Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
novi McBook
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 30.05.2006 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da li je netko ikad radio na tom 13.3 inčnom?
je li velika razlika od 15 inča? Question
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
danas zvao mac galeriju - ovaj srednj sa superdriveom i 2GHz - 10 004kn (to je cijena s pdv-om!)


dobra cijena, na apple.hr store je 11229,00 (sa pedeveom)

3 rate, i možda 3% popusta, al to je i dalje oko 1000 kn više.

jel uzimao tko od macgalerije? jednom sam uzimao od findera ili tako nešto i nisam baš bio prezadovoljan sa uslugom... debelo su kasnili.

uglavnom mislim da je isporuka (macbook) tek za 2-3 tjedna u najboljem slučaju.

btw, za korisnike dinersa:

Powercom 2000 od 15. lipnja počinje s posebnom prodajnom akcijom Diners Club-a za MacBook računala.

Računalo se - samo za korisnike DinerClub kreditne kartice - plaća na 2-12 obroka beskamatno.

Cijene su preko 5% niže od važećih za druga sredstva plaćanja odnosno:

ma254zh/a MacBook 13" White Intel Core Duo 1.83GHz/512/60/Combo 8.999 kn
ma255zh/a MacBook 13" White Intel Core Duo 2GHz/512/60/SuperDrive 10.599 kn
ma472zh/a MacBook 13" Black Intel Core Duo 2GHz/512/80/SuperDrive 12.299 kn

Akcija traje do 15. kolovoza, a prvu količinu MacBook-ova očekuju kroz cca. 2-3 tjedna.


G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 05.06.2006 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzeo ja u mac galeriji - 10463,94 s pdv-om
White/Core Duo 2.0GHz/512/Superdive/60Gb

trenutno sam u fazi čekanja LeaveMeBe

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
uzeo ja u mac galeriji - 10463,94 s pdv-om
White/Core Duo 2.0GHz/512/Superdive/60Gb

trenutno sam u fazi čekanja LeaveMeBe


nice, kad je isporuka i jel daju na rate bez kamate?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 06.06.2006 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čini mi se da bi i ja mogla skoro taj...
baš razmišljam...
je li moguće to na neke rate? Very Happy anything? Sad
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 06.06.2006 09:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo pripazi na http://gizmodo.com/gadgets/laptops/apple-fesses-up-to-macbook-booboo-178564.php Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.06.2006 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

veronique wrote:
čini mi se da bi i ja mogla skoro taj...
baš razmišljam...
je li moguće to na neke rate? Very Happy anything? Sad


do 12 rata bez kamate ako imas diners club credit card, ako ne obicno se da dogovoriti na 3 rate...

powercom 2000 (apple.hr)

@gog, ovo sa prozirnom trakom je stvarno ... Laughing

G.
Back to top
View user's profile Send private message
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 06.06.2006 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam diners club Sad
ali i 3 rate su super Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.06.2006 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aanother McBook review

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 06.06.2006 22:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
jurka wrote:
uzeo ja u mac galeriji - 10463,94 s pdv-om
White/Core Duo 2.0GHz/512/Superdive/60Gb

trenutno sam u fazi čekanja LeaveMeBe


nice, kad je isporuka i jel daju na rate bez kamate?

G.


isporuka je za cca 20-30 dana.
što se tiče rata i kamata, ovo ti je cijena za gotovinu u koju je uključeno 7% popusta. ako plaćaš masterom ili nekom karticom, cijena je dakle 7% viša. na to još dodaš kamatu od kartičarske kuće koja je oko 12.5% i dobiješ skoro 20% višu cijenu.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tin_tin



