Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
cijena knjige grafičkih standarda

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dredger



Joined: 26 Apr 2008
Posts: 75

PostPosted: 29.07.2009 06:40    Post subject: cijena knjige grafičkih standarda Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

nisam designer ali me zanima što je to knjiga grafičkih standarda, u kojoj se formi realizira i koliko takva knjiga košta kada je naručuje država odnosno županija!

Ne bojte se, neću ja "pisati" tu knjigu!!! Razz
Back to top
View user's profile Send private message
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 29.07.2009 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je knjiga na cijim stranicama je definirana uporaba logotipa, korporativnih boja, slogana, dodatnih vizualnih elemenata, posjetnica, memoranduma, fax poruka, kuverta, CD/DVD omota, PowerPoint templatea... što i kako s logotipom u CMYK kolornom modu, Pantone, te kako se logo ponaša kad je u jednoj boji, a kako u negativu... i takto, ovisno sto narucioc trazi

evo jednu "knjigu" mozes vidjeti ovdje

kolko kosta - ne bih znala, al mislim da za cijenu ne bi trebalo biti vazno TKO narucuje nego STO sve narucuje

google kaze da ova firma dizajn vizualnog identiteta tj. logotip + vizitka + memorandum + kuverta + knjiga grafičkih standarda racuna 4000 kn
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 29.07.2009 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aidevise wrote:

google kaze da ova firma dizajn vizualnog identiteta tj. logotip + vizitka + memorandum + kuverta + knjiga grafičkih standarda racuna 4000 kn


Smiješno.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
dredger



Joined: 26 Apr 2008
Posts: 75

PostPosted: 29.07.2009 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aidevise wrote:
kolko kosta - ne bih znala, al mislim da za cijenu ne bi trebalo biti vazno TKO narucuje nego STO sve narucuje

google kaze da...


hvala na kratkom objašnjenju!
napisao sam da knjigu naručuje država, odnosno nesiromašna županija... a realne cijene teško da ćemo nači na internetu! Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 29.07.2009 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dredger wrote:
aidevise wrote:
kolko kosta - ne bih znala, al mislim da za cijenu ne bi trebalo biti vazno TKO narucuje nego STO sve narucuje

google kaze da...


hvala na kratkom obja?njenju!
napisao sam da knjigu naru?uje dr?ava, odnosno nesiroma?na ?upanija... a realne cijene te?ko da ?emo na?i na internetu! Shocked


Realna cijena za osnovni borbeni komplet: karakteristi?ni znak, posjetnica, memorandum, kovertu i zastavicu: 20 000 do 40 000 kn.
________
silver surfer review

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dredger



Joined: 26 Apr 2008
Posts: 75

PostPosted: 29.07.2009 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:
Realna cijena za osnovni borbeni komplet: karakteristični znak, posjetnica, memorandum, kovertu i zastavicu: 20 000 do 40 000 kn.

a jesi se raširio u rasponu cijena... zar ti i kad kupuješ auto kupuješ nešto između 100.000 i 200.000 kn? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 29.07.2009 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dredger wrote:
tomislaw wrote:
Realna cijena za osnovni borbeni komplet: karakteristi?ni znak, posjetnica, memorandum, kovertu i zastavicu: 20 000 do 40 000 kn.

a jesi se ra?irio u rasponu cijena... zar ti i kad kupuje? auto kupuje? ne?to izme?u 100.000 i 200.000 kn? Laughing


Mo?e i ?ire. Ovisi koliko idejnih rje?enja se nudi. Ovo s 20 000 kn podrazumijeva 3 idejna rje?enja, ?to je neki minimum.
________
drugtest

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dredger



Joined: 26 Apr 2008
Posts: 75

PostPosted: 29.07.2009 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:
Može i šire. Ovisi koliko idejnih rješenja se nudi. Ovo s 20 000 kn podrazumijeva 3 idejna rješenja, što je neki minimum.


pa s obzirom da prvo izađe natječaj, pa se prijavi samo jedan natjecatelj sa finalnom cifrom, pa se on odabere kao jedini ponuđač... misliš da će on raditi 6 idejnih rješenja za ekipu iz županijskog poglavarstva? sve lumen do lumena, pogotov nadareni za estetiku/design.

a tvoje su cijene sa ili bez PDV-a (22% - RIP)?
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 29.07.2009 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dredger wrote:
tomislaw wrote:
Mo?e i ?ire. Ovisi koliko idejnih rje?enja se nudi. Ovo s 20 000 kn podrazumijeva 3 idejna rje?enja, ?to je neki minimum.


pa s obzirom da prvo iza?e natje?aj, pa se prijavi samo jedan natjecatelj sa finalnom cifrom, pa se on odabere kao jedini ponu?a?... misli? da ?e on raditi 6 idejnih rje?enja za ekipu iz ?upanijskog poglavarstva? sve lumen do lumena, pogotov nadareni za estetiku/design.

a tvoje su cijene sa ili bez PDV-a (22% - RIP)?


