Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
help! - sklopite dobru dtp konfiguraciju za 7000-8000 kn
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.04.2006 16:59    Post subject: help! - sklopite dobru dtp konfiguraciju za 7000-8000 kn Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupujem si novi pc...
trebam savjet kakvu konfiguraciju sklopiti...

Komp mi treba za cs, flash, surfanje, slusanje mjuze i eventualno za editiranje amaterskih filmova (manje vazno)... najvazniji mi je photoshop u kojem zaradjujem: crtam wacomovim tabletom u velikim fajlovima (cca 20 - 100mb) s brdo lejera, te illustrator i indesign...
Igrice ne igram uopce, ne treba mi ni za 3d

Odlucio sam uzeti monitor LCD 20" NEC MultiSync 20WGX2 za 5000 kunicha, malo sam istrazivao i on mi se ucinio best buy sto se tice omjera cijene koju sam spreman platiti i kvalitete i velicine. Ako neko ima bolji prijedlog bring it out...

Sto se tice konfiguracije tu ne predlazem nista, zelio bi da me savjetujete ugrubo sto da uzmem, potrosio bi oko 7000-8000... u tu cijenu trebaju stati i kuciste, tastatura i dvd przilica (stari komp poklanjam nekom)...
Ne ocekujem da mi sastavljate konfiguraciju u detalje, kome se to jos da, ali barem da me uputite ugrubo, savjetom, jer u hardver se bas ne kuzim... evo recimo jedan primjer savjeta koji mi je frend dao: ne treba ti graficka kartica od 2000 kuna, tebi koji radis u photoshopu a ne igras se, radije uzmi jeftiniju karticu i vise rama! Je li to dobar savjet?.... ili kakav procesor da uzmem, je li jako bitno radi li se o amdu ili pentiumu, koja je razlika medju njima i sl. dileme, kakvu maticnu....


I jos: da uzmem sve u jednom ducanu ili da sam sklapam kupujuci svaku komponentu od najjeftinijeg ponudjacha?... ako se radi samo o par stotina kuna razlici u cijeni meni se ne bi dalo za*ebavat....
Ima li neki ducan u zagrebu koji posebno preporucujete po kvaliteti usluge, a koji zaobici?....

tenks unaprijed
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.04.2006 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iMac 20

pitanje jedino hoćeš li imati problema sa PS om kao 4thshadow dok ne izađe CS3 ... ovo ostalo sve 5 ...



G.
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 02.04.2006 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto dodaš još samo 2000 kn. imac20 dođe 15.539,00 kn a tvoj nec plus pc 13000... mislim da će mac vratiti to i duplo
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.04.2006 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

decki hvala na odgovoru...

prije par dana sam bio uvjeren da cu si uzeti iMaca... ali onda sam se predomislio kad sam procitao da je zbog intelovog procesora rad u aplikacijama koje su meni najvazniji (CS) sporiji nego kod starije varijante maca i da ce tako biti sve dok se softver ne prilagodi. A to se ocekuje tek pocetkom iduce godine... sto je skoro godinu dana od sad, tako da mi je cak i tip u ducanu koji prodaje iskljucivo macove savjetovao da ga sad ne kupujem za ono sto meni treba... a meni novi komp treba jucer, imam sporu i nestabilnu masinu i los monitor za potrebe koje imam zadnje vrijeme... ne znam, cini mi se da za lovu za koju sad dobijem novog imaca mogu dobiti mnogo, ali zaista mnogo bolji pc, barem dok se softver ne prilagodi... ali opet, zelio bi preci na maca... ako nista onda zato jer je standard u nasoj industriji, u svakom je studiju, i zato jer znam da kad ga kupim dobivam dobru i lijepu masinu, a jednostavno nemam vremena i volje baviti se "istrazivanjem" da bi sam sklapao pc, radije bi radio svoj posao...

