Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Novi vizualni identitet Zagrebačke banke
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Belpunke



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 21

PostPosted: 13.11.2006 14:56    Post subject: Novi vizualni identitet Zagrebačke banke Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto, odlučili da je marka malo zastarjela (tzv. pegla nije se mijenjala od 1977. godine - nisam znao da se to zove "pegla"), pa su osvježili Zabin logotip - http://www.zaba.hr/info/index.htm.

NIšta revolucionarno, puko usklađivanje s markom UniCredita (http://www.unicreditgroup.eu).

Tekst: http://www.business.hr/16296 (tu je malo veća slika znaka i logotipa).

Kakvo je vaše mišljenje o tome?
Zna li netko tko je odradio cijeli posao?
Zna li uopće netko tko je dizajnirao stari znak?

I da li i vas smeta što je najednom sve postalo brend/brand? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.11.2006 15:24    Post subject: Re: Novi vizualni identitet Zagrebačke banke Add user to your forum ignore list Reply with quote

Belpunke wrote:
pa su osvježili Zabin logotip


Ovo nije osvjezenje ovo je major league cock sucking Evil or Very Mad

Quote:
I da li i vas smeta što je najednom sve postalo brend/brand? Very Happy


Ne bas, ovo je i bio brend, i to jak, je logotip bio zastario podosta ali ovo ni dobro, opce mi je bezlicno skroz...

A inace volim dax, cak mi je jedno od najboljih pisama...
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 13.11.2006 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne sviđa mi se

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 13.11.2006 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni jeovo totalna katastrofa...
Crvena boja??? Logo podsjeca na avio kompanije...
Prijasnji logo je bio prepoznatljivi meni cool. Mozda malo zastario ali je bio dobar...
Ovo mi bez veze totalno... Kad stranac oce da se mijenja onda se mora mijenjat...

Eto.. ja sam bas pissed... meni ovo uzas... crvena boja.. boja Zagraba... yeah rght...
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 13.11.2006 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trebali su stari logo stilizirat ili nešto, a ne ovakvu glupost napravit...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 13.11.2006 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eh?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Belpunke



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 21

PostPosted: 13.11.2006 16:11    Post subject: Re: Novi vizualni identitet Zagrebačke banke Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Quote:
I da li i vas smeta što je najednom sve postalo brend/brand? Very Happy


Ne bas, ovo je i bio brend, i to jak, je logotip bio zastario podosta ali ovo ni dobro, opce mi je bezlicno skroz...


Oprostite, tek sada vidjeh da krivo formulirah pitanje! Laughing Shocked

Htio sam pitati da li i vas smeta što je najednom sve postalo brend/brand, a prije smo sve to zvali marka? Mislim da je u zadnjih nekoliko godina prisutan stalni porast engleskih riječi u svakodnevnom govoru, a za većinu toga postoji hrvatska inačica... ali to je za neku drugu raspravu!

Što se tiče Zabe, ona je bila, jest i bit će marka/brend (kakogod Rolling Eyes )na hrvatskome tržištu. Tome je dokaz i to što su ostavili ime banke (u tekstu na business.hr-u to se i spominje). Meni je bio odličan stari znak. Baš sam ga neki dan gledao i razmišljao kako je to netko nekada davno dobro smislio. Ali, što je tu je. Globalizacija je posvuda na djelu, pa je tako i u lijepoj našoj... Znak UniCredita vani je vrlo vjerojatno prepoznatljiv, ali kod nas ništa ne predstavlja pa su zato njega i uparili s tako jakim imenom kao što je Zagrebačka banka. Nažalost, izgleda umjetno. Najbolji pokazatelj koliko je dobar bit će vrijeme, a vrijeme je na našoj strani Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 13.11.2006 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ti budem iskren.. svejedno mi je koji će logo imat - ionako su to "korporacijska posla"

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 13.11.2006 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kaj se tice znaka i logaca - bezlicno, poput tisucu drugih. Bez okusa i mirisa. Sterilno i nezamjerljivo. Poput onih gotovih logaca za 100 dolara na webu(www.pixellogo.com).Ali kaj je tu je.
Globalizacija je bijesna zvijer - za par desetaka godina sve zivo na ovom svijetu bi moglo biti pod jednim brendom - npr. Coca Cola Zagrebacka banka, Coca Cola Ina itd (kao Virgin).

