Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
custom font - koliko naplatiti?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.07.2006 13:05    Post subject: custom font - koliko naplatiti? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, imam upit za napraviti pismo od nacrtanih slova, slova su kaos i nemam pojima kako će to uopće ispasti i jel ću to ja uopće moći napraviti... pa molim nekog sa više iskustva u izradi fontova...

... koliko naplatiti izradu pisma (jedan rez, velika slova) u fontograferu ili nečem sličnom iz nacrtanih slova ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
milton



Joined: 04 Oct 2006
Posts: 2
Location: Varazdin

PostPosted: 06.10.2006 01:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto znaci iz nacrtanih slova?
pa svaka slova moras nacrtati ... jedan rez,
i opcenito izrada tipografije ovisi o tome koliko
si dobar u tome, koliko si dobro podesio spacing
kerning, i ostale parametre koji uz estetski dio
presudjuju sto je dobra tipografija a sto ne.
zapamti da fontovi s neta koje svi skidaju
ne vrede nista!
JER da ista vrijede kostali bi.

prosjek je oko eur40 po rezu
tako da ti cijela familija moze doseci
i astronomske cifre
(ako imas tipo od npr 20 rezova)

tako da radje uci, proucavaj,
ima dobrih knjiga o tome
amazon ili vec nesto ...
i nemoj koristiti fontografer jer je trash.
sretno
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.10.2006 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neki nadobudni arhitekt je nacrtao ružna slova koja su ajme majko u autocadu (jedan rez, samo za naslove) pa ih je htio koristiti posvuda tako da je ispalo jeftinije napraviti font neko se zaebavati svaki put slažući sve u illustratoru slovo po slovo ... i btw ne pada mi na pamet to raditi ispod 3-5000 kn, ako ti radiš za 40 ojra šteta što se nisi prije javio jer je sad gotovo Smile)

imaš bolje rješenje od fontographera ili FontLaba? I am all ears.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
milton



Joined: 04 Oct 2006
Posts: 2
Location: Varazdin

PostPosted: 09.10.2006 00:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa fontlab je zasad najbolji softver za crtanje slova, i naravno editiranje,parametre...
ja nazalost ne crtam slova, bar ne jos, ali me svejedno zanima
kako ces ih iz cad-a prekonvertirati ...

posto je to u najmanju ruku whole year project, 3/5 somova je zapravo
malo( ali u hr i realno, pogotovo za rez),
a kad netko naruci tipografiju od dizajnera (placa brdo love), onda taj koji ju je kupio
zapravo po cijeni od 40ak ojra prodaje istu te povrati ulozeno i zaradjuje dalje...

probaj trejsat u ilustratoru svako slovo, pa to frkni u fontlab,
il nesto slicno - probaj prije naci neki tutorial za fontlab - to je jedini program
koji ima prave (najeditabilnije) krivulje (u smislu manipulacije knotova,tj tocaka)
jer je kod slova porebna velika preciznost
m
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 09.10.2006 10:48    Post subject: Reply with quote

pa moze se importat eps u fontlab kaj ne?
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group