Zadnjih dana sam prosurfao toliko stranica i foruma i pitao prijatelje, macovce i pisijevce, sve ne bi li mi pomoglo da se odlucim hocu li kupiti mac ili pc... i samo sam produbio dilemu... tek sam sad neodlucan kad sam vidio koje se bitke vode na tom polju i kolike su krajnosti u stavovima. skoro da nema srednje struje nego su svi zucno za ili protiv... bilo je tu korisnih informacija ali i uzasno mnogo emocionalno nabijenih argumenata gdje neki macovci toliko pljuju po "kantama" a uzdizu mac da je objasnjivo jedino nekom iracionalnom motivacijom, kao i kod pisijevaca koji govore o kupovini maca kao cistom bacanju love... uvjeren sam da su oba stajalista u svojim krajnostima cisto pretjerivanje...

vise nego ista bi zelio emocionalno "hladan" savjet, bez pretjerivanja i navijanja, koji komp da uzmem s obzirom na moje potrebe...

stavio sam ovaj post jer ne mogu cekati godinu dana da mi na imacu aplikacije pocnu raditi kako spada pa sam htio vidjeti koju pc konfiguraciju nude pisijevci za lovu koja otprilike odgovara cijeni imaca, znaci isao bi i do 15000 za dobar komp, a onda bi odlucio koji da izaberem...

mislite li vi s macovima da je i dalje bolje da izaberem imaca, znaci uzevsi u obzir razloge koje sam spomenuo zbog kojih sam zasad odustao od imaca? i cime to potkrepljujete...

a pisijevce molim za prijedlog konfiguracije za dtp od 12 -15 tisuchica

hvala svima na trudu
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 02.04.2006 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Podržavam - po svemu što si opisao Mac je idealan za tebe.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.04.2006 23:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao sto si i sam rekao jedini problem je pitanje hoće li te CS zafrkavati... osobno nemam intel mac, ali tu na forumu ga ima 4th i ima dosta problema iako mi se čini da radi na njemu tj. da se može raditi ... neznam koliko ti je kritičan PS tj. jel možeš tolerirati neke nestabilnosti do izlaska CS3 ili ne ... za ostalo, a pogotovo video ameterski je mac zbog softa koji dobijaš idealan ... složiti film i baciti ga na dvd je na macu igra...

kada bi mogao nabaviti G5 iMaca, ili G5 tower to bi bilo idealno, al neznam imaju li ih još na lageru ...

Ako se odlučiš za PC, pretpostavljam da bih uzeo Dell 20 ili 24 (5-7.5 kn), a za samu mašinu stvar je poprilično nebitna ...

bilo koja konfiguracija sa solidnim procesorom i matičnom ...

grafulja je nebitna za PS, al kontaj da će vista kada jednog dana izađe tražiti malo jaču pa onda uzmi nešto za oko 1000 kn

200Gb ili više diska, može i dva pa u mirror ili stripe

2 Gb rama ili više

firewire da ima na matičnoj (eventualno za kameru)

i to je to, al kontaj da si osuđen najvjerojatnije na windowse (nema dobrog i korisnog softa koji dobijaš uz MAca, virusi etc) al imaš stabilan i brz (vjerojatno Smile) ) stroj za PS ...

i btw ... ako PS ti se baš ruši, a ipak kupiš iMaca, uvjek postoji mogućnost da privremeno vrtiš PS na XP u koji ti se vrti na iMac u Smile))

po testovima je iMac jako brza XP-PS kombinacija ... (u rangu ili bolji od najbržih intel core duo strojeva...)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.04.2006 23:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
iMac 20

pitanje jedino hoćeš li imati problema sa PS om kao 4thshadow dok ne izađe CS3 ... ovo ostalo sve 5 ...



G.


Sori ali ne kuzim, sto je to 4thshadow?
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.04.2006 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dblchckd wrote:
grzzi wrote:
iMac 20

pitanje jedino hoćeš li imati problema sa PS om kao 4thshadow dok ne izađe CS3 ... ovo ostalo sve 5 ...



G.


Sori ali ne kuzim, sto je to 4thshadow?


nije mi uopce palo napamet da je to neciji nick, ali sad sam skuzio... sporo palim Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.04.2006 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
kao sto si i sam rekao jedini problem je pitanje hoće li te CS zafrkavati... osobno nemam intel mac, ali tu na forumu ga ima 4th i ima dosta problema iako mi se čini da radi na njemu tj. da se može raditi ... neznam koliko ti je kritičan PS tj. jel možeš tolerirati neke nestabilnosti do izlaska CS3 ili ne ... za ostalo, a pogotovo video ameterski je mac zbog softa koji dobijaš idealan ... složiti film i baciti ga na dvd je na macu igra...

kada bi mogao nabaviti G5 iMaca, ili G5 tower to bi bilo idealno, al neznam imaju li ih još na lageru ...

