Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Virtualni tv studiji

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 04.10.2006 23:10    Post subject: Virtualni tv studiji Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako nekoga snimiti pred zelenom ili plavom, te ga izrezati i ubaviti na neku drugu pozadinu!?
Kao naprimjer što RTL radi ona 3D studija... pa samo ubace voditelja u virtualni studio!

S kojim to programom?

p.s. morao sam napisat takav naslov teme, da privuče ljude Razz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 05.10.2006 00:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

after effets.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 05.10.2006 08:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije nego... Very Happy neznam mozda se i after effects koristi za to ali 99,9% rade u vizrt vitrual studiu - www.vizrt.com - pa malo pogledaj...

Da sam ima malo vise srece treba sam ja radit u tome neke emisije za novu tv ali propalo... Crying or Very sad stase kaze bolje se rodit bez kurca nego bez srice... Razz

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 05.10.2006 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

He he i nije baš tako. Malo je sofisticiranije od toga. Pošto sve to mora ići live, to nije moguće to izvesti s afterima. Isto tako treba posebnao oprema koja treka pokret kamera i daje tu informaciju virtualnom studiju tako da imamo privid da se kamera kreče u 3d prostoru. Dizajn se radi u posebnom 3d programu.

Sve u svemu. To sve košta. A lot.

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 05.10.2006 09:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ray pa velika vecina virtualnih studija po nasim tv kanalima (a i stranim) je radjena s vizrt-om, naravno da to kosta ajme i naravno da ide oprema koja dobija koordinate i pokrete kamera tako da bi se perspektiva pratila i sve to izgledalo relno - voditelj se moze setat okolo kamere gibat u svim smjerovima...pogledaj malo na njihovom site-u... I dizajn se ne radi u posebnim 3d programima sve se slaze u vizrt-u i mozes ubacivat 3d objekte napravljene u nekom drugom programu...
Radia sam malo u tome uglavnom prebolesno sta se sve moze napravit...a cijena je je isto prebolesna, ta firma u koju san treba doc je platila preko 30k eura za samo nekoliko plugin-ova pa pretpostavi koliko sam program dodje...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 05.10.2006 09:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, fora je to, al mene više zanima ovo što se može doma praktički, napraviti sa kamerom i to u after efectu izbacit pozadinu...

jel ima negdje tutorijal za takovo što!?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 06.10.2006 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

matthew wrote:
Da, fora je to, al mene više zanima ovo što se može doma praktički, napraviti sa kamerom i to u after efectu izbacit pozadinu...

jel ima negdje tutorijal za takovo što!?


Shocked

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 06.10.2006 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za po doma: nabavi nekakvu chromakey pozadinu (zeleno ili plavo, bolje zeleno) i snimi na njoj sve što trebaš - dobro svjetlo je također važno - zatim "keying out" napravi software-om kao aftereffects
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 06.10.2006 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, mislim da se sa kakvom video miksetom tipa edirol v4 može to postići, dva ulazna kanala, naštimaš chroma key i snimiš izlaz. Za cijenu ne pitaj.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 07.10.2006 10:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma da, ali, gledao sam recimo prezentaciju nove Viste, napravili su u flashu i vidi se neki tip kako komentira, maše rukama i to... a njega su samo ubacili u flash, vjerojatno je snimljen pred zelenom pozadinom!?

kako to!? kako ga izrezati iz pozadine!?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2006 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa Photoshop > lasso tool, naravno (za svaki frame)

spomenuli smo već 2-3 programa na threadu, a ti i dalje pitaš sa kojim? bi li ti palo na pamet da možda pogledaš neki od tih?

BTW ako misliš da se takve stvari rade bez imalo truda i da ćeš naći besplatan one-click solution, varaš se Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 08.10.2006 00:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao što je ekipa gore napisala imaš par načina. ono kaj ti najvjerojatnije trebaš je snimite sebe ili nešto i iza toga naljepiti neku pozadinu.

br. 1 trebat će ti neka full zelena ili plava pozadina. mogu biti i sve ostale boje, ali to ti je kao neki standard. dakle, uzmeš zelenu.

br 2. paziš da onaj kog snimaju nema ništa zelene ili boje vrlo sličnoj toj jer ćeš poslje imati problema sa "prokijavanjem"

br 3. snimiš to

br 4. odeš u aftere. e sad imaš više mogućnosti. možeš koristiti standardni afterov plugin za keyanje, neki od npr. borisa i sapphirea koje ćeš morati platiti ili recimo besplatni keylight. meni je osobno najdraži boris.

br. 5 morat ćeš paziti na spillove i slična sranja. bilo bi dobro da pukneš u googleu keying in aftet effects pa malo istražiš. možeš otići i na creative cow site pa i tamo moeš nešto naučiti.

br 6. kad si sa svim zadovoljan, baci si željenu pozadinu iza i još jednom sve provjerip dalli šljaka.


e, sad, ak si pitao kako rade virtualni studiji, to ti je malo komliciranije pošto se koristi bolesno skupa oprema koja u realnom vremenu keya nekoga na neku pozadinu.

valjda sam bio od pomoći

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 08.10.2006 00:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, hvala jurka, sada znam odakle početi tražiti... znao sam da ima veze sa afterefectom, al nisam znao za pluginove...
budem probao to...

još jednom hvala Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 23.10.2006 22:36    Post subject: Link za tutorial Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ti link za video tutorial od profića koji objašnjava Chromakey za "kućnu" upotrebu. Bit će ti sve puno jasnije:

http://www.digitaljuice.com/djtv/default.asp?show=all_videos

Tutorial je: Tech Know: The Technology of Chromakey (6:26)

Premiere ti isto radi sa chromakey. Odeš na video effects, keying i na green key. I to ti je to
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 24.10.2006 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve super, ali mislim da je keyanje najmanji problem u prici 'virtualni studio'
Back to top
View user's profile Send private message
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 24.10.2006 11:15    Post subject: Re: Link za tutorial Add user to your forum ignore list Reply with quote

b.stena wrote:
Evo ti link za video tutorial od profića koji objašnjava Chromakey za "kućnu" upotrebu. Bit će ti sve puno jasnije:

http://www.digitaljuice.com/djtv/default.asp?show=all_videos

Tutorial je: Tech Know: The Technology of Chromakey (6:26)

Premiere ti isto radi sa chromakey. Odeš na video effects, keying i na green key. I to ti je to


puuuuuuno hvala za link! Pomoći će... Razz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 24.10.2006 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Točno, ali virtualni studio je jako skup. Osim toga, kod virtualnog studia se ne radi samo o softwareu, nego moraš imati i niz dodatne opreme. Malo nek si lik proračuna koliko samo košta studijska kamera, stalak za nju, rasvjeta..... i mislim da će odmah odustati.

A na kraju da završim priču, sumnjam da mu je to uopće i potrebno. Većina manjih TV kuća u Hrvatskoj nemaju virtualni studio pa valjda i to nešto govori o kojoj cifri novaca je ovdje riječ.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group