Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ajmo rješit dilemu oko cijena...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 07.07.2006 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
astolitu wrote:
@keye

zasto sajt nebi bio 100% u flashu?


ako pricamo o pristupacnosti sajta i optimizaciji, mislim da je jasno (pa gore sam objasnila).
istina, sajt se moze optimizirati i ako je u flashu sa dobrim backlinkovima, ali i load na svaki klik je stvarno iritantno na webu. i jos ne mozes povecati font kako zelis, ja bih flash ipak ostavila za prezentacije i igre, a ne za pristup informaciji Smile
evo ovaj flash na mitriju je ono sto ja zovem dobro iskoristeni flash. ostavimo sa strane accessibility. flasha ima a nikome ne smeta.



ma daj, flash se moze optimizirat da bude cakum pakuma sto se tice loada na svaki klik - zasto bi bio load na svaki klik? load odjednom, load po sekcijama, load na svaki klik!
a font mozes povecat kako god zelis!
Cool


otisli smo u off... Laughing

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.07.2006 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

load odjednom? ja ti ne stojim na sajtu vise od 3 sec a ti vidi. a nisam jedina Smile
a mozemo i okrenut pitanje: zasto cijeli sajt u flashu kad mozes animacije ugradit u html i svi zadovoljni?
jerbo izbornik u flashu koji ja moram jurit po ekranu, to mi je uzas, a ako je statican, zasto ne drito u css?

uostalom: odvajanje sadrzaja od dizajna, to je bit weba Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 07.07.2006 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oprostite što smetam, ali pomalo pratim, pa da se ubacim Smile
http://www.google.com/search?hl=en&q=indexing+flash

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.07.2006 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja pricam o SEO Smile

http://www.seobook.com/archives/000807.shtml

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 07.07.2006 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hbielen wrote:
da? a zašto ne?
koje su karakteristike dobrog GUI-a?


<moje laicko objašnjenje>
Za početak dobar GUI ne bi trebao zbunjivati korisnika, korisnik bi se trebao osjećati kao doma, znajući gdje je čemu mjesto poučen prijašnjim iskustvima. AFAIK, traženje od korisnika da dođe na stranicu i razmišlja o navigaciji je jedno veliko NE na webu.
</moje laicko objašnjenje>

Je pretpostavljam da si ti namjerno sve to napravio, u želji da web ne bude dosadan, možda si neke posjetitelje uspio i zainteresirati da se malo poigraju sa webom, no vjerujem da većina iskusnih surfera takve stvari baš i ne gleda blagonaklono.

Evo i zašto:

Imaš spash screen koji praktički nema nikakvu svrhu, osim obavijestiti korisnika da mu je potreban flash player. Prelaskom mišem preko područja za ulaz mijenjaju se 3 stvari: Mirelab mijenja boju; welcome se pretvara u enter, a "potpis" također mijenjau boju, dodaš li tome još i popis requirements nije mi bilo jasno istog trenutka da tamo trebam kliknuti da uđem na site.

Nakon ulaska na site, vrti se zeleni kvadrat na totalno frustrirajući naćin - uzimaš mi kontrolu mog miša, "Ne poželi miša posjetitelja svojega!". Znam da ti je ideja bila pokazati posjetitelju da se to može micati no ovo stvarno smeta.

Na malim ekranima klik na bio otvara box koji se ne vidi litav dok ga ne pomakneš.

Nakon što sam kliknuo da pogledam radove, pojavila su se 3 kvadratića, a ja budala čekao da mi se unutra učtaju thumbnailovi. Da ne spominjem da se dotični i ne vide najbolje preko nekih radova (ukoliko ne pomakneš na bijeli dio zaslona.

Ne mogu se vratiti nazad na početnu stranicu, nego moram ići korak po korak.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 07.07.2006 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jao ljudi, ja se s vama stvarno ne želim svaditi.
dajte i vi koji link pa da vidimo ta korektna rješenja.

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 07.07.2006 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:paradajz: wrote:
hbielen wrote:

na faksu smo imali i psihologije i ergonomije i ekologije i još štošta bez čega se dobro sučelje neda napraviti.


Nije mi jasno kakve veze ima psihologija i ekologija sa web dizajnom i izradom sučelja......... mejbi sam malo stupid pa ne kužim....... Question Brick wall

Mislim da je sve ovo tišlo malo OT.............