Ako se odlučiš za PC, pretpostavljam da bih uzeo Dell 20 ili 24 (5-7.5 kn), a za samu mašinu stvar je poprilično nebitna ...

bilo koja konfiguracija sa solidnim procesorom i matičnom ...

grafulja je nebitna za PS, al kontaj da će vista kada jednog dana izađe tražiti malo jaču pa onda uzmi nešto za oko 1000 kn

200Gb ili više diska, može i dva pa u mirror ili stripe

2 Gb rama ili više

firewire da ima na matičnoj (eventualno za kameru)

i to je to, al kontaj da si osuđen najvjerojatnije na windowse (nema dobrog i korisnog softa koji dobijaš uz MAca, virusi etc) al imaš stabilan i brz (vjerojatno Smile) ) stroj za PS ...

i btw ... ako PS ti se baš ruši, a ipak kupiš iMaca, uvjek postoji mogućnost da privremeno vrtiš PS na XP u koji ti se vrti na iMac u Smile))

po testovima je iMac jako brza XP-PS kombinacija ... (u rangu ili bolji od najbržih intel core duo strojeva...)

G.


hvala grzzi na trudu...
uopce nisam bio razmatrao gotove konfiguracije poput ovih dellova koju spominjes... budem razmislio
A ovo nisam imao pojma, da mogu instalirati windowse na maca... je li to problem.. moram li raditi particije... mogu li u tom slucaju imati oba operativna ukljucena u isto vrijeme pa samo switchati izmedju jednog i drugog (sori ak je glupo pitanje ali to ne kuzim bas) ili moram restartati racunalo... i moze li instalacija windowsa prouzrociti neke probleme performansama osxa koje inace ne bi imao, tipa da mu uzima neke resurse, virusi i sl...
A starog imaca se vise ne moze nabaviti. Raspitao sam se po ducanima u zagrebu koji prodaju macove ali sve je prodano a nove ne misle narucivati... ali cak i da imaju mislim da bi se radije odlucio za novog
Back to top
View user's profile Send private message
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 02.04.2006 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo! kupi si...
- monitor ADIjev, kavalitetan i traje (iz iskustva)
- maticna (do 1300 kunica) abit, asus, gigabajt... sa pcix trebat će ti kasnije iako se ne igraš
- memorija, uglavnom sa IMENOM (nemoj mješat proizvođače)
- HDD vesternov (iz iskustva)
- proc, AMD (iz iskustva)
- snimač (LG, pijonir...) (iz iskusva)...
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.04.2006 23:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mturkov5 wrote:

- maticna (do 1300 kunica) abit, asus, gigabajt... sa pcix trebat će ti kasnije iako se ne igraš

zbog cega ce mi trebat?

e da, i molio bi ako bi jedino za maticnu mogao biti konretniji i predloziti neki odredjeni model za tu lovu... jer kad odem na nabavu.net i kad vidim koliko ima onih socketa (sto je to uopce) a onda jos modela zavrti mi se, nemam pojma sto da uzmem i zasto, ne zelim preplatit uzimajuci feature koje necu koristit a niti ne bi zelio ostati bez neceg sto ce mi trebati
Back to top
View user's profile Send private message
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 03.04.2006 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

abit, gigabajt... provjerno, ja imam abitovu i traje mi već 5 god i sljaka mi bez problema... nemoj zaboravit ((kolko para tolko muzike) matična ti je najbitnija)
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 03.04.2006 08:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupis najjeftiniji G5 i 2 GB rama a monitor koji ti pase i radis iducih 5 godina bez problema
stavis CS2 i zaboravis CS3. iMac je ok ali monitor je za bananu ak radis profesionalnu obradu fotografije za print, za web je ok.

ok kosta love ali platis jednom i miran si

ako su ti fajlovi do 200 mb onda je sporedno pricati o brzini
aj da radis sa fajlovima do 800 mb onda pricaj o drugoj konfiguraciji

