Njegova glava je blago pognuta, kao da je udubljen u užitku. Nosi šljem od rumenog zlata, koji zrači Zvjezdanom svjetlošću. Posred čela ima crni dijamant, postavljen u čistom sedefu, te okružen rubinima i smaragdima, tako da izgleda kao oko nekog nepoznatog, nespoznatljivog Boga. To oko nema kapka.
Ali dva njegova ljudska oka su još uvijek napola pritvorena, kao u obožavanju ili u čudu zanosa.
Njegove su ruke prekrižene na grudima: na njegovom oklopu je zlatni lik Sunca. U njegovoj desnici je jantarno žezlo okrunjeno rubinom; u ljevici ametistni lotos sa safirnom krunicom.
Vidi! Iz njegovih očiju liju suze pomiješane žalosti i radosti, radosti koja spaljuje žalost, pa te suze klešu golu stijenu pod njegovim nogama. Ona se na taj dodir topi poput voska; ruže niču i opleću se oko njegovih udova.
Okružen je s četiri živa stvorenja, koja su začeta njegovom voljom, kako bi planina mogla sijati životom što teče kroz njega.
GNJEV Majstora je Energija Ljubavi
Tu je bivolica, sivo-plava, njene je vime prepuno mlijeka, a njeno mukanje znači:
DJELO Majstora je Hranjenje Života.
Tu je Beba, svojim malim ručicama istišće krv iz vlastitih grudi i smiješi se:
STAZA Majstora je Nevinost Slobode.
Također i Zlatni Orao koji nosi Pehar Vina glasno klikćući:
UZDAH Majstora je Zanos Luči.
Konačno, u njihovom središtu, iznad Njegove glave, vrti se kotač raznobojnog zračenja, tako da su time sva djela usklađena u jedno. I to okretanje kotača objavljuje:
MUDROST Majstora je Pravda Vremena. Čuj VOLJU Majstora!
Na to iz središta kotača izlazi Zmija s glavom Sfinge, i dodirne usne Majstora, Tako da Njegov glas iznenada zapjeva:
RIJEČ Zakona je Thelema (Volja).
Aleister Crowley
Prikazan: 1032 puta + 297 puta u originalnoj veličini
Dodan: 13.03.2006 19:38
22
re: srce majstora
ja prva ja prva .... ♫♫♫
bilježim se za one instrukcije iz crtanja (samo bez lanaca i mučenja, molim)
JA HOĆU OVAKOOOOOOO.....
prvo me vizualno podsjeća na fresku, ispranu od vremena i vlage. fresku izgubljenog grada, zaboravljene kulture.
...
i tako ja gledam fotku, pokušavam sabrati sve simbole, pronaći priču. shvatiti sve. naivno.
tad sam tek bacio oko na komentar. usisao me u drugom retku. neka vibra nepoznate sile koja dolazi iznenada me uhvatila. zatim me zabilo za zid. osjetio sam sliku.
svega tu ima..od životinjskog carstva do egipatske mitologije..
ova kobra sa faraonskom kapicom mi je opaka...ma sve je opako.
definitivno je ovo slika za poduže promatranje:)
re chris: ima nesto u tome sto ti izgleda kao freska....kako zbog kerubina koje su koristili jos sumerani, pa do dansa krscani...a i nacil slikanja je bio dosta eksperimentalan, s mnogo jacim nanosima boje od uobicajenog slikanja akvarelom...hvala ti :)
re under: ako mislis na Ludu tarot karte, pogodio si, a ako i ne mislis, pogodio si jer naslikati viziju Aleistera Crowleya je poprilicno lud poduhvat :) ,a imas pravo i glede cjelodnevnog promatranja jer je tu stvarno jako puno simbolizma :) hvala ti :))))
re virus 69: hvala stari, jednim djelom si ti utjecao da stavim ovaj rad jer tvoji odlicni radovi imaju pricicu i zahtjevaju vise vremena od pukog promatranja.
re bOrkudin: hvala :) gdje ima dima ima i vatre :))))
re monkey: hvala stari, drago mi je da ti se svida :)
re knock: prijatelju, tebe bez texta nije lako ostaviti...neizmjerno mi je drago sto tako utjecu moji radovi na tebe jer to znaci da je nas utjecaj dvosmjeran :)) puno ti hvala :)
re Dead Man: hvala ti :)
re keder: hvala prijatelju, drago mi je da obojica cujemo tu glazbu :))
re Peewee: moze biti, iako sam facu radio po fotki, svojoj fotki :) tako da je to ustvari autoportret...no, kakav nos imam u zivo jos je ovaj dobro i ispao hahaha :)) hvala ti:)
re irfan: hahaha, svida mi se ovo "umjetniche ratniche" :)) hvala ti :)))
akvarel?
*sigh* nikad mi nije isao akvarel -.-
ne znam sto da kazem, ali moram nesto jer je Robart objavio non-digital art, a ja to religiozno pratim :)
iskreno, i mene je nel`chee uvijek zivcirao taj akvarel...tako je opipljiv, njezan..ne mozes ispravljati...ah, za poluditi...zato sam s njim najmanje radio :)
nego, istina, redovito me pratis s non-digital artom...nekako si me navikla da gledam jesi li komentirala :) puno ti hvala :)))