Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
molim savjet - kupio bi maca

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
newbie



Joined: 11 May 2006
Posts: 6

PostPosted: 11.05.2006 18:43    Post subject: molim savjet - kupio bi maca Add user to your forum ignore list Reply with quote

svichnuo bi se sa pisija na powermac ali me muci to sto su mi jucer u mac galeriji rekli da na jesen dolazi novi intel powermac... pa dvojim isplati mi se kupiti sada maca kad tako brzo dolazi novi (i samim tim valjda i bolji)...
Problem mi predstavlja to sto mi novi komp treba sad jer mi je stari jako los a imam neke zahtjevne poslove (rad u PSu s prek 200 mb velikim fajlovima) koje trebam odraditi prek ljeta, tako da mi je tesko strpiti se do jeseni....

Sto mislite, ima li to smisla, cekati na novi model do jeseni, ili mislite da ne bi pozalio ako sad uzmem powermaca?
Back to top
View user's profile Send private message
Chali



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 132

PostPosted: 11.05.2006 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čisto sa svog stajališta... da sam u tvojoj situaciji, ja bih ga vjerojatno uzeo sad (ako bih bio mišljenja da mi sadašnji komp neće izdržati to što moraš obaviti preko ljeta). a onda bih na jesen plakao i proklinjao sam sebe zašto se nisam još malo strpio Laughing

tak da ti ustvari ovisi o tome misliš li da možeš na starom te "zahtjevne poslove" odraditi... uostalom, probaj nešto sad napraviti pa ćeš najbolje vidjeti kako će ti se komp ponašati, a onda odluči.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 11.05.2006 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dok ne izađe CS 3 (Intel native), preporučam da se strpiš. Creative Suite 2 odnosno Photoshop koji ne "udomaćen" na "starim" PPC Macovima radi dobro, ali na novim Intel Macovima radi puno sporije jer je u na njima emuliran putem Rosette...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
newbie



Joined: 11 May 2006
Posts: 6

PostPosted: 11.05.2006 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chali wrote:
čisto sa svog stajališta... da sam u tvojoj situaciji, ja bih ga vjerojatno uzeo sad (ako bih bio mišljenja da mi sadašnji komp neće izdržati to što moraš obaviti preko ljeta). a onda bih na jesen plakao i proklinjao sam sebe zašto se nisam još malo strpio Laughing

tak da ti ustvari ovisi o tome misliš li da možeš na starom te "zahtjevne poslove" odraditi... uostalom, probaj nešto sad napraviti pa ćeš najbolje vidjeti kako će ti se komp ponašati, a onda odluči.


Moj sadasnji komp to definitivno ne moze izdrzati, znaci ne samo da je taj rad neugodan nego je nemoguc... ali postoji opcija da apgrejdam svoj PC, s tim sto i to kosta. A ako uskoro mislim kupiti maca ne znam isplati li mi se dati nekih 6-7 tisucha za apgrejd kompa koji cu uskoro zamijeniti...
Tvoj post mi je samo produbio dilemu, s jedne strane kazes da bi sad kupio maca a onda poslije plakao... upravo ne zelim da mi se to desi...
pitam se hoce li taj novi mac biti toliko bolji da cu pozaliti sto nisam cekao... ne znam... i pitam se koliko ce tada vrijediti powermac koji je kupljen sad, znaci hocu li ga moci prodati za neki pristojan iznos i kupiti intel maca... cuo sam da macovi kad su polovni ne gube na trzisnoj vrijednosti toliko koliko pisiji...

Moze li se izvuci zakljucak da je sad nezahvalno vrijeme za kupovinu maca, s ozirom da relativno brzo dolazi novi?
Back to top
View user's profile Send private message
newbie



Joined: 11 May 2006
Posts: 6

PostPosted: 11.05.2006 19:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
Dok ne izađe CS 3 (Intel native), preporučam da se strpiš. Creative Suite 2 odnosno Photoshop koji ne "udomaćen" na "starim" PPC Macovima radi dobro, ali na novim Intel Macovima radi puno sporije jer je u na njima emuliran putem Rosette...


da, znam da photoshop do nove verzije nece sljakati dobro na intelima, ali sto mislis pod tim da se strpim, da ne kupujem maca do izlaska CS3, ili da kupim sad ovaj koji jest?
Back to top
View user's profile Send private message
Chali



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 132

PostPosted: 11.05.2006 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

newbie wrote:
Moj sadasnji komp to definitivno ne moze izdrzati, znaci ne samo da je taj rad neugodan nego je nemoguc... ali postoji opcija da apgrejdam svoj PC, s tim sto i to kosta. A ako uskoro mislim kupiti maca ne znam isplati li mi se dati nekih 6-7 tisucha za apgrejd kompa koji cu uskoro zamijeniti...

ne isplati.