A kaj se tice tih engleskih rijeci > Playboy zadnji broj > clanak "Rilaunchaj si spiku ak hoces biti disiznmejker">zakon. Obratite paznju na definiciju dizajnera.... Smile))

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 13.11.2006 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde u skladu je s ostatkom grupe http://www.makingtherightconnections.com/flash.html samo mi nije jasno zasto ona kugla (koja je inace predivna za implementaciju na sitotisku ili tampo tisku) nije plava?? i font dax?? mislim gori font po meni nije mogao biti odabran.... a i plava je preteska za financije, nekak presirova ....[/url]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 13.11.2006 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
samo mi nije jasno zasto ona kugla (koja je inace predivna za implementaciju na sitotisku ili tampo tisku) nije plava?? i font dax?? mislim gori font po meni nije mogao biti odabran.... a i plava je preteska za financije, nekak presirova ....


ne bih se slozio.. plava je prava "bankarska" boja, po meni...
barem mi je vise "bankaska" od crvene
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 13.11.2006 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaje vama, baš je super logo. nike meets verisign meets starfleet federation
e i speedo. Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 13.11.2006 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ga u sarajevu vidjam samo na uni credit zagrebackoj banci jer su ovde napravili fuziju ali su zadrzali taj logo

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 13.11.2006 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
suncek wrote:
samo mi nije jasno zasto ona kugla (koja je inace predivna za implementaciju na sitotisku ili tampo tisku) nije plava?? i font dax?? mislim gori font po meni nije mogao biti odabran.... a i plava je preteska za financije, nekak presirova ....


ne bih se slozio.. plava je prava "bankarska" boja, po meni...
barem mi je vise "bankaska" od crvene


ma mislim na ovu palu kao takvu da mi je rpeteske da mogla biti laksa... ova mi je onak osnovna palava ono vulgaris....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 13.11.2006 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
Bond wrote:
suncek wrote:
samo mi nije jasno zasto ona kugla (koja je inace predivna za implementaciju na sitotisku ili tampo tisku) nije plava?? i font dax?? mislim gori font po meni nije mogao biti odabran.... a i plava je preteska za financije, nekak presirova ....


ne bih se slozio.. plava je prava "bankarska" boja, po meni...
barem mi je vise "bankaska" od crvene


ma mislim na ovu palu kao takvu da mi je rpeteske da mogla biti laksa... ova mi je onak osnovna palava ono vulgaris....


Nis ja tu ne kuzim kaj ti oces rec.. malo te speling hebe Wink
No, kako god.. Meni bas djeluje ko logo neke jeftine avio tvrtke, ne kompanije nego tvrtke, u midwest USA.. Ili ko neke jeftilen tenisice... Rebak umjesto Rebok i tak neke...
Ne znam, meni bas nekak... u banani.
Osim toga, logo ZABA-e, slovo Z, je onak, legendarni logotip u Hrvata... Kaj nije?
To je onak brand za kojeg se sjecas ko klinac, ono, brand dok nije bilo brandova, evenata i stilista Smile
To je definitivno jedan od boljih i prepoznatljivijih dizajnerskih rjesenja u povjesti recimo...
Mozemo sad raspravljat kolko ocemo jel to lepo il ne i jel to dobro zdizajnirano ili ne, al ono, jadno mi vidjet da se jedan takav klasik mijenja na takav nacin...
sve u svemu, i tak i tak nisam njihov klijent, al mi zao... zbog njih Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2006 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Užas živi Sad baš šteta, a imali su dobar logač

Privredna banka - još bolji
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 14.11.2006 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisu oni napravili novi logo nego su postali dio http://www.unicreditgroup.eu/DOC/jsp/navigation/index.jsp?parLocale=en

edit: tj to je novi logo, ali je prilagodjen unicreditgroup-u..isti znak je i isti font.

