Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nešto kao server...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.08.2006 16:27    Post subject: nešto kao server... Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi treba. imam gro muzike na pc-ju. imam i mac notebook. sve je povezano wirelessom. pc žicom, mac bežično. složio sam i sharing pa tako na pc-ju imam cijeli folder mp3-a sharean, otvorim maca, dvokliknem na mp3-cu i - sranje.
otvore mi se iTunesi i krenu si kopirati lokalno mp3-cu koju želim slušati. a ja to ne želim. pa vas pitam postoji li neka mogućnost da streamam ili nešt slično muziku sa pc-ja bez da mi se dotična stvar kopira lokalno na maca? ili da nekako "kažem" iTunesima da NE KOPIRAJU pjesmu nego da je samo zaplejaju.....

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.08.2006 10:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

si probao promijeniti mp3 player?
meni recimo winamp to ne radi (pc-pc setup je samo).

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 16.08.2006 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad bi vrlo lako mogo ispast kreten, al ajd.. Rolling Eyes

da mu mozda ne pristupas preko http-a?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drlunanai



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 44

PostPosted: 16.08.2006 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma problem je u iTunes koji po defoltu ne sviraju muziku s mjesta gdje se nalazi nego katalogizira muziku po svojim folderima.. često ljudi koji ne znaju end up tak da imaju sve mp3ce na 2 mjesra na kompu..

Nisam doduše sad išao gledat, al vjerojatno postoji negdje kvačica koju trebaš pritisnut da bi iTunesi to prestali radit i da bi samo svirali.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.08.2006 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U iTunesima i na PCu i na Macu može se isključiti kopiranje u Library.

Jurka, ja bih tvoj problem riješio tako da stavim iTunese i na PC. iTunesi mogu shareati playliste preko bonjoura, pa s drugog računala možeš slušati glazbu bez da se kopira. Sve skupa je jako fora koncept... susjedi mogu slušati tvoju zashareanu glazbu a bez da si je mogu skopirat Smile

Više informacija o iTunes sharingu ovdje.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2006 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
si probao promijeniti mp3 player?
meni recimo winamp to ne radi (pc-pc setup je samo).


winamp na macu radi jok

@budha:
nije http, lokalna mreža

@drlunanai:
malo sam kopao, ali kvačicu nisam našao Smile

@lekke:
idem sad pogledat te linkove pa ak uspijem, javim

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2006 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, nakon cirka 3 minute našao sam rješenje, čak i video tutorial na appleovim stranicama. pa ako nekoga zanima...

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.08.2006 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iako je problem riješen, sjetio sam se još nečega... postoji tool za pristup iTunes Libraryju izvan LANa, preko browsera. Primarna namjena... browsanje i uređivanje... ali može i streamat glazbu

iTunes Catalog

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 17.08.2006 09:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.jinzora.org/ Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Codemaster



Joined: 10 Jul 2006
Posts: 189
Location: Metkovic

PostPosted: 17.08.2006 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
http://www.jinzora.org/ Laughing


not bad, i like it

_________________
Let's play!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 17.08.2006 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šteta samo što je malo bugovito Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 17.08.2006 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote








lako se nadje "otkvacica"

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 17.08.2006 22:25    Post subject: Re: ne?to kao server... Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
mi treba. imam gro muzike na pc-ju. imam i mac notebook. sve je povezano wirelessom. pc ?icom, mac be?i?no. slo?io sam i sharing pa tako na pc-ju imam cijeli folder mp3-a sharean, otvorim maca, dvokliknem na mp3-cu i - sranje.
otvore mi se iTunesi i krenu si kopirati lokalno mp3-cu koju ?elim slu?ati. a ja to ne ?elim. pa vas pitam postoji li neka mogu?nost da streamam ili ne?t sli?no muziku sa pc-ja bez da mi se doti?na stvar kopira lokalno na maca? ili da nekako "ka?em" iTunesima da NE KOPIRAJU pjesmu nego da je samo zaplejaju.....


Ne treba ti nikakav jutil. Bi?e dosta obi?ni iTunesi. U slu?aju da ne ?eli? kopirati muziku kod importa, Preferences -> advanced -> general
No moja preporuka je da uop?e ne dodaje? stvari u library, ve? da na oba stroja stavi? iTunese i ?era? cjele libraryje. Tak uvjek odr?ava? red na svim strojevima.
________
no2 vaporizers

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 17.08.2006 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se u mac kopiraju mp3-ce, a u pc-ju ne. sheranje radi bez jebemti. ja jos imam i airport express, pa mi airtunes bez zice strima sve na liniju....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 17.08.2006 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx svima, sve sad radi ok.
znao sam da negdje mora biti neka "kvačica" Smile

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 18.08.2006 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čisto informacije, Rhythmbox i Banshee isto mogu sherati library sa iTunesima i obrnuto....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group