Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zastita ideje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djuki



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 22

PostPosted: 06.06.2008 14:02    Post subject: Zastita ideje Add user to your forum ignore list Reply with quote

..pozdrav..
..dakle imam jednu ideju koji bi htio zastiti..na stranicam DZIVa pise "Patentom se ne štiti ideja, nego konkretno rješenje nekog tehničkog problema."..
..ok moze i tako..postoji jedan problem koji do sada nije rjesen i ja imam IDEJU kako ga rijesiti..
..sta ja moram napraviti kako bi zastitio tu svoju ideju?..
..napraviti idejni projekt ili izraditi taj projekt u stvarnosti?..
..pod koju zastitu to onda spada..patent,autorsko pravo...?

..mislim da nisam bio bas jasan ali nemam pojma kako da detaljnije objasnim..
..molim pomagajte..
..odgovaram na sva pitanja.. Smile

..hvala..
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 06.06.2008 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ideju ne mozes nikako zastititi, s time se moras pomirit. Cak ni rjesenje kao takvo ne mozes patentirati, mozes jedino tehnicko rjesenje tog problema, dakle konkretno tehnicko objasnjenje i tvoje ponudjeno rjesenje (ne moras imat prototip).

Ideja i idejno rjesenje se jedino (na neki nacin) moze zastititi u US, tamo bi to spadalo pod business model vjerojatno, tamo bi mogao (vjerojatno) progurati svasta - ali nisu bas skloni neamerikancima sto se tice tolerancije (barem po svemu sto sam cuo).

Ne znam tocno o cemu se radi, i nemoj ni govoriti detaljno (ocito) - ali i ja sam isao jednom na dziv pa sam se malo iznenadio sa svim tim uvjetima - bottom line je da ti jedino mozes patentirati specificnu tehnicku realizaciju toga sto imas u glavi Smile

Inace dosta su usluzni u dzivu, tamo su na vukovarskoj pa slobodno odi pitaj sto te zanima, tamo ce ti konkretno sve objasnit - ovo moje je cisto da se ne sokiras kad ti kazu - ne Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group