Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Bolji objektivi za Canon 350d?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 25.08.2006 22:38    Post subject: Bolji objektivi za Canon 350d? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, nedavno sam nabavio Canon eos350D (kit) i već razmišljam nabaviti za njega neki malo bolji objektiv.... Tražim neki dobar odnos između kvalitete, performansi i cijene, po mogućnosti da ima neki malo veći raspon zooma (od širokog do tele kuta). Confused

Canonov kit objektiv je za početak možda sasvim solidan, ali ipak ima i nekih mana. Kao prvo njegov raspon je dovoljan samo za slikanje iz blizine, a ima i plastičnu montažu koja nije nimalo idealna kada se mijenjaju objektivi jer se s vremenom istroši...

Tako sam već sada bacio oko na neke objektive sličnog ranga, a stanje je ovakvo... Think

Canonov EF-S 17-85mm IS em je prilično skup, em ne znam kakav je s optičke strane (što se tiče oštrine, vinjetiranja itd). Think

Našao sam neke podatke da Sigma 18-125/3.5-5.6DC i 18-200/3.5-6.3DC (koji imaju lijepe raspone zooma) imaju i gadnih problema s vinjetiranjem i izobličavanjem slike, dok neki drugi internetski izvori tvrde da su to odlični objektivi i ne preskupi. Rolling Eyes

Ima li tko kava iskustva s tim objektivima pa da može reći iz prve ruke? Što od toga nabaviti? Gdje? Ili možda neki prijedlog za neki drugi objektiv tog ranga? Sad
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 25.08.2006 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ni sam Sigmom ni sa Canonon nećeš pogriješiti...Zbog cijene bih ti preporučio Sigmu jer su nešto jeftiniji a kvalitetom ne odstupaju puno od Canona... E, sad, opet sve ovisi koliko si spreman novaca odvojiti, jer, i ovdje vrijedi kolko' para tolko' muzike. I Sigma ima jefinije i skuplje varijante objektiva a ti vagni što ti je zaista potrebno i dali ti se isplati davati pet ili više tisuća kuna...Ako je za učenje i vježbanje, moj savjet ti je da se poigraš kit objektivom jer se iz njega daju izvuči fine stvari a kad ga apsolviraš i dobro razmisli što ćeš uzeti. Ja sam pobornik objektiva fiksne žarišne duljine jer su daleko kvalitetniji i kompaktniji od objektiva koji imaju žestoki raspon žarišne duljine. A dobar i kvalitetan zoom objektiv (mislim, zaista kvalitetan) ćeš debelo platiti.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 25.08.2006 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
Ni sam Sigmom ni sa Canonon nećeš pogriješiti...Zbog cijene bih ti preporučio Sigmu jer su nešto jeftiniji a kvalitetom ne odstupaju puno od Canona... E, sad, opet sve ovisi koliko si spreman novaca odvojiti, jer, i ovdje vrijedi kolko' para tolko' muzike. I Sigma ima jefinije i skuplje varijante objektiva a ti vagni što ti je zaista potrebno i dali ti se isplati davati pet ili više tisuća kuna...

U principu tražim neki "best buy" - najbolju moguću kvalitetu i performanse (prihvatljiva svjetlosna jakost, da nema vinjetiranja i izobličavanja slike), za neku ne previsoku cijenu...

ariesZG wrote:
Ako je za učenje i vježbanje, moj savjet ti je da se poigraš kit objektivom jer se iz njega daju izvuči fine stvari a kad ga apsolviraš i dobro razmisli što ćeš uzeti.

To mi je jasno, znam da taj objektiv ima dosta mogućnosti, samo što mi ponekad stvarno fali malo jači tele kut...

ariesZG wrote:
Ja sam pobornik objektiva fiksne žarišne duljine jer su daleko kvalitetniji i kompaktniji od objektiva koji imaju žestoki raspon žarišne duljine. A dobar i kvalitetan zoom objektiv (mislim, zaista kvalitetan) ćeš debelo platiti.
To mi je jasno... uvijek ide ono koliko para toliko muzike.

Inače i ja sam ajmo reći pobornik fiksnih objektiva (npr. na Zenitu imam 35mm, 58mm i 135mm), ali fakat trenutno nemam para za nekoliko novih fiksnih objektiva za Canon, pa zato gledam dobiti barem sličan raspon po mogućnosti s jednim zoom objektivom. Naravno, ne mora striktno biti samo jedan objektiv, ali onda da barem ima metalnu montažu... Think
Back to top
View user's profile Send private message
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 25.08.2006 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam ti ja ef-s17-85mm is usm.....

