Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tko zeli postati crtac? :)
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.10.2006 13:39    Post subject: Tko zeli postati crtac? :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

(subject aludira na kviz - znam, glupavo)

Alzo!
znam pouzdano da na forumu ima vise ljudi koji bi zeljeli nauciti crtati, ali im nesto fali - volja, poticaj, slobodno vrijeme..? u te ljude spadam i ja.
na CGsociety su popularni workshop-i u crtanju i sketchiranju, sve je to super samo je meni uz toliko ljudi tesko sve to pratiti. ovdje je malo privatnija atmosfera i mozda je zato ljudima manji bed pokazivati svoje zvrljotine Smile

moj prijedlog je da u ovom threadu svi zainteresirani postaju crteze/skice na neku zadanu referencu i da jedni drugima komentiramo radove (i naravno oni koji znaju znanje mogli bi svima nama komentirati radove, *cough*4th*cough* Smile). dakle, ovdje bi isli radovi koji po vasem misljenju nisu dovoljno kvalitetni za galeriju - skice, lineart-i, WIP-ovi itd.

ako ste zainteresirani oglasite se, a ako vas bude par mozda i bude nesto od toga Smile

zasto ovo radim? zato jer mi treba malo poticaja s vanjske strane. ne objavljujem svoje skice u galeriji jer tamo ne spadaju, no zelim cuti misljenja i kritike bez obzira na fazu rada, a mislim da je ovo okej ideja ako nas se vise ukljuci.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 15.10.2006 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja zelim naucit crtat!!

samo, ja neznam ama baš ništa :)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.10.2006 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

so what? kruzice i stapice vjerojatno znas crtati, a za pocetak je to sve sto ti treba Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 15.10.2006 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdravljam i podržavam ideju.
Slično ko Scraps na dA.

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.10.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tocno, samo sto scrapse nitko ne gleda i komentira, a komentiranje je bit svega, bez obzira na to kako neinteresantni crtezi bili.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 15.10.2006 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
tocno, samo sto scrapse nitko ne gleda i komentira.

a scrapsi znaju bit tako zakon, pogotovo od crtača....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 15.10.2006 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
so what? kruzice i stapice vjerojatno znas crtati

mozda, nisam nikad probao :)

nego, moze li netko podijelit iskustva kako je uopce naucio crtat, pogotovo oni koji tu vjestinu nisu naucili u djetinstvu
i dajte mi neki link za totalne noobove :)

p.s. kak mi je kul avatar hihi

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 15.10.2006 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije meni problem crtat olovkom po papiru već na kompu,a to bih htio naučit. Illustrator i to Sad

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.10.2006 07:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kelso wrote:
Nije meni problem crtat olovkom po papiru već na kompu,a to bih htio naučit. Illustrator i to :(

onda si nađi svoj topic, ovdje ja ucim crtat! :)

ajde, ajde, pa nije valjda da sam ja jedini zainteresirani, moram priznat da sam vec u par navrata u prosle tri godine probao zapocet ucit crtat, ali nezanm sto se sa time dogodilo, valjda nedostatak vremena i volje, no uglavnom nedavno pričam prijatelju u školi kak moram naucit crtat na sto mi on govori "tesko" ... e pa vidjet cemo! :)) prema tome ovaj topic smatram kao znak sudbine!

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
moko



Joined: 02 Dec 2003
Posts: 159
Location: zagreb

PostPosted: 16.10.2006 09:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma super je ideja...count me in!
a kako predlažeš da postamo radove...kao linkove ili...

_________________
to explore and not explode
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 16.10.2006 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

me too

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 16.10.2006 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 16.10.2006 12:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
so what? kruzice i stapice vjerojatno znas crtati, a za pocetak je to sve sto ti treba Smile


Onda mogu i ja učit... Inače ne znam niš nacrtat kak treba...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 16.10.2006 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo već napredujem.

nel' ajde reci kako si to zamislila pa da počnemo polako...
to bi bilo na forumu u nekom novom topicu ili folderu? dal bi postojale teme ili kako kome dođe? dal bi to bilo baš samo crtanje po papiru ili i stvari tipa kolaži i one tvoje lutke i te neke egzibicije?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 16.10.2006 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:

to bi bilo na forumu u nekom novom topicu ili folderu? dal bi postojale teme ili kako kome dođe?


