Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Button url?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2008 21:14    Post subject: Button url? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pls help me!
Imam jedan button koji trebam pretvoriti u link na klik no nikako da nađem ko u dreamu Url za upistai. Probao sam googlati inašao samo rezultate da se na button treb kliknuti desnom tipkom miša i izabrati Actions i kada se pijavi prozor da treba stisnuti + ikonu. Sve je to divno, krasno, bajno i ide do tamo ali zapnem na dijelu kada kaže da kliknem na taj + i onda Basic actions te linking. Ja nemam niti basic action niti sam nasao linking. Dali možda ko zna kako to izvesti ili ima li gdje drugdje taj liniking?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 28.02.2008 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vrlo lagano... kad napraviš button , selektiraš ga odnosno klikneš na njega, nakon toga stisneš u isto vrijeme shift + f3-otvoriti će ti se mali prozorćić koji se zove behaviors.
U lijevom kutu gore u tom prozoru imaš plavi plus,klikneš na njega i dobiješ dropdown menue,odeš na web-go to web page i klikneš. Otvori ti se prozorćić gdje upišeš željeni link i to je to... u prijašnjem prozoru gdje je onaj plavi plus će ti se sada pojaviti naredba on realase go to web page, e taj on realase možeš promjeniti u nešta drugo,samo klikneš na njega i odaberi šta želiš. Action scripta ti je automatski napisana sama tako da se ne moraš s njom zaj..( možeš provjeriti tako da selektiraš button i stisneš f9) eto nadam se da sam ti pomogao!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rasljenka



Joined: 14 Jan 2005
Posts: 42

PostPosted: 28.02.2008 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma, kad ode? na Actions, provjeri da ti Script Assist nije uklju?en (gumb sa desne strane), te skopiraj:

on (release) {
getURL("tu upi?e? adresu npr. http://www.mi3dot.org");
}

ako ?eli? da se otvara u novom prozoru:

on (release) {
getURL("tu upi?e? adresu npr. http://www.mi3dot.org","_blank");
}

i ako ?eli? da nije na release (kada pusti? mi?a), nego na click (kada stisne? mi?a):

on (click) {
getURL("tu upi?e? adresu npr. http://www.mi3dot.org");
}
________
Toyota RAV4 EV
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group