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 25.08.2006 23:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

chris wrote:
imam ti ja ef-s17-85mm is usm.....
I kakav je? Mislim što se tiče performansi... Think
Back to top
View user's profile Send private message
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 28.08.2006 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
chris wrote:
imam ti ja ef-s17-85mm is usm.....
I kakav je? Mislim što se tiče performansi... Think


da ti ja ne filozofiram, pogledaj prve 2, 3 stranice moji radova....slikano je većinom sa 17-85....također, na ovoj stranici naći ćeš recenziju koja je zaista korektna i točna: http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_1785_456_is/index.htm

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 01.09.2006 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da ću ipak prvo probat sa Sigmom... Think
Back to top
View user's profile Send private message
sonic



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 13

PostPosted: 02.09.2006 01:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Reci nam i cjenovne granice do koje očeš ić pa bumo možda malo pametniji.

Ja ti mogu preporučit Sigmin 70-200 2.8, al onda računaj na kojih 8000 kn. A ako si početnik, bolje ti se igrat sa kit objektivom još da naučiš i kad buš videl koji smjer fotografije te najviše zanima lakše bu ti odabrat.
Meni je kit objektiv dosadil nakon godinu i pol a nisam htel kupit neko smeće s kojim opet nebi bil zadovoljan. Najbolje čekat, prikupljat nofčeke i onda kupit stvar s kojom si zadovoljan.

Također, tople preporuke Canonovom fixnom 50 mm objektivu koji može ić do 1.8. Izvrstan aparat za portete recimo, a dođe kojih 700kn. Naglašavam da je fixni.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 02.09.2006 01:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonic wrote:
Reci nam i cjenovne granice do koje očeš ić pa bumo možda malo pametniji.
To još ne znam, ali znam da mi ne treba nekaj ultra-skupo...

sonic wrote:
Ja ti mogu preporučit Sigmin 70-200 2.8, al onda računaj na kojih 8000 kn.
Hm, za sada mi još ne treba tak jaki zoom, ali hvala za preporuku.

Meni je naime zapeo za oko Sigmin f2.8-4.5/17-70mm macro kao zamjena za kit objektiv jer je ipak malo svjetliji i ima malčice veći raspon (a ponekad mi baš usfali još malo jači tele kut). Koliko sam skužio cijena tog objektiva je negdje oko 3k kuna što i nije previše...

sonic wrote:
A ako si početnik, bolje ti se igrat sa kit objektivom još da naučiš i kad buš videl koji smjer fotografije te najviše zanima lakše bu ti odabrat.
Nije baš da sam početnik... ali bez obzira na sve, uvijek ima mjesta za napredak.

sonic wrote:
Meni je kit objektiv dosadil nakon godinu i pol a nisam htel kupit neko smeće s kojim opet nebi bil zadovoljan. Najbolje čekat, prikupljat nofčeke i onda kupit stvar s kojom si zadovoljan.
Meni je već sad kit objektiv dosta ograničavajući. Zato ispitujem na sve strane kakva tko ima iskustva s kojim objektivom... Inače bitno mi je samo da objektiv ima što manje vinjetiranja (ili da ga uopće nema) na širokom kutu i najvećem otvoru (standardna boljka takvih objektiva), naravno da nema kromatskih aberacija i sličnih anomalija.... i da je relativno razumnog odnosa cijene i kvalitete.

sonic wrote:
Također, tople preporuke Canonovom fixnom 50 mm objektivu koji može ić do 1.8. Izvrstan aparat za portete recimo, a dođe kojih 700kn. Naglašavam da je fixni.
Razmišljao sam malo o tome, ali ako bi kupovao Canonovu 50-ticu onda bi to radije uzeo onaj 1.4 (makar je skuplji), jer ima metalnu montažu (plastika se s vremenom istroši) a i malo je svjetliji.

Inače imam doma jedan Meyer Orestor f2.8/135mm s M42 navojem (za Zenit), pa čak razmišljam da možda njega puknem na Canona preko adaptera (a eventualno po potrebi i ostale objektive za Zenit koje imam)... Znaš li možda gdje ima za kupit takvih adaptera (ako ih uopće ima) i kolika im je cijena?
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 02.09.2006 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam nabavio M42 adapter za canon u hami i mislim da je bilo il 250 il 300 kn, ali na 350tici je malo zeznuto jer ima smanjeno trazilo u odnosu na analogne aparate zbog crop faktora pa ces slike po slabijem svjetlu recimo teze izostravat, al po danu ok funkcionira. takodjer ces teze na displeju vidjet jel blurano ili nije. al za te pare i ako vec imas objektive to i nije losa opcija. al ne racunaj na snapshote Wink

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 02.09.2006 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
ja sam nabavio M42 adapter za canon u hami i mislim da je bilo il 250 il 300 kn,
Budem pogledao....