predlazem da za to koristite forum WIP, sa novim topicom za svaku temu rada... eventualno ovdje u ovom forumu napravite topic za dogovaranje i linkanje topica iz WIP foruma...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.10.2006 13:58    Post subject: tko uopce pise ove subjecte!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja pozdravljam cheupov prijedlog
nel'chee sto mislis jel nas ima dosta? ovaj blizz se ne cini preenutuzijastican, mozda da ga izbacimo? Twisted Evil hehehe sala

nego, sto mi treba od pribora Smile neke olovke h,b,hb,bh??
i moramo onda (ako ce biti po cheupu) smislit neku standariziranu nomenklaturu topica Very Happy hehe ozbiljno, da nebi bilo zbrke, i onda kad nacrtam kruzice i stapice koji ce vas oboriti na dupe, bit cu tzar!

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 16.10.2006 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj se crta?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.10.2006 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moko wrote:
a kako predlažeš da postamo radove...kao linkove ili...

che.UP wrote:
predlazem da za to koristite forum WIP, sa novim topicom za svaku temu rada... eventualno ovdje u ovom forumu napravite topic za dogovaranje i linkanje topica iz WIP foruma...

ja sam to zamislila kao da u jednom (po mogucnosti sticky) topicu u ovom podforumu zadajemo vjezbe sa referencama (imam dosta ideja, no ako netko drugi zeli predloziti vjezbu naravno da to moze, bitno je samo da idemo nekim logickim redoslijedom), a onda u WIP forumu svaka vjezba ima zaseban topic i tamo postamo i komentiramo radove.
slike bi svatko uploadao na neki free image server (ili vlastiti), s time da na forum ide thumbnail ili slika ako je manja (tipa 500x500px i taj djir), bit ce mnogo slika tako da trebamo to srediti ucinkovito.

@unique: ne znam sto podrazumijevas sa ucenjem vjestine u djetinjstvu - svi smo imali likovni, nekima je islo bolje, nekima losije... meni je islo super, ali cim sam krenula u srednju prestala sam crtati. tek me prije 2 godine ponovo uhvatila zelja i sada pokusavam stici one koji su zadrzali kontinuitet. prakticki mi ne koristi nista sto sam naucila u djetinjstvu, jer to ionako nije bilo "za pravo".
ucila sam neke osnove po tutorialima na internetu, sad sam kupila knjigu iz anatomije i vjezbam po tome.. dakle, imas zivi primjer osobe koja uci crtati i dijeliti cu svoje iskustvo sa svima Smile

@kelso: ovisi sad mislis li na freehand crtanje ili povlacenje krivulja? ako crtas tabletom onda ti freehand nije nista drugacije, samo treba malo dok se naviknes na osjecaj. sto se krivulja tice to bas ne znam, uspijeva mi jedino ako trejsam vec postojecu skicu Confused
mozes vjezbati sa nama, samo ti sve sto mi radimo crtaj u photoshopu, mislim da cu i ja vecinu vremena digitalno.

@jojo: bolje da ostanemo na crtanju, jer za ove druge stvari nije potreban neki skill, samo kreativnost. za to ti ne treba dodatan poticaj, dok za ove "dosadne" stvari brijem da je grupno ucenje dobra ideja.

@backdrifter: dosadne stvari Smile prati topice, ako ti se svidi onda okej...