Last edited by abeja on 14.11.2006 11:33; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 14.11.2006 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A znate koliko je to kostalo (dizajn) --- nevjerojatnih 170.000,00 kuna - -- bilo u novinama jucer
Aj sad vi recite da nije dobro biti dizajner...

tko je radio redizajn uopce?

_________________
www.justanotherone.net
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 14.11.2006 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedan dobar primjer zašto mi se gadi moja profesija.. u cijeloj kategoriji dizajna, vizualni identiteti su tako precijenjena stvar - čisti produkt kapitalizma

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 14.11.2006 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ideje za radionicu
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 16.11.2006 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
jedan dobar primjer zašto mi se gadi moja profesija.. u cijeloj kategoriji dizajna, vizualni identiteti su tako precijenjena stvar - čisti produkt kapitalizma


ma netreba ti se gaditi Surprised)) ak se sve radi ispocetka, onda je po meni "visoka" (razumna) cijena opravdana.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 16.11.2006 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
kaje vama, baš je super logo. nike meets verisign meets starfleet federation
e i speedo. Smile


Oko sokolovo Smile
Back to top
View user's profile Send private message
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 27.11.2006 00:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
jedan dobar primjer zašto mi se gadi moja profesija.. u cijeloj kategoriji dizajna, vizualni identiteti su tako precijenjena stvar - čisti produkt kapitalizma

vi ljudi kao da ne volite i ne želite zaraditi.
da vam se ukaže prilika ne biste prihvatili taj posao? sumnjam.
ja bi. i za veče pare ako treba. žrtva je žrtva. Wink
a kaj se tiče precjenjenih ID-a...
ko si može priuštiti identitet za velike pare nek si ga priušti. njegovi razlozi su njegovi razlozi. ko nemre skupo nek si naruči jednako kvalitetno, ali jeftinije. i na kraju će svi biti zadovoljni.
ja bi jedino da se organiziraju licence tko se smije baviti dizajnerski poslom, a tko ne. e tu treba pritisnut, a ne na naručioce posla kojih je iovako premalo.
plakat za starim ID-om zg. banke možemo, ali nema smisla jer je i ovako sve što je bilo dobro u ovoj državi davno osuđeno na propast i/ili prodaju strancima.
"pegla" je bila zakon, ali bilo je samo pitanje vremena.
baš me zanima kako to da je kraš jo uvijek onakav. valjda iznimka od pravila. bar za sada.

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 27.11.2006 08:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hbielen wrote:

ko si može priuštiti identitet za velike pare nek si ga priušti. njegovi razlozi su njegovi razlozi. ko nemre skupo nek si naruči jednako kvalitetno, ali jeftinije. i na kraju će svi biti zadovoljni.


tu sam sebe negiras, prvo kvotas DeadMana da nije u pravu da su VD precijenjeni, a onda kazes da se moze i za jeftinije odraditi dobro, nije li onda cijena od 150% veca, precijenjena,ako je dobro i ono jeftnijie?
Smile

hbielen wrote:

ja bi jedino da se organiziraju licence tko se smije baviti dizajnerski poslom, a tko ne. e tu treba pritisnut, a ne na naručioce posla kojih je iovako premalo.


lol. zadnji je poceo sa takvim stavom, bio je na ljepo 'deportiran' sa foruma, bit ce jedno godinu i sitno prije Smile
pa imas 'licencu' -diplomu, zar ne?
a sada, tko ce se baviti tko ne, mislim da je tu bas narucioc kriv, koji je spreman platiti Zdenkinom sinu malo kikirikija i žvake da složi jeben web u powerpointu, pa taj netko to odradi, a 'licencirani dizajneri' kako ti kazes su offtopic jer 'kak' moze to tolko kostat, a samo si napravio klik klik', no debeli OT.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Procreant



Joined: 13 Nov 2006
Posts: 4

PostPosted: 27.11.2006 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo mi jedna stvar pada na pamet kad god vidim taj logo....

...BULJSHIT !!

_________________
Our body is light, we are immortal
Our body is love, we are eternal...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group