEO a da to moze potkrijepiti nekakvim dokazima


Javi mi se na PM pa ću nešto i dokazat Smile

Quote:
mozes malo ovo pojasniti molim te


Za indeksiranje ti treba par dana ako znaš kak se radi, jedan moj web je indeksiran u 4 dana, a ima 20 000 stranica.

Odi na Google i upiši "web dizajn" i prođi prvih 20 firmi koji imaju uslugu optimizacije i divi se biserima Wink

edit: da se samo ispravit, nisu svi, ima par firmi koje znaju što rade

Last edited by BS on 13.03.2006 13:49; edited 1 time in total
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2006 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa možda je to rekao zato što obično treba samo dan-dva-tri da recimo Google indeksira promjenu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 13.03.2006 13:47    Post subject: Reply with quote

nije, nazvao sam i pitao na što misle Very Happy volim bit informiran Wink
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.03.2006 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:


Za indeksiranje ti treba par dana ako znaš kak se radi, jedan moj web je indeksiran u 4 dana, a ima 20 000 stranica.
Wink


pa normalno ako ga linkas sa drugih sajtova koje si vec referencirao

reci mi koliko ti dana treba da google indexira sajt koji si upisao samo u google i nigdje drugdje.

znas ti sta BS, ja ne sumnjam u to da si ti dobar referencijator (mozemo li tako rec) al me stvarno iritira ta tvoja tajnovitost i pametovanje.
jednostavno ne razumijem zasto se ne predstavis i kazes tko si. il bar zavrsis recenicu do kraja i objasnis recimo "kako se to radi" a ne da se tu stalno nagadjamo kao "vi ne znate a ja znam".

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.03.2006 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:


Odi na Google i upiši "web dizajn" i prođi prvih 20 firmi koji imaju uslugu optimizacije i divi se biserima Wink


ma iskreno receno, ja ne znam koji ce klijent traziti referenciranje pod rijeci "web dizajn" Confused

uglavnom vidim da su vecina srpski sajtovi (i sta da radim, jakao klijent u hr??)



btw: vecina mi se raspada u operi (svih 5 prvih osim onog orangeweb)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 13.03.2006 13:56    Post subject: Reply with quote

keye, sorry, ali mi stvarno nije mi namjera pametovat već reagirat kad netko prodaje "seo", kao što vi reagirate kad netko prodaje loš dizajn.

Quote:
ma iskreno receno, ja ne znam koji ce klijent traziti referenciranje pod rijeci "web dizajn" Confused

Misliš da ljudi znaju što je SEO ili optimizacija? Ja uglavnom sve dobivam preko klasičnih ključnih vezanih uz izradu.
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.03.2006 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
keye, sorry, ali mi stvarno nije mi namjera pametovat već reagirat kad netko prodaje "seo", kao što vi reagirate kad netko prodaje loš dizajn.

ok, recimo da kuzim.
alki sve nekako kazes na pola, nikad ne dovrsis recenicu a daj konkretno sajt koji si referencirao (makar preko pm ako neces ovdje) pa da malo pregledam, zanima me a cini mi se da s ovim ubodom "web dizajn" ja iz francukse ne vidim iste sajtove kao ti)

Quote:
Quote:
ma iskreno receno, ja ne znam koji ce klijent traziti referenciranje pod rijeci "web dizajn" Confused

Misliš da ljudi znaju što je SEO ili optimizacija? Ja uglavnom sve dobivam preko klasičnih ključnih vezanih uz izradu.

ah! Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
B-Scan



Joined: 19 Apr 2006
Posts: 8
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2006 08:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

towar wrote:

A jel se moze dobit nekakav draf takvog ugovora na pm ili ovdje? Ili ako je poslovna tajna, onda barem neki link na slične ugovore? Nebih zelio da napisem nekakav ugovor pa poslije skuzim da i nisam bas pokrio detaljno sve moguce cake i zavrzlame oko navedenog u samom ugovoru, jel.


Evo primjera Jill Whalen: SEO Contracts
Ukratko:
1. Names, addresses and phone numbers
2. A statement of the work you are agreeing to do for the client.
3. The terms of the agreement.
4. Responsibilities of the parties.
5. Non-disclosure and confidentiality statement.
6. A bunch of other legalese.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 19.04.2006 09:14    Post subject: Reply with quote

evo ga i ovdje u word formatu:

http://www.seo-scoop.com/2005/08/22/sample-seo-contract/

Al svejedno odvjetnik je potreban da to prilagodi.
Back to top
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.04.2006 09:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
znas ti sta BS, ja ne sumnjam u to da si ti dobar referencijator (mozemo li tako rec) al me stvarno iritira ta tvoja tajnovitost i pametovanje.
jednostavno ne razumijem zasto se ne predstavis i kazes tko si. il bar zavrsis recenicu do kraja i objasnis recimo "kako se to radi" a ne da se tu stalno nagadjamo kao "vi ne znate a ja znam".


Nisi jedina koju iritira. Vidio prvi post SEO tutorial, već se razveselio, a od tutoriala da ne kažem što je ispalo. Čisto reklamiranje uz par tips&trickova koje vjerujem većina "naprednijih" webmastera zna odavno...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 19.04.2006 10:17    Post subject: Reply with quote

Quote:
Nisi jedina koju iritira. Vidio prvi post SEO tutorial, već se razveselio, a od tutoriala da ne kažem što je ispalo. Čisto reklamiranje uz par tips&trickova koje vjerujem većina "naprednijih" webmastera zna odavno...