PC da super, razvija se i ebe te svakih mjesec dana, a ti oces lovu zaradit

vec 15 godina radim sa macom, pocevsi od systema 7.0 a frend ima PC i svaki puta mu sline cure kad vidi kak je radit na MACu (vec godinama se njegov dozivljaj nije promjenio)
A kaj se PCa tice svaki cigo svoga konja fali
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.04.2006 08:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dblchckd wrote:
grzzi wrote:
kao sto si i sam rekao jedini problem je pitanje hoće li te CS zafrkavati... osobno nemam intel mac, ali tu na forumu ga ima 4th i ima dosta problema iako mi se čini da radi na njemu tj. da se može raditi ... neznam koliko ti je kritičan PS tj. jel možeš tolerirati neke nestabilnosti do izlaska CS3 ili ne ... za ostalo, a pogotovo video ameterski je mac zbog softa koji dobijaš idealan ... složiti film i baciti ga na dvd je na macu igra...

kada bi mogao nabaviti G5 iMaca, ili G5 tower to bi bilo idealno, al neznam imaju li ih još na lageru ...

Ako se odlučiš za PC, pretpostavljam da bih uzeo Dell 20 ili 24 (5-7.5 kn), a za samu mašinu stvar je poprilično nebitna ...

bilo koja konfiguracija sa solidnim procesorom i matičnom ...

grafulja je nebitna za PS, al kontaj da će vista kada jednog dana izađe tražiti malo jaču pa onda uzmi nešto za oko 1000 kn

200Gb ili više diska, može i dva pa u mirror ili stripe

2 Gb rama ili više

firewire da ima na matičnoj (eventualno za kameru)

i to je to, al kontaj da si osuđen najvjerojatnije na windowse (nema dobrog i korisnog softa koji dobijaš uz MAca, virusi etc) al imaš stabilan i brz (vjerojatno Smile) ) stroj za PS ...

i btw ... ako PS ti se baš ruši, a ipak kupiš iMaca, uvjek postoji mogućnost da privremeno vrtiš PS na XP u koji ti se vrti na iMac u Smile))

po testovima je iMac jako brza XP-PS kombinacija ... (u rangu ili bolji od najbržih intel core duo strojeva...)

G.


hvala grzzi na trudu...
uopce nisam bio razmatrao gotove konfiguracije poput ovih dellova koju spominjes... budem razmislio
A ovo nisam imao pojma, da mogu instalirati windowse na maca... je li to problem.. moram li raditi particije... mogu li u tom slucaju imati oba operativna ukljucena u isto vrijeme pa samo switchati izmedju jednog i drugog (sori ak je glupo pitanje ali to ne kuzim bas) ili moram restartati racunalo... i moze li instalacija windowsa prouzrociti neke probleme performansama osxa koje inace ne bi imao, tipa da mu uzima neke resurse, virusi i sl...
A starog imaca se vise ne moze nabaviti. Raspitao sam se po ducanima u zagrebu koji prodaju macove ali sve je prodano a nove ne misle narucivati... ali cak i da imaju mislim da bi se radije odlucio za novog


nisam mislio na gotove dell konfiguracije (iako ni to nije prelosha ideja) nego na dellov monitor koji je very nice, a jeftiniji je od apppleovog ... imas 20 ili 24 wide screen ...

www.kodeks.hr

instalacija XP a na iMac je moguća već sad, a za koji misec će vjerojatno biti i jako elegantnih rješenja ... imas tu na forumu par threadova o tome ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.04.2006 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako i dalje ne znaš zašto kupiti jaču grafičku za Win mašinu iako se ne igraš - odgovor je Windows Vista, koja će biti prilično grafički zahtijevna (i općenito hardwerski)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 03.04.2006 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-- CPU AMD Athlon64 3500+, 90nm, Sck939 -> 1.489,00 Kn
-- MB Gigabyte K8N Pro-SLI, s939, nForce4 SLI -> 898,00 Kn
-- DDR 1GB PC3200 ECC REG, ST, Samsung -> 963,00 Kn
-- HDD Seagate ST3200827AS, 200 GB 8MB, S-ATA300 -> 693,00 Kn
-- DVD+RW/-RW Pioneer DVR-110DBK, Dual Layer, 16x -> 355,45 Kn
-- Gainward Ultra/1960 TV/DVI PCIE -> 1,000,00 Kn
-- PREPORUKA ZA MONITOR
-- Monitor Samsung LCD SM930BF 19'', DVI -> 3.051,21 kn
(4 ms!(Gray-to-Gray) Monitor s trenutno najbržom matricom na svijetu!) --Ovaj će ti podržati nevjerojatne rezolucije, a nemožeš vjerovati koliko je brz