Joined: 29 Jun 2006
Posts: 2

PostPosted: 29.06.2006 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok ljudi. imam dilemu,dal da kupin iMac ili Macbook.nikad nisam radila na Macu,ali po svemu sudeći je bolji od Pc-a.e sad,nikad nisam imala laptop,pa mi je to malo bed Laughing , a i bojim se da se to brže kvari od običnog kompa.dajte mi savjet kaj bi vi radili da ste na mom mjestu.vrlo važan detalj je da nikad nisam radila na Mac-u Embarassed pa se bojim,ako bi ga kupila i dala veliku svotu,da ga odma nekaj ne zajebem Rolling Eyes .i još pitanje,da li ja mogu na Mac-u gledati pržene cd-eove?da li mogu koristiti autocad i slične programe?hvala puno!!
Back to top
View user's profile Send private message
tin_tin



Joined: 29 Jun 2006
Posts: 2

PostPosted: 29.06.2006 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam još jedno pitanje,.imam 17" monitor,da li to mogu spojiti na Macbook 13 "? please odgovorite jer se jako dvoumim između iMaca i Macbooka. Question
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 29.06.2006 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovdje ima puno pametnih.. pa da čujem koji je po Vama najbolji i najeftiniji način da se na Maca spoje dva eksterna hard Sata diska.. Uzmite u obzir da su externe kutije potpuno sata. Nisam neki ljubitelj usb standarda 2.0 s obzirom da je i on inferiroran Sati. Inače sjećam se da sam vidio neki adapter Firewire - Sata ali dođe ako se ne varam oko 100$ i ima samo jedan izlaz.

Razmišljam o Mac Lapu pa otud pitanje jer to mi je glavni problem. Malo mi je 60gb premalo naspram 300gbx2
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2006 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzmi si externi hard 500gb firewire konekcija.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 02.07.2006 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel ga mozda vec netko nabavio, sad su pak neke fore s promjenom boje, bas mi se svidio (i cak bi i sam rijesio ono s termalnom pastom valjda) i sad vidim neka sranja s diskoloracijom, bookovi zgledaju ko da su 5 godina stari (bijeli), nekakve zute fleke dobivaju po sebi (kao ruke kak budu kod pusaca)...

Jel vidio tko to first person, se fakat neda oprat?

A bas mi je simpa nekak Sad
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 02.07.2006 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
Ovdje ima puno pametnih.. pa da ?ujem koji je po Vama najbolji i najeftiniji na?in da se na Maca spoje dva eksterna hard Sata diska.. Uzmite u obzir da su externe kutije potpuno sata. Nisam neki ljubitelj usb standarda 2.0 s obzirom da je i on inferiroran Sati. Ina?e sje?am se da sam vidio neki adapter Firewire - Sata ali do?e ako se ne varam oko 100$ i ima samo jedan izlaz.

Razmi?ljam o Mac Lapu pa otud pitanje jer to mi je glavni problem. Malo mi je 60gb premalo naspram 300gbx2


Uzmi neko externo FW ku?i?te. Na ?alost, samo MacBook Pro od 17" ima FW800.
________
extreme q vaporizer

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 02.07.2006 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tin_tin wrote:
bok ljudi. imam dilemu,dal da kupin iMac ili Macbook.nikad nisam radila na Macu,ali po svemu sude?i je bolji od Pc-a.e sad,nikad nisam imala laptop,pa mi je to malo bed Laughing , a i bojim se da se to br?e kvari od obi?nog kompa.dajte mi savjet kaj bi vi radili da ste na mom mjestu.vrlo va?an detalj je da nikad nisam radila na Mac-u Embarassed pa se bojim,ako bi ga kupila i dala veliku svotu,da ga odma nekaj ne zajebem Rolling Eyes .i jo? pitanje,da li ja mogu na Mac-u gledati pr?ene cd-eove?da li mogu koristiti autocad i sli?ne programe?hvala puno!!


Mo?e? uredno raditi sve ?to i na PC-u. S tim da je Mac malo slabiji kad je u pitanju ponuda aplikacija za CAD/CAM. No obzirom da Macovi sada mogu vrtiti (OK, mogli su i prije) Windoze, niti to nije neka prepreka.