_____________________________________________________________________

ok sad dogovor u vezi svega, prijedloge na sunce
predlazem slijedece, vi se slozite ili protivite...
  • svatko odabire alat koji mu najvise odgovara, za pocetak je dovoljna obicna olovka ili tehnicka (puntarica) ili cak kemijska, a tko ima moze i tabletom ako vam je gust - lako si poslije prosirite paletu na 2B, 4B, 8B, 2H, 4H... ako za time bude potrebe. najbolja vjezba je kada crtate istom olovkom i prisiljeni ste za razliciti ton varirati pritisak, a ne oslanjati se na defaultni ton olovke. za skice vam to ionako nije bitno.
  • otvoriti cu sticky topic sa temama i referencama za svaku, kad bude linkam ga ovdje...
  • workshop topici ce imati ime crtanje WS/vježba [broj]: [tema radionice] i u taj topic idu svi crtezi na zadanu temu. (glasajte za WS ili vjezba) ako se netko kasnije prikljuci, moze poceti od radionice 1. neovisno o tome sto ce ostatak ekipe biti na nekoj drugoj.
    mislim da nam je za jednu vjezbu dovoljno tjedan dana - dok svi uploadaju svoje radove, pa iskomentiramo crteze jedni drugima, mozemo raditi verzije radova, tko bude prvi gotov moze sam iskopati jos referenci i linkati ih u predvidjenom topicu...
  • svatko se tajmira kako njemu odgovara, nema presinga, ali bilo bi dobro da vas tudji trud potakne da i vi sto cesce i sto bolje radite. nekome ce vec prve skice uspjeti kako spada, netko ce istu pozu trebati pokusati 5, 10 puta prije nego bude zadovoljan. morate htjeti biti jednako dobri kao ostali pa ako vidite da zaostajete, vjezbajte vise. kao grupno mrsavljenje Smile

ima li netko drugi prijedloga?

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 16.10.2006 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo usput i grupno mrsaviti. Wink

crtanje dosadno? no way.

i da...svaka cast na trudu i to sve....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.10.2006 17:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slažem se sa svime, crtanje WS [broj s 0 prije :)]: [tema radionice] npr. crtanje WS 01: Štapići i kružići

a pod "ucenjem vjestine u djetinjstvu", pa ne znam mozda kako je mali Jaromil postao pjesnik (zivot je drugdje), ma nm :)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.10.2006 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle unique, ne znam baš da je mnogo djece učilo o anatomiji i proporcijama, perspektivi, kompoziciji itd. u ranoj dobi Smile

"Službeni" topic radionice: http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=9791

Komentare i dalje pišite ovdje, tako da nam onaj topic bude uredan.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 16.10.2006 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
gle unique, ne znam baš da je mnogo djece učilo o anatomiji i proporcijama, perspektivi, kompoziciji itd. u ranoj dobi Smile

gle nel'chee Razz neka djeca jako dobro mogu precratat što vide, štoli zbog talenta štoli zbog toga što su crtali dok su bili klinci, netko ih je naucio ili ...
sto se tice jaromila nije bitno Smile to je samo primjer iz jedne knjige (ne volim takve ljude koji su nastali etiketiranjem u djetinstvu Twisted Evil )

eto to sam mislio Smile a sad skok na službeni topic da vidim sto tamo ima weeee (ne brini se, necu spamat tamo hihi)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 16.10.2006 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
nel`chee wrote:
gle unique, ne znam baš da je mnogo djece učilo o anatomiji i proporcijama, perspektivi, kompoziciji itd. u ranoj dobi Smile

gle nel'chee Razz neka djeca jako dobro mogu precratat što vide, štoli zbog talenta štoli zbog toga što su crtali dok su bili klinci, netko ih je naucio ili ...
sto se tice jaromila nije bitno Smile to je samo primjer iz jedne knjige (ne volim takve ljude koji su nastali etiketiranjem u djetinstvu Twisted Evil )

eto to sam mislio Smile a sad skok na službeni topic da vidim sto tamo ima weeee (ne brini se, necu spamat tamo hihi)


Evo da kompa uni ne kaže da ne želim crtat, crtao sam ja kao mali djed mi slika uljanim bojama pa me poučio nekim osnovama kada sam bio mali. No to je bilo davno i jako dugo nisam crtao, trebao bih poraditi na sjenčanju jer mi to jako slabo ide sve što crtam je plošno nema perspektive ni 3Da tako da puno prakse mi treba, ali sada jednostavno nemogu uhvatiti vremena no bit će bit će. Twisted Evil

Tek sada vidim da je otvorena ta radionica super nel! Wink

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.10.2006 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

olrajt!
predlazem da prva vjezba bude, kao sto sam obecala unique-u, crtanje geometrijskih objekata Smile znam da je dosadno i tlaka, ali mislim da bi nam to koristilo jer se crtanje svega ostaloga zasniva na geometrijskim objektima. pitajte bilo kojeg 3D modelera Smile

whenever you're ready, ako se barem jos 2 osobe sloze s ovim, otvaram vjezbu.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 16.10.2006 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

*slaze se*

_________________
._.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group