Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako "skinut / instalirat" Rosettu na MacBooka?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 18.10.2006 10:33    Post subject: Kako "skinut / instalirat" Rosettu na MacBooka? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Alo

dakle na novom MacBook Pro-u (Intel Inside) imam problema s Adobe aplikacijama. Nestabilne su i rade sporo. Sistem je potpuno nov tako da ne vjerujem da je Rosetta vec instalirana. Gdi pronac i kako instalirat Rosettu? Na siteu od applea ima neki info screen ali nigde nema download buttona ili instrukcija za instalaciju.

Hvala svima
pozdrav.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 18.10.2006 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rosetta je built in. Adobe jednostavno lose rade preko rosette.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 18.10.2006 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

join the club.. mislim da ne bi ništa bolje prošao da si uzeo i Xeon

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 18.10.2006 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adobe trenutno lose radi na Intel Macovima. Upravo se priprema izlazak Adobe aplikacija za Intela. Mislim da ce izaci na trziste u proljece. I ja sam mislio uzeti iMaca ali cu pricekati do proljeca...
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 18.10.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

do prolljeća Mad Mad

stvarno su nas zajebali.. jeben adobe i mac skupa

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 18.10.2006 13:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jos sam malo prosvrljao po forumima i viidim da je rosetta ukljucena u sistem. Sve radi OK poput freehanda i vecina non-adobe aplikacija ali cs2 se rusi ko lud. radim u illustratoru i svakih 10-tak minuta se srusi program. izgleda da nema druge nego cekat proljece, a mozda i prije uspiju nekaj rjesiit ...

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 18.10.2006 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cisto sumnjam da ce nekaj rijesit jer je razvoj aplikacija ga G5 procesore zavrsio. To je proslost... Jedini je bed kaj su Adobe i Apple malo nekordinirano pustili Intel Macove u opticaj. Mada to nije stvar Adobea...
Prvotni plan za nove CS Adobe aplikacije je bio jesen 07. Sad je to pomaknuto na proljece... To i nije tako daleko...
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 18.10.2006 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda koji krc.. su pustili Intelove procesore u prodaju ovako rano.. Mac-ovi su kao "profi" kompjuteri.. a Adobe programi su standard.. mogu razumit da su pustili u prodaju samo iMacove (koji su kao samo za "kućnu" upotrebu).. ali da sam kupio Xeon koji radi sporije od G4 - popizdio bi

loša reklama za njih

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 18.10.2006 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A gledaj, da je zajeb nama koji kupujemo comp zato da ipak kao kupimo nanoviji model, a ne ono što provjereno radi je ...

... agencije kojima je stvarno aobe kruh i voda ne mijenjaju alat dok ne izađe intel CS3.

ja sam instalirao CS2 na minija (coreduo 1.66) i za sad mi radi gotovo pa jednako kao na starom miniju G4 1.5 - neke stvari sporije, a neke brže ... al radim tek par dana pa ću još vidit .
Imam na poslu dual G4 i G5 koji su puno brži u adobeu i da mi ovo nije komp za po doma ne bi mi na pamet padalo zaminiti G5 sa intelom dok sve ne šljaka kako spada... a zašto i bi, G5 dual još uvijek radi ko zmaj u PSu i illistratoru.

CS3 navodno izlazi 3. ili 4. mjesec, to bi trebala biti salata od macromedia i adobe aplikacija, živo me zanima kako će to raditi ...

i naravno, uvijek postoji mogućnost da se za PS ili illustrator bootate u XP ... ako to nekom ima smisla, trebalo bi raditi (još nisam probao)...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 18.10.2006 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
mogu razumit da su pustili u prodaju samo iMacove (koji su kao samo za "kućnu" upotrebu)..


Hmmm, ne bi vjerovao koliko redakcija u HR radi na iMacovima... Ja na poslu radim na 20incnom iMacu... 1.5giga rama... decko leti ko lud... to je puno vise od kucne uporabe... sad im je izasao model na 24 inca...
Pila je fenomenalna... Onak, sline mi cure... drul, drul, slurp, slurp Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 18.10.2006 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja radim na jednome (radije bi PC).. istina.. najviše viđam njih u studijima koji koriste Mac-ove

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.10.2006 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
onda koji krc.. su pustili Intelove procesore u prodaju ovako rano.. Mac-ovi su kao "profi" kompjuteri.. a Adobe programi su standard..

možda zato kaj se ljudi bave i videom, audiom, fotografijom, bazama, 3d-om... ili koriste xpress?
malo je naivno vjerovat da adobeova indolencija može zakočit razvoj platforme. slično se ponašao i quark kad je apple prelazio na osx, pa se sad vade iz govana (btw, quark xpress 7 je universal binary).
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.10.2006 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Hmmm, ne bi vjerovao koliko redakcija u HR radi na iMacovima... Ja na poslu radim na 20incnom iMacu... 1.5giga rama... decko leti ko lud... to je puno vise od kucne uporabe... sad im je izasao model na 24 inca...
Pila je fenomenalna... Onak, sline mi cure... drul, drul, slurp, slurp Smile


a da se i fino zaigrat pod windozama...
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 18.10.2006 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
(btw, quark xpress 7 je universal binary)

