Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Bollywood!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 12.07.2006 07:55    Post subject: Bollywood! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svako malo zabrijem na nesto drugo tako da sam ovaj puta zabrijao na Bollywood. Za one koji ne znaju, Bollywood je kao Hollywood a nalazi se u Indiji. Ime Bollywood je spoj Bombaya i Hollywooda. Razlika Bollywooda i Hollywooda je sto Bolly proizvede oko 2.000 filmova vise nego Holly. Uglavnom Bollywood filmovi su spoj mjuzikla, akcije, melodramatike a ponekad i znanstvene fantastike. Popis Hindi Bollywood filmova je ogroman, isto takva je i zarada. Kako Bollywood konstantno ima brze produkcije filmova, neki scenaristi jednostavno ne stignu smisliti nekakvu novu pricu pa stoga plagiraju neki vec postojeci Hollywoodski film poput proslogodisnjeg Bollywoodskog megahita "The Killer" koji je u principu direktna kopija filma "Collateral" sa Tom Cruiseom i Jamie Foxxom. Kako azija jos nema definiran konkretni zakon o copyrightu, Bollywoodu je to odlicno jer ih nitko zbog autorskih prava ne tlaci, a k tome jos vise ih boli briga za prava jer se takvi filmovi teško mogu nabaviti van Indije. Kao i kod nas, u Bollywoodu je rastuci trend "sex" skandala, kazete sa domacim uradcima poznatih glumaca su doslovno na svakom koraku.


Od zadnjih Bollywood filmova koje sam nabavio mogu izdvojiti "Krrish", to je spoj tj. ima radnju kao Superman, Spiderman, Matrix, Batman i Daredevil. Sve to spojeno u jednom filmu, u Hindi verziji uz ples, mjuzikl i hindi muziku.

Moram definitivno izdvojiti film "Dil Se" koji je po starom Bolly principu drama i mjuzikl, no ovaj puta sa odlicnom muzikom. Jedan dio filma a ujedno i spot za film je snimljen na vlaku, navodno je sve snimljeno u jednom takeu, vise kamera je bilo postavljeno na vlak i nekoliko kamera je bilo u helikopterima koji su pratili taj vlak. Na vlaku je bilo oko pedesetak ljudi od kojih su svi plesali i pjevali. Ma odlicno!
[/img]

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 12.07.2006 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma bollywood je zakon ... al ga je prokleto teško nabavit, igdje Confused

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 12.07.2006 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa kakvi su specijalni efekti u tom krrishu Smile


hehe, ak naidjes na jos filmova za preporucit, sam postaj Very Happy

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 13.07.2006 08:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
pa kakvi su specijalni efekti u tom krrishu Smile
hehe, ak naidjes na jos filmova za preporucit, sam postaj Very Happy


Efekti su .. stajaznam.. dobri. Nije lose al opet nije Hollywood. Smile

najbolje su scene kad lik trci po cesti pa imas onak slo-mo efekt kad preskoci kamion. Smile
to je fora napravljeno..

a vec u drugoj sceni lik plese u polju sa svojom dragom.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 13.07.2006 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, webote, kako su i plakat skinuli Very Happy

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 13.07.2006 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno.. kakav bi to film bio da nema plesanja Smile

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 13.07.2006 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvatam ja na satelitu nešto, al bez zvuka pa to nije to, uglavnom
ako se hoću raspoložit prebacim na pet minuta Smile

i primijetio sam da glavni junaci uvijek imaju brkove ..

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 13.07.2006 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

phil ti bi trebao na midnighu otvoriti i rubriku tipa sve moje faze ili nešto slicno - jer tome cini se da nema kraja Very Happy

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 13.07.2006 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shuba wrote:
hvatam ja na satelitu nešto, al bez zvuka pa to nije to, uglavnom
ako se hoću raspoložit prebacim na pet minuta Smile
i primijetio sam da glavni junaci uvijek imaju brkove ..

nemaju uvijek brkove. no gotovo uvijek imaju nekog komicnog ali ruznog frenda. Svaki glavni lik je onak, full jebeno zgodan i neki zenskaros, i sad ima tog svojeg frenda pajaca koji nasmijava sve pa i njega, taj frend je ili debeo ili ruzan i on je njegov sidekick. Nikada ne pogine jer uvijek se ostavlja mjesta za nastavak. Taj frend se nalazi uz glavnog lika tokom cijelog filma, osim dok glavni lik plese i pjeva u kadru sa nekom zenskom.

this is true!

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 13.07.2006 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo par screenshotova jedne akcije iz Krrisha!

Prvo spasi klinca kojeg bi trebao zgazit bus, onda preskoci neki river a nakon toga skoci izmedju kamiona!


_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group