-- ovo ti je sve skupa cc 8500,00 Kn s monitorom, dodaj još nekih 700 Kn za dobro kućište (http://yu.asus.com/products4.aspx?l1=7&l2=37&l3=94&model=89&modelmenu=1), i oko 300 kn za miš i tipkovnicu i to je to

-- uzdravlje

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 03.04.2006 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne radim sa mac-om pa neću pametovati, no za 8.5k kn se može svašta kupiti...

Prvo se odluči za procesor, ja predlažem AMD Athlon/64 socket 939... 3000+ pa na više, koliko ti već buđet omoguči.

Zatim ti treba i socket 939 matična ploča. Za računalo koje nećeš overclockati dati preko 1k kn za ploču je malo bedasto. Uzmi neku koja je nforce4 chipset i miran si. Cijena ploče penje se sa slijedećim: aktivno (buka)/pasivno hlađenje, količina PCI slotova, Gigabitna mrežna onboard (ili čak 2). Mislim da niti jedna nforce4 ploča nema agp port nego pciex tako da se oko toga ne moraš previše brinuti, samo pogledaj da ti grafička onda slučajno ne bude AGP jer ju nećeš moći staviti u komp Smile

Što se memorije tiče, što više to bolje, Uzmi 2 pločice, recimo 2x1 GB i ostat će ti još prostora za daljnja proširenja. Nemoj kupiti najjeftiniju memoriju, ali nemoj niti previše novaca baciti, skupe memorije su za overclockere. Ja sam recimo kupio Corsair Value Select koje je bila malo skuplja od nekih "prosječnih", no ništa preekstravagantno jer znam da mi ne treba.

Disk nije toliko bitan ukoliko ne misliši slagati RAID polja i sl. Uglavnom uzmi SATA (serial ata) i pogledaj kolika je garancija. Mislim da Seagate trenutno nudi najviše (3-5 godina), no meni se jedan seagate (200GB) rasprao pa ne znam što bih ti točno rekao. U svakom žitu ima kukolja Smile Novi veliki diskovi se dosta griju, pa pazi da kupiš adekvatno kućište.

Ukoliko se stvarno želiš raspištoljiti sa kućište Coolermaster Stacker bi bio moj izbor, ogromno je i dobro ventilirano. No dosta je skupo. Svako kućište će biti više manje ok, pazi samo da imaš ventilator koji upuhuje zrak preko diskova, pošto kao što sam rekao dotični se dosta griju.

Napajanje, nemoj kupiti neki šrot, isprsi se sa cca 400-500 kuna. Tagan je sasvim solidan izbor. Imaju i easycon seriju sa modularnim kablovima pa uštekaš samo one koji ti trebaju, smanjuje gužvu i omogučava bolji protok zraka u kućištu.

Tipkovnica & miš (po izboru), dvd-recorder (pioneer, nec,...) i to je to...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 03.04.2006 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala svima....
gog hvala posebno, zelio sam bas takav tip savjeta, neke opcenite smjernice s konkretnim primjerom
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 03.04.2006 13:47    Post subject: Reply with quote

Gle dblchckd, uzmi jednostavno Maca i riješiš se ovih dugačkih postova ;)
Back to top
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 03.04.2006 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
Gle dblchckd, uzmi jednostavno Maca i riješiš se ovih dugačkih postova Wink