Quote:
Tvoj post mi je samo produbio dilemu, s jedne strane kazes da bi sad kupio maca a onda poslije plakao... upravo ne zelim da mi se to desi...
pitam se hoce li taj novi mac biti toliko bolji da cu pozaliti sto nisam cekao... ne znam... i pitam se koliko ce tada vrijediti powermac koji je kupljen sad, znaci hocu li ga moci prodati za neki pristojan iznos i kupiti intel maca... cuo sam da macovi kad su polovni ne gube na trzisnoj vrijednosti toliko koliko pisiji...

hm ne bih o tome jer nisam kompetentan, a i mislim da je sva odluka na tebi. koliko god bila teška.

Quote:
Moze li se izvuci zakljucak da je sad nezahvalno vrijeme za kupovinu maca, s ozirom da relativno brzo dolazi novi?

mislim da da.
Back to top
View user's profile Send private message
newbie



Joined: 11 May 2006
Posts: 6

PostPosted: 11.05.2006 20:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

chali, hvala na odgovorima
odgovori koje si mi dao su bas onakvi kakve bi i sam dao: sad se ne isplati uzimati powermaca, a ne isplati mi se ni upgrejdat sadasnji komp jer je prelos i to bi previse kostalo. A novi komp mi treba sad i ne mogu cekat do jeseni ili nedajboze do pocetka iduce godine... uzasno sranje od dileme... vec mjesec dana se mucim i ne mogu odlucit sto da radim... pojedoh se ziv
Back to top
View user's profile Send private message
Chali



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 132

PostPosted: 11.05.2006 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe sretno Smile
i javi što si odlučio!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 11.05.2006 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zgodno linkče za sve potencijalne kupce appleovog hardwarea:
http://buyersguide.macrumors.com/

ekipa ulaže dosta truda u analizu appleovih poteza.
Back to top
View user's profile Send private message
newbie



Joined: 11 May 2006
Posts: 6

PostPosted: 11.05.2006 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jos netko... savjet.... ili sto biste napravili u mojoj situaciji?
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 11.05.2006 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi se strpio na pcu još na tvom mjestu. a fortius je dobro reka da se triba strpit do cs3ice a
izgleda da će i ona možda skorije.

ja bi pričeka Smile . možda bi si onda razbija glavu što nisi kupia novi jer nije zakon / cool il šo već Smile.

strpljen spašen Very Happy. živija.

p.s poštovani kolega grzzi bi triba tu još nabacit koji koment Very Happy .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 11.05.2006 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ti treba isključivo za posao (dakle, igre nisu bitne), a posao se bazira na photoshopu - uzmi ga sad:
cs3 i podrška za intel mekove još nije ni na horizontu, a ako si možeš priuštiti g5 quad - ne gubi vrijeme na razmišljanje. uzimaj.

ja koristim dual 2.0 skoro dvije godine i skroz sam zadovoljan - ubacio sam 2 gige rama, još jedan hard i ekstra pci usb/firewire kontroler (nerviraju me hubovi), i nemam razloga u dogledno vrijeme razmišljati o novom stroju.

btw, osx je gladan memorije - za photoshop ti treba 2 gige rama. možeš raditi i sa gigom, no roštanje po disku usporava posao... 4 gige je skroz ok, a sa 16 si faca. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 11.05.2006 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo jucer sam zavrsio file sa 845 mb za plakat na Macu Dual 2 GHz koji je star godinu dana
ima 2,5 Gb DDR SDRAMa, tak da slobodno uzmi sad kaj ti treba i radi iducih pet godina bez problema; sve ove price o novim macovima su sporedne filozofije
Back to top
View user's profile Send private message
soolemah



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 29

PostPosted: 12.05.2006 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili, npr. cs2 naprosto leti na intel macu, ali pod vindozama.
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 12.05.2006 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

soolemah wrote:
ili, npr. cs2 naprosto leti na intel macu, ali pod vindozama.


hehe. wicked Very Happy.

jel cijeli cs2 paket ima probleme sa intel macom?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 12.05.2006 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dok ti sacekas novi mac u to ce oni najaviti jos noviji i tako dalje

moj ti je savjet uzmi odmah powermaca i radi, dugo je ljjeto...

ja imam powermaca dual 2.0 i super radi

a i pitanje je kadda ces moci nabavici cs3 za intellimac

dakle savjet: uzmi odmah

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
soolemah



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 29

PostPosted: 12.05.2006 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probala sam samo photoshop, i to cs (ne cak ni cs2) i katastrofa kak radi, s 2 gige rama, jedva malo brze nego na prastaroj G3-ci.

ali fakat, pod windozama, photoshop CS2 leeeti.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group