?to se tvog pitanja oko spajanja 17" monitora ti?e, odgovor je da. Mo?e? ga spojiti. Bilo kao pro?irenje jedne radne povr?ine ili kao zrcaljena radna povr?ina.
________
Yamaha Vino 125 history

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
[x.man]



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 48
Location: Labin/Istra, Rovinj

PostPosted: 29.11.2006 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav ekipa..
Imam i ja jedno pitanje u vezi Mac-a.

Uštedio sam nešto novaca za MacBook 13' pa me zanima da li se u radu primjeti da je ekran malen ili ne?
Kako mi laptop treba jer se ubrzo selim i neću biti u mogućnosti nositi cjeli komp sa sobom, da li će mi Mac 13' biti dovoljan kako bi mogao nesmetano raditi web?!

Uff baš me muči taj 13' ekran.. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 29.11.2006 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[x.man] wrote:
Pozdrav ekipa..
Imam i ja jedno pitanje u vezi Mac-a.

Uštedio sam nešto novaca za MacBook 13' pa me zanima da li se u radu primjeti da je ekran malen ili ne?
Kako mi laptop treba jer se ubrzo selim i neću biti u mogućnosti nositi cjeli komp sa sobom, da li će mi Mac 13' biti dovoljan kako bi mogao nesmetano raditi web?!

Uff baš me muči taj 13' ekran.. Rolling Eyes


ako moš nešto pametno raditi na 15" lapu onda moš i na macbooku ... reza je otprilike ista ako ne i veća. Ja nema šanse da bi nešto radio na ekranu ispod19, gnjavaža.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
[x.man]



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 48
Location: Labin/Istra, Rovinj

PostPosted: 29.11.2006 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Ja nema šanse da bi nešto radio na ekranu ispod19, gnjavaža.

G.


Ček, znači ne preporučaš mi Mac 13'' za raditi?! Crying or Very sad

Eh, a baš sam se ponadao. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 29.11.2006 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[x.man] wrote:
grzzi wrote:
Ja nema šanse da bi nešto radio na ekranu ispod19, gnjavaža.

G.


Ček, znači ne preporučaš mi Mac 13'' za raditi?! Crying or Very sad


ne preporučam nikakav laptop za raditi osim ako nije spojen na vanjski monitor ... barem 19" ali preporučljivo više.

1280 by 800 px macbook
15" XGA (1024 x 768 resolution) - masa laptopa sa 15 ekranom.

ako ti to nije malo ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
[x.man]



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 48
Location: Labin/Istra, Rovinj

PostPosted: 29.11.2006 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

ne preporučam nikakav laptop za raditi osim ako nije spojen na vanjski monitor ... barem 19" ali preporučljivo više.


G.


Slažem se s tobom. Ja kući imam 2 19'' samsungova SM 959NF CRT ekrana koji su savršeni za raditi. Nijedan laptop nije stvoren za višesatni rad.
Ali došao sam u tu situaciju da se selim u Zg zbog posla te trenutno ne mogu potezati 19'' mrcine u Zg.
Treba mi neki laptop koji će mi poslužiti za odraditi koji popodnevni poslić.Wink
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 29.11.2006 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam se igrao s njim neki dan, ekran je dobar i ako je za povremeno nešto odraditi možda može poslužiti. smeta me jedino što je glossy pa ima refleksiju (ala sonijevi laptopi), to me je nerviralo. inače je stroj finjak, malen je (al nije lagan), kamera na poklopcu je mrak, tipkovnica je odlična ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
[x.man]



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 48
Location: Labin/Istra, Rovinj

PostPosted: 29.11.2006 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
ja sam se igrao s njim neki dan, ekran je dobar i ako je za povremeno nešto odraditi možda može poslužiti. smeta me jedino što je glossy pa ima refleksiju (ala sonijevi laptopi), to me je nerviralo. inače je stroj finjak, malen je (al nije lagan), kamera na poklopcu je mrak, tipkovnica je odlična ...

G.


Grzzi hvala ti na pomoći. Idem sad na jednu pivicu malo promisliti o Macu.
Javim ti šta sam odlučio.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 29.11.2006 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi ga probao pa vidi sam ... ako moš doć do nekog.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group