Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Prebacivanje mysql baze i charset problemi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 12.09.2006 17:17    Post subject: Prebacivanje mysql baze i charset problemi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, pokušat ću bit što jasniji...

Selim jedan forum s jednog servera na drugi. Na starom serveru imam aplikaciju za forum (phpBB2) i mysql bazu.
Konfiguracija servera (tog starog) je ovakva (podaci izvučeni korištenjem <?php phpinfo(); ?> skripte):
- php 5.1.4
- apache 1.3.34
- mysql 4.1.19

Konfiguracija novog servera:
- php 4.4.1
- mysql 3.23.58

E, sada dalje.

Prvo sam sa starog servera FTPom skinuo forum na disk, i onda uploadao na novi server. To je ok.
Onda sam se ulogirao SSH-om na stari server i onda ovom naredbom napravio backup baze:

Code:
mysqldump --compatible=mysql323 --default-character-set=latin2 -u username -p imebaze | gzip > latin2.gz


Uzeo sam latin2 za charset jer u biti ne znam u kojem mi je charsetu baza, niti znam kako to vidjeti Sad

Uglavnom, na serveru sam dobio latin2.gz file, kojeg sam onda uploadao na novi server.
Tamo sam se onda opet spojio sa SSH-om, i izvršio restore, i to ovako:

Code:
gunzip < latin2.gz | mysql -u username -p imebaze


I onda mi se pojavi ovakav error:
Quote:
ERROR 1062 at line 30357: Duplicate entry 'također' for key 1


Onda sam išao napraviti backup baze, ali sa utf8 i latin1 charsetom, dobio dva filea, i kad sam ih restorao na novom serveru (naravno, svakog zasebno, nisam ih mješao), fino mi restorea. Ali mi onda ne rade naša slova, odnosno, svi postovi iz baze imaju bog-zna-šta umjesto čćžđŠČĆŽĐŠ.

Znači - latin2 neće, latin1 i utf8 hoće, al ne rade slova.

Danas sam onda stavio novu instalaciju phpbb-a, njemu dao novu bazu, odvojenu od ove, i sve je bilo po defaultu, ništa dirano, i na tom friškom forumu rade naša slova.

Sad mi se par pitanja mota po glavi...
1. Jel moguće saznat nekako koji charset imaju ta friška baza i friški forum? Gdje? kako?
2. Jel možda s krivim charsetom downloadam bazu sa starog servera?
3. Jel možda s krivim charsetom restoream bazu sa starog servera?
4. Kako uopće vidjet u kojem je charsetu baza? Pretpostavljam da ono što piše na homepageu phpmyadmina nema veze baš s bazom (ono desno, jezik)

Na webote forumu sam dobio prijedlog staviti set names='utf8' odmah poslije spajanja na bazu. Pa se postavlja opet set pitanja:
1. Ako to stavim na bazu, jel mora i negdje u fileovima foruma biti postavljeno da je utf8?
2. ako treba, u kojim to fileovima (ili u kojem fileu) se to postavlja?

Eto, to bi bilo to Smile
Unaprijed hvala na pomoći, iskreno se nadam da će se to riješiti...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 12.09.2006 18:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skini EMS Mysql Lite program s neta. S njim se spoji na obije baze i napravi duplicate...

Samo instaliraj program i ptošvrljaj po menijima, sve će ti biti jasno.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2006 18:38    Post subject: Re: Prebacivanje mysql baze i charset problemi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebao bi pri importu napraviti ovo... ali ne garantiram da će se desiti magija:
Code:
gunzip < latin2.gz | mysql -u username -p --default-character-set=latin2 imebaze
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 12.09.2006 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@granda: skinuo sam i uspio sam se povezat samo na stari hoster, ne mogu na novi Sad
jel se to može spojit istovremeno na obe nekako ili?

Sulien> probavao sam to, ali neće, javlja onaj isti error
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2006 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ulogiraj se u mysql konzolu. Dosta toga možeš vidjeti sa SHOW CREATE, uključujući i encoding

Code:
show create table my_table\G
show create database my_database\G


BTW,
blackshtef wrote:
Konfiguracija starog servera (tog starog):
- php 5.1.4
- mysql 4.1.19

Konfiguracija novog servera:
- php 4.4.1
- mysql 3.23.58

that sucks Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 13.09.2006 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2blackshtef: Možeš se spojoti na više baza odjednom, koji ti error javi?

Predpostavljam da ti javlja access denied for user blabla@182.294.299.22? Ako ti to javlja, onda se ulogiraš na cpanel (plesk or whatever) na hostingu i pod databases nađeš polje allowed hosts, napiši prvi broj svoje IP adrese sa % znakom, npr 89.172.% i onda se probaj ponovno spojiti na bazu.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2006 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, sad tek vidim da je SHOW CREATE tek od MySQL 4.1 Sad

tough luck ol' mate... ja sam uvijek duboko mrzio MySQL verzije < 4.1 i izbjegavao ih... tako da ne znam kako vidjeti charset, ali možda phpmyadmin zna?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group