Very Happy
gle, slazem se djelomicno s tobom... to i jest razlog zasto sam razmisljao da predjem na maca nedavno: ja nisam strucnjak za hardver i ne zelim se zamarati sklapanjem konfiguracija, a zelim dobar kompjuter i odgovor je jednostavan - mac.
Ali ako si procitao sto se gore pisalo vidio si razlog zasto ova tvoja primjedba/sala ne stoji... imac jos neko vrijeme (meni previse dugo) ne valja za ono sto meni treba (ne zelim da mi photoshop uzdise na kompu koji sam platio 16000), powermaca trenutno ne mogu priustiti a polovno ne zelim kupovati... i sad, ti bi svejedno uzeo imaca? moj izbor je ipak pc u ovoj konkretnoj situaciji...
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 03.04.2006 17:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ dblchckd ne uzimaj to toliko ozbiiljno. simetu je mac stvar fetiša Smile)

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 03.04.2006 22:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sarma wrote:


-- PREPORUKA ZA MONITOR
-- Monitor Samsung LCD SM930BF 19'', DVI -> 3.051,21 kn
(4 ms!(Gray-to-Gray) Monitor s trenutno najbržom matricom na svijetu!) --Ovaj će ti podržati nevjerojatne rezolucije, a nemožeš vjerovati koliko je brz
-- uzdravlje


monitor podržava Max. Res.1280 x 1024 tak da to nije nevjerojatno Smile . već od 4-5 1600x1200 rezolucija, primjer cineme 20 ili della 20
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 04.04.2006 00:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:


monitor podržava Max. Res.1280 x 1024 tak da to nije nevjerojatno Smile . već od 4-5 1600x1200 rezolucija, primjer cineme 20 ili della 20


cinema je 7.
Samsung 204Ts - 4400 kn 20" 1600×1200 16 ms Msan grupa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.04.2006 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

CUPERTINO, California?April 5, 2006?Apple? today introduced Boot Camp, public beta software that enables Intel-based Macs to run Windows XP. Available as a download beginning today, Boot Camp allows users with a Microsoft Windows XP installation disc to install Windows XP on an Intel-based Mac?, and once installation is complete, users can restart their computer to run either Mac OS? X or Windows XP. Boot Camp will be a feature in ?Leopard,? Apple?s next major release of Mac OS X, that will be previewed at Apple?s Worldwide Developer Conference in August.

?Apple has no desire or plan to sell or support Windows, but many customers have expressed their interest to run Windows on Apple?s superior hardware now that we use Intel processors,? said Philip Schiller, Apple?s senior vice president of Worldwide Product Marketing. ?We think Boot Camp makes the Mac even more appealing to Windows users considering making the switch.?

Boot Camp simplifies Windows installation on an Intel-based Mac by providing a simple graphical step-by-step assistant application to dynamically create a second partition on the hard drive for Windows, to burn a CD with all the necessary Windows drivers, and to install Windows from a Windows XP installation CD. After installation is complete, users can choose to run either Mac OS X or Windows when they restart their computer.




eto, kad ti zatreba zavrtiš Xp ili vistu kad bude, a imaš "superior" OS i hardver the rest of the time ... Cool ... a leopard (OSX 10.5) ima preview u osmom, dakle izlazi po svemu sudeći prije viste ... nice ... dionice up 6.5% po objavljivanju ...


Word to the Wise: Windows running on a Mac is like Windows running on a PC. That means it'll be subject to the same attacks that plague the Windows world. So be sure to keep it updated with the latest Microsoft Windows security fixes.

Macs use an ultra-modern industry standard technology called EFI to handle booting. Sadly, Windows XP, and even the upcoming Vista, are stuck in the 1980s with old-fashioned BIOS. But with Boot Camp, the Mac can operate smoothly in both centuries.


G.
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 05.04.2006 16:02    Post subject: Reply with quote

feelfree wrote:
@ dblchckd ne uzimaj to toliko ozbiiljno. simetu je mac stvar fetiša :))


Nije :) I prije nego sam kupia Maca, zajebava sam se sa BSD-ovima i na par Linux distri. Windowsi su mi oduvik išli na živce.

U biti, ako je fetiš kad voliš bolje, onda neka je :) E i moram priznat da mi PC tu i tamo fali, nekad mi na Macu zna biti dosadno, ono, upalim ga, i što sad? Radit odma? :D A na windozama malo updateaš spyware definicije, pa skeniraš malo, pa malo antivirusić osvježiš, pa malo kopaš po disku, pa malo popravljaš ovo, pa ono, jebote, uvik nešto lipo za raditi! :)
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group