Izasla je 7ica??? Pa oni svake godine izbace po jednu vreziju... Nije ni cudo kad ih InDesign pere za poludit... Mislim da ce na proljece kad se pojavi novi CS, Quark morat brze bolje primit se posla da napravi 8icu Smile
dunga wrote:
Bond wrote:
Hmmm, ne bi vjerovao koliko redakcija u HR radi na iMacovima... Ja na poslu radim na 20incnom iMacu... 1.5giga rama... decko leti ko lud... to je puno vise od kucne uporabe... sad im je izasao model na 24 inca...
Pila je fenomenalna... Onak, sline mi cure... drul, drul, slurp, slurp Smile


a da se i fino zaigrat pod windozama...
Smile


windoze na Macu... bljak.. pa to je bogohuljenje... tko bi uopce tio instalirat windoze na maca kad imas OSX...
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 18.10.2006 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Izasla je 7ica??? Pa oni svake godine izbace po jednu vreziju... Nije ni cudo kad ih InDesign pere za poludit... Mislim da ce na proljece kad se pojavi novi CS, Quark morat brze bolje primit se posla da napravi 8icu Smile

već su napravili fini posao.
sedmica radi brže od cs2 na mom dual 2.0 g5.
plus ima par odličnih opcija, koje indesignu kronično nedostaju...

Bond wrote:
windoze na Macu... bljak.. pa to je bogohuljenje... tko bi uopce tio instalirat windoze na maca kad imas OSX...

svako tko se voli igrat.
Smile
plus, zgodno je imat photoshop koji radi brzinom kakvom bi trebao...

btw, na svojoj petici imam instaliran virtual pc sa xp-om. zgodna stvar kad, recimo, trebaš konvertirat freedb-ov xml u cue, otvorit neke tvrdoglave rarove, pokrenut neki serial generator... od viška glava ne boli (alkohol, droga i ekstremni sportovi isključeni).
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 19.10.2006 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

windowsi su "nužno zlo" kad za Os x ne posotoji IE6.. koji je još uvijek većinski browser.. sjebano je radit CSS na Mac-u.. znam da postoje nekakvi emulatori - ali nisam ih uspio instalirat

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 19.10.2006 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam instalirao cs paket na imaca 20" (defaultna konfiguracija), i radi sporo, ali poprilicno stabilno, tako da ako cs2 nije must to moze biti rijesenje

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
soolemah



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 29

PostPosted: 19.10.2006 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čuj, meni su windowsi na macu privremeno riješenje zato kaj CS2 naprosto leti u kombinaciji iMac+winXP+2gige rama. Na OSX-u imam CS, ono, nije bed, ali kad znaš da može brže... pregrizeš ponos i stavis vindoze
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 19.10.2006 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Hmmm, ne bi vjerovao koliko redakcija u HR radi na iMacovima... Ja na poslu radim na 20incnom iMacu... 1.5giga rama... decko leti ko lud... to je puno vise od kucne uporabe... sad im je izasao model na 24 inca...
Pila je fenomenalna... Onak, sline mi cure... drul, drul, slurp, slurp Smile


Nisi jedini. 1.6 miliona isporučenih Macova u zadnja 3 mjeseca, 30% porast profita kompanije u zadnjem kvartalu, i koliko, 3-4 blog posta da Mac ništa ne valja? Smile

Usput, meni se PS CS2 niti jedan jedini put nije srušio u dva mjeseca korištenja na intel macu. Mora da fakat imam sreće ako se drugima Adobe aplikacije ruše svakih 10 minuta

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 19.10.2006 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

soolemah wrote:
čuj, meni su windowsi na macu privremeno riješenje zato kaj CS2 naprosto leti u kombinaciji iMac+winXP+2gige rama. Na OSX-u imam CS, ono, nije bed, ali kad znaš da može brže... pregrizeš ponos i stavis vindoze


Ovog se - LOL - nisam sjetio. Ja imam XP u prozorčiću (Parallels) i na njima samo Heroese 3 Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
soolemah



Joined: 16 Feb 2006
Posts: 29

PostPosted: 19.10.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, a i trebaju mi radi vip edge modema koji nisam uspjela natjerat da radi na OSX-u
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 19.10.2006 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve u svemu vidim svi smo sretni s onim sto imamo... osim Mr. Dirta Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 19.10.2006 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Ovog se - LOL - nisam sjetio. Ja imam XP u prozorčiću (Parallels) i na njima samo Heroese 3 Smile


Jao majstore.. Heroes 3... totalni retro Smile
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 19.10.2006 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Bond wrote:
Hmmm, ne bi vjerovao koliko redakcija u HR radi na iMacovima... Ja na poslu radim na 20incnom iMacu... 1.5giga rama... decko leti ko lud... to je puno vise od kucne uporabe... sad im je izasao model na 24 inca...
Pila je fenomenalna... Onak, sline mi cure... drul, drul, slurp, slurp Smile


Nisi jedini. 1.6 miliona isporučenih Macova u zadnja 3 mjeseca, 30% porast profita kompanije u zadnjem kvartalu, i koliko, 3-4 blog posta da Mac ništa ne valja? Smile

Usput, meni se PS CS2 niti jedan jedini put nije srušio u dva mjeseca korištenja na intel macu. Mora da fakat imam sreće ako se drugima Adobe aplikacije ruše svakih 10 minuta


rezultati za Q3 su predobri ... jel ima neko da je poslušao moj savjet i kupio dionice? Smile)
ovim tempom, kontam oko 2009 cca 15% tržišta USA i blizu 8% worldwide ... to bi bilo dionice na oko 400-600% preko ovog sad.
Još nije kasno za uložiti i obogatiti se hehe...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.10.2006 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Ovog se - LOL - nisam sjetio. Ja imam XP u prozorčiću (Parallels) i na njima samo Heroese 3 Smile

tsi!
http://www.demonoid.com/files/details/222896/4651332/
http://www.demonoid.com/files/details/323730/775222/

bolje classic od xp-a!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group