Psihologija ima itekako smisla. Za ekologiju doduše ne znam Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 07.07.2006 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

predavanje se zvalo ekologija čovjekove okoline i držao ga je odličan prof. Rogić i itekako je imalo veze s dizajnom. http://www.arhitekt.hr/_af/_hr/informacije/dok/bio/bio_15749.html

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.07.2006 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo preskacem accessibility (iako ovom sajtu ne treba puno da bi dobio label).
gle kontrast boja i raspored. nema flasha. informacija super pristupacna bar sto se tice browsera i pretrazivaca Smile
http://www.businesslab.com/
http://www.maratz.com/blog/

kako pametno upotrijebiti flash (pogledaj html i sve ce ti biti jasno)
http://web.burza.hr/

sad moram ici ali ima jos masu dobrih solucija Smile

p.; nemoj se ljutit, molim te Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 07.07.2006 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nema se kaj ljutiti. dobro argumentirane primjedbe su mi draže od pustih pohvala iz kojih ne možeš ništa naučiti.
Smile

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.07.2006 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hbielen wrote:
predavanje se zvalo ekologija čovjekove okoline i držao ga je odličan prof. Rogić i itekako je imalo veze s dizajnom. http://www.arhitekt.hr/_af/_hr/informacije/dok/bio/bio_15749.html


ne znam bas koliko ima veze sa web dizajnom Smile prije bih rekla da ima sociologija, pad nataliteta, porast starije populacije i adaptacija radnog mjesta (dakle i informatickog sucelja) starijim osobama (over50) koja ce nakon 2015 biti vecina radne populacije Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 07.07.2006 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hbielen wrote:
jao ljudi, ja se s vama stvarno ne želim svaditi.
dajte i vi koji link pa da vidimo ta korektna rješenja.

hm... ovo mi je malo ćelavo... prvo tražiš da ti se objasni, a kad ti se objasni, onda se "ne želiš svadit" i na kraju prebacuješ fokus na druga "korektna rješenja"...

bilo bi super da argumentirano zastupaš svoja stajališta, pogotovo kaj brijem da imaš što za reći s obzirom na stupanj obrazovanja Wink

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 07.07.2006 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi ja mislim da ste odjahali sa teme.. a čini mi se i da previše pilate ovog momka.. ne mora svaki web biti remekdjelo funkcionalnosti i ergonomije.. neke stvari su onako "šminkerske" a to ima samo po sebi funkciju.

pustite čovika da radi.. meni je uvijek drago vidjet odmak od standradih nekih šablona u dizajnu.. makar taj odmak ponekad može biti lošiji od standardnog rješenja ipak više cjenim to.. ona dva sajta nisu namjenjena publici koja je internet nepismena..

razmišljajte progresivno 'bem ti

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 07.07.2006 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:

bilo bi super da argumentirano zastupaš svoja stajališta, pogotovo kaj brijem da imaš što za reći s obzirom na stupanj obrazovanja Wink

pa evo, do sada sam imao samo pozitivan odaziv od svojih klijenata i njihovih klijenata.
već godinama ne tražim poslove nego ih dobivam isključivo na preporuku zadovoljnih mušterija.
Felja.com je rezultirao time da je vlasnica dobila hrpu narudžbi za projekte uključujući i iz Japana dok je najveći broj iz Italije gdje ona i živi i za čije je tržište sajt namjenjen.
Mirelab.com je do sada dobio dvije nagrade. Taj je sajt u procesu stalnog poboljšavanja i unapređivanja. U procesu sam proizvodnje CMS-a u flashu u svrhu održavanja te stranice.
Ne tvrdim kako sam najbolji, ali znam da mi sajtovi nailaze na dobar odaziv kod klijenata i uspijevam pravdati svoju cijenu koja se nekima na ovom forumu čini previsoka, ali to je samo zato jer sami ne znaju komunicirati s klijentom i svojim radom opravdati dana obećanja.
Ocjenjivanje da li je nečiji GUI bolji od nečijeg tuđeg bi trebalo prepustiti multistrukovnim žirijima, a ne prepucavati se na ovom forumu.

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 07.07.2006 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da tvoji klijenti isto znaju komunicirati

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 07.07.2006 15:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
hm... ovo mi je malo ćelavo... prvo tražiš da ti se objasni, a kad ti se objasni, onda se "ne želiš svadit" i na kraju prebacuješ fokus na druga "korektna rješenja"...

bilo bi super da argumentirano zastupaš svoja stajališta, pogotovo kaj brijem da imaš što za reći s obzirom na stupanj obrazovanja Wink


Potpisujem...

