Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash z-index

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BInE



Joined: 08 Apr 2009
Posts: 58

PostPosted: 08.04.2009 11:57    Post subject: Flash z-index Add user to your forum ignore list Reply with quote

Poz svima imam 2 problema, a oni su:

1. Imam tri male slike, koje su linkovane da otvore vece slike koje se nalaze unutar tog flash, izgleda nes kao lightbox. Međutim dobro izgleda ona slika koja se zadnja dodala, ona je iznad svega, medjutim one dvije slike koje sam prije dodao pri uvecanu su za jednu stepenicu nize i nisu u prvom planu,

pa htio bih vas pitati dali u flash-u ima nesto kao sto je z-index u css-u.

2. Imam dvije scene, i kada kliknem da idem u scenu 2 iz scene 1 ide bez problema, ali kada zelim iz scene 2 da se vratim u scenu 1 to mi ne radi,

dali neko zna kako to ide.

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
hrvoje_86



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 107
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2009 18:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AS2
Code:

//
zindex = this.getNextHighestDepth()
mc1.swapDepths(zindex );

AS3
Code:

zindex = numChildren -1
container.setChildIndex(container.getChildAt(1), zindex );
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
BInE



Joined: 08 Apr 2009
Posts: 58

PostPosted: 09.04.2009 07:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok sefe hvala na ovome, ali bili mi mogao malo pojasniti kako iskoristiti ovaj ponudjeni kod koji si mi dao,

thx
Back to top
View user's profile Send private message
hrvoje_86



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 107
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2009 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja nebi galeriju uopce tako radio.
Ja inace na sve slike stavim visible = false
i na onu koju želim da se vidi stavim visible = true

i za to si napravim neku funkciju u holderu u kojemu su slike
Code:

function prikaziSliku(broj)
{
 ukupno = numChildren
 for(i=0 ; i<ukupno;i++)
 {
  slika = getChildAt(i)
  slika.visilbe = false
  if(i==broj){slika.visible=true}
 }
}

i ako su ti sve slike u nekom movieu koji se zove holder
onda samo pozoveš tu funkciju ovak holder.prikaziSliku(1)

ovo je za AS3
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
BInE



Joined: 08 Apr 2009
Posts: 58

PostPosted: 09.04.2009 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Posto sam novi u svijetu flash-a dali poznajes neki tutorial koji govori o tome, nazalost nisam te ni ovaj put razumio
Back to top
View user's profile Send private message
hrvoje_86



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 107
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2009 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok aj mi prvo reci jel radiš u action script 2 ili 3?
I dali hoćeš napravit galeriju sa slikama koje imaš u flashu u libraryju ili ih hoćeš dinamički učitat izvana?

Ako ti netreba učitavanje izvana onda bi ti ovako trebalo biti najednostavnije.
1.Napravi neki movieclip u taj movieclip ubaci u svaki frame drugu sliku i u prvi frame od tog movieclipa u akcije napiši stop()
2. tom movieclipu daj instance name slike (kad ga selektiraš ono polje dolje ljevo)
3.Onda napravi 3 movieclipa sa manjom verzijom slike i sad ovisi dali radiš u actionscript 2 ili 3 .... ali pretpostavljam da radiš u actionscript 2 pa onda selektiraj jedan taj mali movieclip
i u akcije(F9 tipka) tog movieclipa u napiši:
Code:

// na klik
on(click)
{
// prebaci movieclip sa slikama u frame 1 u kojem je prva slika
_parent.slike.gotoAndStop(1)
}

4. Istu akciju kopiraj na ostale movieclipove i samo promjinei 1 u 2 ,3 ........ itd do koliko god slika imaš

I pogledaj si malo ovaj site:http://www.kirupa.com/developer/flash/index.htm

Ako mi malo bolje uspiješ objasnit kaj točno pokušavaš napravit mogu ti poslat primjer na mail.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
BInE



Joined: 08 Apr 2009
Posts: 58

PostPosted: 10.04.2009 07:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala ti, ovo je bilo dovoljno,

velika hvala
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group