nightfly wrote:
ali na 350tici je malo zeznuto jer ima smanjeno trazilo u odnosu na analogne aparate zbog crop faktora pa ces slike po slabijem svjetlu recimo teze izostravat, al po danu ok funkcionira. takodjer ces teze na displeju vidjet jel blurano ili nije.
Znam.... crop faktor je zbog manjeg senzora oko 1,6 tak da se 135mm objektiv na njemu ponaša otprilike kao 215mm na 35mm filmu.

nightfly wrote:
al za te pare i ako vec imas objektive to i nije losa opcija. al ne racunaj na snapshote Wink
Dobro bi mi došlo kada bi mi zatrebao malo jači tele kut...
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 04.09.2006 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gledao sam malo recenzije na ovoj stranici...
http://www.photozone.de/8Reviews/index.html

... i tek sad nemam blage što gledati i što od objektiva nabaviti... Shocked Sad

Think

Ima li tko kakav prijedlog? Traži se zamjena za Canonov kit objektiv 18-55mm...
Back to top
View user's profile Send private message
Petar_Popara_Crni



Joined: 30 Aug 2005
Posts: 42
Location: zagreb

PostPosted: 10.09.2006 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prijatelju, moja filozofija je bila slicna ali drasticno se promijenila kad sam probao L objektive.... Gle, ako mislis zadrzati fotografiju kao hobi neko duze vrijeme (cijeli zivot?) puno ti je pametnije kupiti pravu stvar i biti miran dozivotno nego ustedjeti tisuci svije kuna i onda stalno misliti ajme da su MALO ostrije slike, da MALO manje prasine ulazi u objektiv da ovo da ono....

17-40 L

24-70 L

70 - 200 L

Pa sad biraj od tih koje ces (ovisno o rasponu koji ti treba). NARAVNO da je to sve skupo ali kaj je dati 5, 6, ili 10 000kn za objektiv koji ce ti trajati 50 godina i tada raditi fenomenalne slike? Ostri kao britva, fokusiraju y*beno, itd itd.... ja NISAM bogat i nemam love na bacanje ali otkad sam kupio svoj prvi L mislim da necu kupovati nista drugo dok nebude love za slijedeci. A jednom cu ih mozda zamijeniti za prajmove, ali to je sasvim druga prica

"Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino"... obilo mi se o glavu i s filmskim foticem i s motorom ....

Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tole



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 16

PostPosted: 10.09.2006 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e popara popara, jesi panjina!
pa nemaju svi para za objektive od 10000kn!
istina je da su to objektivi visoke kvalitete, al se moze naci dobrih objektiva i za manje novaca!

_________________
.....and all that jazz...........
Back to top
View user's profile Send private message
Petar_Popara_Crni



Joined: 30 Aug 2005
Posts: 42
Location: zagreb

PostPosted: 10.09.2006 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

frende, upravo sam napisao covjeku da sam i ja broke as a joke.... ali kad se tak nekaj kupuje onda da se radije pristedi pa ako treba i jos godinu dana a nek slika s kitom Smile pa tek onda kupuje postenu stvar. jer ovo sve "koraci izmedju" to je sve bacanje novaca PO MOM SKROMNOM MISLJENJU. Probao sam i taj 17-85 IS i NIJE dao rezultate vrijedne 5000kn koliko kosta... onda radije za 6 kupit 17-40L......

slazem se da je lova uvijek problem ali gle.... puno bolja opcija nego gubitak silnih fotki koje bi mogao snimiti a nisi jer ti nije fokusirao dovoljno brzo, jer ti fali jedna blenda pa je mutno, ili staklo nista nevalja pa je opet mutno, itd itd. JMHO.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 10.09.2006 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitam za mišljenje a ljudi počnu bajat bajke kaj bi oni kupili da su na mom mjestu... OK, i ja bi to, al dajte mi novce!!!! Rolling Eyes

I ja sanjam o Hasselbladu H2D-39 s hrpom dodatne opreme... A ovim tempom kojim štedim mogu računat na prvi L objektiv eventualno za koje 3-4 godine. Činjenica je da nemam baš para za neke ekstremno skupe objektive nego gledam za neki objektiv srednje klase koji bi io solidna zamjena za kit objektiv 18-55 (kao što bi bila npr. Sigma 17-70)... uostalom to sam već rekao... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 10.09.2006 22:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Petar_Popara_Crni wrote:
Gle, ako mislis zadrzati fotografiju kao hobi neko duze vrijeme (cijeli zivot?) puno ti je pametnije kupiti pravu stvar i biti miran dozivotno nego ustedjeti tisuci svije kuna i onda stalno misliti ajme da su MALO ostrije slike, da MALO manje prasine ulazi u objektiv da ovo da ono....


Nikon, recimo, ima skuplje i jeftinije varijante leća ... ove jeftinije, često nisu puno lošije od superskupih, a dostupne su svakome

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group