@hbielen, nitko ne kaže da tvoji projekti nisu uspješni i imaju dobar odziv, no ti si taj koji je spomenuo, da citiram:

hbielen wrote:
na faksu smo imali i psihologije i ergonomije i ekologije i još štošta bez čega se dobro sučelje neda napraviti.
sad je još bolje jer su studenti dobili novi poboljšani i prošireni program.
skoro mi je žao kaj nisam sad upisao studij (khm... bullshit... khm)


Mene, iskreno zanima ova tema, zato sam te i tražio da pokažeš neke radove. Pričaš o predmetima koji te uče izradi dobrog sučelja, te (ako sam ja dobro shvatio) svoju cijenu potkrepljuješ upravo time. Ono što si pokazao ja ne smatram dobrim sučeljem, što sam i obrazložio.

Možda možeš tako nešto prodati klijentu (očito ti super ide i drago mi je zbog tebe), no kada tako nešto spomeneš na forumu gdje se skuplja ekipa "iz branše" onda bi to trebalo i malo konkretnije potkrijepiti.

Moje mišljenje je da imaš dara, snalaziš se jako dobro sa flashom i znaš upakirati kojekakve gimmicke koji ljude vesele, što očito i prodaje proizvod u gore navedenim slučajevima, no ovo nisu radovi koji idu u prilog priči o dobrom sučelju. IMNSHO.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 08.07.2006 11:17    Post subject: Re: rekoh da necu ali ipak idem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ljudi ja mislim da ste odjahali sa teme.. a čini mi se i da previše pilate ovog momka.. ne mora svaki web biti remekdjelo funkcionalnosti i ergonomije.. neke stvari su onako "šminkerske" a to ima samo po sebi funkciju.

pustite čovika da radi.. meni je uvijek drago vidjet odmak od standradih nekih šablona u dizajnu.. makar taj odmak ponekad može biti lošiji od standardnog rješenja ipak više cjenim to.. ona dva sajta nisu namjenjena publici koja je internet nepismena..


oh mondieu, lungi da me!
nitko nije pricao o remek-djelima, svi se mi stalno usavrsavamo i ucimo. ali smo jednostavno htjeli malo vidjeti argumente na ovu izjavu.

hbielen wrote:


Diplomirao sam na Studiju dizajna pri Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu na temu "Grafičko korisničko sučelje i internet strukture". Baš me zanima na osnovu čega računari i informatički menageri oblikuju GUI. Od kuda znaju bilo šta o tome? Znam da možda zvučim umišljeno, ali moje je mišljenje isključivo produkt iskustva. Pračenje trendova i poznavanje softvera nije dovoljno za bavljenje ovim poslom.
Isto tako uvjeren sam da mi radno iskustvo, tehničko znanje, poznavanje medija i da ne zaboravim već spomenutu diplomu sigurno pomažu u kreiranju i opravdavanju veče cijene. Dokaz tome je da nisam tražio posao već nekoliko godina nego se zadovoljni klijenti hvale drugima koji me zovu. I tako domino efektom stalno imam posla koji je dobro plačen.
.


covjek prica o iskustvu i argumentima.
covjek je dizajner i u to ne ulazim, nemam razloga da sumnjam u njegove dizajnerske sposobnosti.
ali u webu mu fali jos puno iskustva. a masu informaticara ili jednostavno ljudi koji nikad nisu studirali dizajn ima to iskustvo i rade odlican web. i nista si ne umisljaju Smile
that's all. Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 10.07.2006 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svaka im čast
Wink

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
M@T



Joined: 23 Oct 2004
Posts: 51

PostPosted: 10.07.2006 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo cjenika http://webcroatia.tripod.com/cijene.htm Iveka iz kvarta...

_________________
www.crostudio.com
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 10.07.2006 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

M@T wrote:
evo cjenika http://webcroatia.tripod.com/cijene.htm Iveka iz kvarta...

brrrrr *najež* *najež*

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 10.07.2006 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Izrada logotipa 50 kuna

ouch..

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 10.07.2006 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oh, God...
Kako im se uopće isplati to raditi?

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 10.07.2006 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
MI SMO TU ZA VAS!


Laughing

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 10.07.2006 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:

brrrrr *najež* *najež*


OT:

ti si sigurno u školi volio onomatopeju kao stilski izričaj.

ili je to samo puko žešće izlizano pomodarstvo što krasi tvoj vokabular. Rolling Eyes Idea

prosvijetli me **brljžnj** *naškrab naškreb* ***pššš***
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 10.07.2006 23:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

M@T wrote:
evo cjenika http://webcroatia.tripod.com/cijene.htm Iveka iz kvarta...


pa ja bih prvo počistio svoje, a tek zatim virio i kritizirao susjedovo dvorište...

ili kvart. pogotovo ak je susjed "ivek"...

Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group