Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dokumentarci (edit na kompu)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 13.07.2006 13:30    Post subject: Dokumentarci (edit na kompu) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nakon sto snimite materijal, te ga prebacite na komp, koje programe koristite za editiranje, stapanje, nekakve "efekte" i sl. Imam idej o jednom kratkometraznom dokumentarcu koji planiram u suradnji sa SKIG-om i MKC-om mozda snimiti, pa bih to usavršio na računalu.

Radi se o skaterima tu kod nas, te mogucnosti izgradjne skate parka koji se odugovlaci zbog nepoznatih razloga... Mozda na neki nacin i pomoci deckima, jer ce biti projekcija filma kasnije u gradu. Pa me sada zanimaju preporuke programa za korištenje.

Ništa pretjerano napredno i skupo, ali da se može složiti dobar dokumentarac na kraju...

Čuo sam za Pinnacle Studio... Da li se isplati skidat trial verziju koja nije tako mala (u MB)?

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 13.07.2006 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma skini premiere ili final cut ako imas mac-a.

za dodatne effekte skini after effects ili digital fusion, a ako imas mac-a skini shake. to ce ti biti dovoljno, ako ne i previse.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 13.07.2006 17:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema maca..

pinnacle je malo napredniji "kućni" software.. bit ce ti relativno jednostavno smontirati nesto u njemu, ali kad-tad ces naletiti na stvar koju neces moci u njemu napraviti..

premiere definitivno..

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 13.07.2006 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
nema maca..

pinnacle je malo napredniji "kućni" software.. bit ce ti relativno jednostavno smontirati nesto u njemu, ali kad-tad ces naletiti na stvar koju neces moci u njemu napraviti..

premiere definitivno..


Tako sam vec i nacuo.. donjet ce mi frend iz Osijeka Pinnacle 10.1. na tri cedeja pa cu isprobati i vidjeti da li mi odgovara. S obzirom da krecemo snimati za cca dva tjedna bilo bi dobro da se upoznam sa nekim od softvera... A Premiere... Moram vidjeti...

tnx

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
tihoper



Joined: 04 Jul 2006
Posts: 6

PostPosted: 14.07.2006 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nikakav Pinnacle!!!!

Evo moj savjet: Ako želiš napredniji preogram za montažu videa, skini ili Adobe Premiere ili Canopus Edius. Ja radim na televiziji kao montažer i nisam još vidio gluplji program od Pinnacle-a.
Kako si ti amater u video editiranju, moj savjet je da skineš Mainconcept Mainactor. Mali amaterski program a radi čuda (imaš i efekte i tranzicije bolje nego u premiere-u). I nije mu neophodna video kartica.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 17.07.2006 17:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yelena wrote:
ma skini premiere ili final cut ako imas mac-a.

za dodatne effekte skini after effects ili digital fusion, a ako imas mac-a skini shake. to ce ti biti dovoljno, ako ne i previse.


elou

mozes mi rec jel stvarno ima sta taj program za ponudit? (nisam naso da ima na netu demo verzija)
after effects atvarno ima i jako sam zadovoljan njime Smile

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 17.07.2006 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tihoper wrote:
Ma nikakav Pinnacle!!!!

Evo moj savjet: Ako želiš napredniji preogram za montažu videa, skini ili Adobe Premiere ili Canopus Edius. Ja radim na televiziji kao montažer i nisam još vidio gluplji program od Pinnacle-a.
Kako si ti amater u video editiranju, moj savjet je da skineš Mainconcept Mainactor. Mali amaterski program a radi čuda (imaš i efekte i tranzicije bolje nego u premiere-u). I nije mu neophodna video kartica.


ja koristim premijer i efects najčešče----sad upravo stavljam Mainconcept Mainactor na komp da vidim dali mi moze nesto fora pružit Smile

jel ima jos koj mocni mali program? sa lijepim efektima ?

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 17.07.2006 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo da se nastavim, evo ja sam pokušao instalirati Premiere pro 2.0 i nažalost ne mogu ga instalirati na ovom računalu, ne podržava mi SSE2 set instrukcija (štogod to točno bilo).

Dakle,
a) provjeri da ti chipset podržava dotični SSE2 i

b) Kad smo kod toga, zna li tko zahtijevaju li starije verzije Premiera SSE2 i koji bi alternativni program preporučili (treba mi za rezanje i montiranje s DV-a i prebacivanje u neki komprimirani format)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
123photopress



Joined: 07 Oct 2007
Posts: 1

PostPosted: 07.10.2007 14:05    Post subject: imam slican problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam dosta snimljenog materijala,povremeno se pokusavam igrati rezisera, i rado bih neke video materijale skratio, izbacio neke scene..ali nisam siguran koji program je najjednostavniji za to, jer me trenutno ne zanimaju efekti, nego samo rezanje...ima li netko dobru ideju?? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group