Pa valjda postoje nekakve specifikacije natje?aja? Ili ne, ?ta me isto nebi ?udilo obzirom na naru?itelja. Ina?e, cijene su bez PDV-a.
________
buy silversurfer vaporizer

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dredger



Joined: 26 Apr 2008
Posts: 75

PostPosted: 30.07.2009 06:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:
Pa valjda postoje nekakve specifikacije natječaja? Ili ne, šta me isto nebi čudilo obzirom na naručitelja. Inače, cijene su bez PDV-a.


a valjda, nisam pratio slučaj od samog početka samo finale... BTW, koliko traje izrada jedne takve knjige standarda (recimo radnih sati) sa 3 idejna rješenja?
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 30.07.2009 08:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

logicno je prvo znati sto se sve treba napraviti odnosno sto sve treba biti u knjizi standarda, zatim se da ponuda i ako je prihvacena (Cijena pase i reference onoga tko bi ju radio su u redu) pa se nakon toga radi briefing da se vidi u kom smjeru se treba radit dizajn. ako treba onda se napravi i deset rjesenja (npr. LOGO Vizitka, memorandum) pa se nakon toga radi knjiga standarda. cijana za hrvatsku bi bila realna 10.000 do 20.000 kuna ako se radi o manjoj zupaniji.

jos o natjecajima: svi ti natjacaji die se salju radovi bez direktnog briefinga pa onda jos nekih sedam patuljaka odlucuje koji je najbolji je totalna pusiona
natjacaj je ok za neke studente i pocetnike bez referenci pa ako se posreci
Back to top
View user's profile Send private message
dredger



Joined: 26 Apr 2008
Posts: 75

PostPosted: 30.07.2009 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
jos o natjecajima: svi ti natjacaji die se salju radovi bez direktnog briefinga pa onda jos nekih sedam patuljaka odlucuje koji je najbolji je totalna pusiona
natjacaj je ok za neke studente i pocetnike bez referenci pa ako se posreci


uglavnom, izgleda kao totalna mutljavina (neću o imenima): županija je izdala natječaj i poslala poziv na prijavu u 5 firmi, javila se samo jedna i natječaj je poništen.
nakon toga, izravnom pogodbom dogovoreno je s firmom koja se i prvi put javila posao: intelektualne usluge - izrada knjige grafičkih standarda za cijenu od 48,000 kn (bez PDV-a). Shocked

zaniljivo je da je za tu namjenu bilo planirano max. 49,130,xx kn!!! Rolling Eyes

nevjerovatno koliko se mutljavine vrti u toj administraciji i pripadajućim parazitima!!! Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
m-dizajn



Joined: 05 Oct 2009
Posts: 3
Location: Beograd, Srbija

PostPosted: 05.10.2009 00:37    Post subject: graficki dizajn knjiga standarda Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svidjaju mi se ove cene. U Srbiji kako gde, al bi rekao da su nize. Ja radim ok i jeftinije. Pa ako je neko zainteresovan, neka se javi.

Puno pozdrava!

_________________
Usluge: graficki dizajn web dizajn, logo i dizajn knjiga povoljno i dobro.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
desty



Joined: 30 Oct 2009
Posts: 10
Location: Zagreb

PostPosted: 30.10.2009 14:45    Post subject: Re: graficki dizajn knjiga standarda Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cijena knjige standarada varira.... koliki je sadržaj same knjige tolika je cijena i ovisi za koga se sama knjiga radi, za male ili velike poduzetnike... a avarira od 3.000,00 kuna do 20.000,00 kuna,

znači... knjiga može sadržavati riješenje za logotip, vizit kartu, kuvertu sa i bez prozora i memorandum... a može sadržavati uz sve to i riješenja za compliments cards, za oslikavanje službenih vozila, itd...itd.... ovisi što klijent zahtjeva...

Laički rečeno... nije isto postaviti pločice samo u kupaoni i po cijelom stanu...

eto...

nadam se da sam bar malo pomogla... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Dubravko79



Joined: 15 Dec 2009
Posts: 3

PostPosted: 22.12.2009 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je tu bitno razluciti prirucnik grafickih standarda od knjige grafickih standarda. Takva separacija uvelike olaksava pojasnjavanje a samim time i definiranje cijene...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group