Mene iritira tvoj avatar, pa ne prigovaram Smile
Back to top
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.04.2006 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ga ne prodajem Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 19.04.2006 11:18    Post subject: Reply with quote

Quote:
koje vjerujem većina "naprednijih" webmastera zna odavno...


I ja znam dosta o nogometu, pratim ga, trenirao sam ga 15 godina aktivno, ali to ne znači da ga znam igrat.
Back to top
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 08.04.2008 10:21    Post subject: Re: naplaćivanje za SEO Add user to your forum ignore list Reply with quote

towar wrote:
Pozdrav ljudi,

Imam zahtjev od stranog klijenta za optimizaciju njihovih stranica (trenutno 2 weba). E sad, nisam to nikada do sad naplaćivao iz jednostavnog razloga što ne znam kako da nekome garantiram rezultate (tj. to je pomalo nemoguce). Malo sam lurkao po forumima i tako tome, pa nadjoh da neki naplacuju recimo samo preliminarni report o stanju njihovog weba.

Kako vi to radite? Kako se cijene krecu?


..evo kako bi ja napravio kad bi se bavio prodajom takvih usluga:

Podjelio bi ponudu na "SEO na stranici" i "SEO van stranice", ukljucio objasnjenje oba termina i napomenuo da bez oba rezultati nisu moguci ( osim ako ne rangiram na "gumene navlake za volane" ).
Seo na stranici naplatio bi avansno, ovisno o broju stranica i obimu posla ( nisu ukljuceni samo meta i title podatci nego kompletna struktura stranice, slike i analiza konkurencije, url rewrite.. )
Mislim da cijena mora ovisiti o broju kljucnih rijeci na koje se natjecem, broju stranica i obimu posla. Od min. 200 do 500kn po stranici.

seo van stranice po par stavki.

1. Popularnost kljucne(ih) rijeci ( daleko najvise odredjuje cijenu i trajanje usluge )
2. Gradnja linkova ( strogo odredjena temom sajta na koju ide link, makar i pod cijenu placanja linka, bez link farmi i tzv seo friendly spreha, pisanje konkretnih links clanaka na temu sajta, itd)

..sve ostalo sto bi moglo utjecati na SERPS tipa ppc i oglasavanje bi ulazilo u cisti e-marketing sto bi imalo i drugaciju cijenu.

Ja osobno nebi naplacivao po stavkama u SEO van stranice nego bi isao po ucinku na kraju svakog mjeseca. Tako bii stitio sebe a i klijent se osjeca sigurno.
Zna se da rezultati na jake kw ne dolaze preko noci pa bih im to svakako napomenuo...

cca 1000 do 3000 kn mjesecno, ovisno o popularnosti kljucne rijeci i obimu posla i minimalno jedna osoba po min. 5 sati dnevno da se vide razultati za mjesec dana.

Slao bi mjesecna izvjesca o broju linkova, clanaka, mjesta na stranicama gdje se vidi link na klijenta i detaljne statistike posjeta itd.
Strogo bi definirao na koje kljucne rijeci se natjece i naveo da kad se krene nema promjena.

ja nisam profic, radim seo samo za sebe pa nemoj ovo uzet kao definiciju, velim, tako bi ja napravio kad bi se nasao u takvoj situaciji.

GL

_________________
Apartmani i privatni smjestaj. Apartmani na moru. |^|.. Web za apartmane i privatni smještaj
Croatia apartment rentals catalog
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Martina



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 78
Location: Rijeka

PostPosted: 17.02.2009 16:30    Post subject: Evo kakve ponude salju neke tvrtke... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Citiram dio maila koji je primo jedan naš klijent kome smo radili web... :

Postovana,

Pozemo povecati broj Vasih posjetitelja, te time bolje prezentirati
Vase proizvode, sto ce se dakako odraziti i na broj Vasih kupaca
(korisnika).

Navedeno se radi na nacin,
da "uzmemo" jednu stranicu, obicno je to naslovnica na kojoj su
osnovne informacije o tvrtki.
Potom to "kopiramo" 1000 puta
s tim da se u svaku od tih stranica postavi i drugi tekst u title,
description (html elemente koje citaju trazilice)
te na samu stranicu, na dno stranice, i to u obliku pokretnog teksta.


Prednost pokretnog teksta je i da se ne moraju pisati članci, već se
mogu pobrajati samo ljučne rijeci ili pojmovi,
bas kako mozete vidjeti i u pokretnom tekstu na nasim stranicama.

Sada imate npr. 10 stranica,
a sa ovim imate 1010 stranica, i svaku sa drugim tekstovima,
to jest kljucnim rijecima,
pa se pokrije puno siri spektar rijeci,
a i kad imate veliki broj stranica sa odredjenom rijeci,
tek tada dolazite na vrh trazilice."

itd...

Nisam expert SEO-a ali ovo mi je: Shocked Shocked Shocked Ah da, cjena ovoga je 1000 kn +PDV. Dakle 1kn po stranici pa si mislite.

_________________
Prospekt d.o.o.!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 17.02.2009 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve zvuci super osim navedenog koncepta optimizacije/pozicioniranja.

Ponuda nikako ne drzi vodu...

mozda prodje kod nekoga tko misli da je to sto "oni" nude dovoljno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group