Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Adobe Dreamweaver

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 19.02.2010 01:50    Post subject: Adobe Dreamweaver Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedno pitanje što se tiče Dreamweavera. Primjetio sam da ga jako puno ljudi koristi, da postoji gomila profesionalnih tutoriala na youtubeu, pa čak i da algebra.hr u svojim radionicama za web dizajn uci Dreamweaver.

Želim znati zašto ga ljudi toliko koriste. Ja sam počeo radiiti u njemu, i tak, išlo je nekako, ali to je zato što nisam znao bolje. Koristeći Dreamweaver, učio sam HTML na prilično čudan i nepotpun način i dopuštao nekom programu da organizira moj code. Dakako, to sve ide relativno lijepo kada je dizajn jako jednostavan, ali kod kompliciranijih dizajnova počeo sam shvaćati da:
  • ovaj novi Live View i nije pretjerano precizan
  • svi se kompliciraniji problemi nalaze u Code Viewu, dakle moram tražiti problem u tom groznom kodu
  • Dreamweaver i nije baš dobar text editor
  • Spryjevi znaju biti prilično nespretna stvar kada ih namjeravate potpuno mijenjati
  • itd.

U osnovi, Dreamweaver je za mnoge ljude "program koji omogućava izradu web stranica bez potrebe naprednijeg znanja iz HTML-a", ali mene je samo još više udesio.

Dakle, moje pitanje je: zar se ne osjećate ograničeno dok radite u Dreamweaveru? Je li se ikad nekome dogodilo da se sa text editora vratio natrag na Dreamweaver?

Bolje mi je koristiti text editor i znati što radim nego platiti masne pare za Dreamweaver i onda trošiti gomilu vremena čisteći njegov nered.[/list]
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 19.02.2010 09:38    Post subject: Re: Adobe Dreamweaver Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onda ga nemoj koristit, ko voli nek izvoli. Večina stvari je točna kaj si tu napisao.
Back to top
View user's profile Send private message
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 19.02.2010 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije to point ovoga, sviđa li se on meni ili ne, zanimalo me samo zašto je toliko popularan.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
hrvoje_86



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 107
Location: Zagreb

PostPosted: 19.02.2010 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je dobar.
Farba kod ima ftp i ima auto complete.
Ne kuha ne pere veš ali služi onom za kaj mi treba.

Design view je dobar za radit tablice i za nekog početnika koji tek uči html.

Quote:
Bolje mi je koristiti text editor i znati što radim nego platiti masne pare za Dreamweaver i onda trošiti gomilu vremena čisteći njegov nered.


Dreamweaver je tekst editor Smile
Ali da ima boljih besplatnih npr. Aptana mi ima bolji css editor ali su mi boje čudne i ima puno toga kaj mi netreba pa mi se neda navikavat na to.

Koji je po tebi najbolji editor?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 20.02.2010 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Design view je dobar za radit tablice i za nekog početnika koji tek uči html.


Da, dobar je za pocetnike, pa mi je cudno zasto ga i profesionalci koriste.

Quote:
Koji je po tebi najbolji editor?


Ne znam, nisam ih isprobavao. Ali koristim Programmer's Notepad i sasvim mi je ok (dobar je i Notepad++, navodno). A sto se tice syntax highlightinga, uvijek mozes promijeniti boje Smile

Ja osobno volim svjetla slova na crnoj pozadini.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
hrvoje_86



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 107
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2010 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Insaliro sam si sad programmers notepad sad za probu.

Neznam dali nema auto complete za css ili ga treba instalirat.
Ako ga nema onda mi je puno lošiji od dreamweavera za css.
To mi puno tipkanja uštedi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 20.02.2010 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima auto-complete za HTML, ali za CSS ne.... ne kuzim kako uopce izgleda auto-complete za CSS Smile.... dopunjava ti nazive propertya?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
hrvoje_86



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 107
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2010 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



Da nadopunjava property-je i za odabir slika imaš browse i za biranje boja imaš color picker,
Neda mi se suvišno pisat ljen sam Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Silvenon



Joined: 08 Feb 2010
Posts: 47

PostPosted: 20.02.2010 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, kuzim, ima nekih korisnih stvari, ali nije vrijedno svog tog RAM-a Razz
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 23.02.2010 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel postoji neki dobar editor a da ima podrsku za projekte i FTP. i po mogucnosti snippete sa tab triggerom? Autocomplete nije toliko bitan.
Aptanu necu uzeti u obzir jer radi presporo.

Radi pokvarenog Maca sam zavrsio na Windowsima, pa sad prisilno radim u Dreamweaveru. Idealno bi bilo nesto kao Coda za Win Wink

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hrvoje_86



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 107
Location: Zagreb

PostPosted: 23.02.2010 14:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Jel postoji neki dobar editor a da ima podrsku za projekte i FTP. i po mogucnosti snippete sa tab triggerom? Autocomplete nije toliko bitan.
Aptanu necu uzeti u obzir jer radi presporo.


http://www.pspad.com/en/pspad.htm - probaj ovaj
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 24.02.2010 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uh, ovo je toliko neintuitivno Wink Cak mi je dreamweaver puno bolji.
Za sada najbolji e-Text Editor, samo mu fali FTP podrska za publish fileova.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group