Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
jednom varalica uvijek varalica

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 07.03.2012 02:52    Post subject: jednom varalica uvijek varalica Add user to your forum ignore list Reply with quote

tako jedna mlada ekipa krenula u mutne vode...

http://www.jellyfame.com/blog.php
- ovo smatrajte po vrlo loša reklama (izreka: i negativna reklama je reklama)

dakle oni bi radili appove i krali po netu dizajn jer nemaju dizajnera (čitaj mene prevarili, pokrali me)



I original:

http://iconbug.com/detail/icon/2053/red-monster-with-big-grin/
- mogao bi biti i neki drugi monster iz kolekcije ali recimo da je taj, par ih je sa tak krakovima

a piše:Licence: Free for personal use (Buy License)

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 07.03.2012 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definitivno je inspirirano tvojom ikonom tj. to se najvise vidi po krakovima koji su u istim polozajima na obje ikone. Covjek je vjerojatno traceal tvoj oblik ikone i onda svoju napravil prema obliku tj. prilagodil unutra (mozda i odnekud drugdje iskopiral).

Ovo je dobro pitanje za raspravu kaj je to zapravo plagijat tj. oblik je isti al ostalo je unutra po svojem napravil iako naravno definitivno podsjeca na tvoje. Al tesko mi je zbog toga opet reci dal je plagijat ili inspiracija.

Tj. da napravim dizajn auta i to mi neko pokrade i promijeni samo boje, tip svjetla, itd. - tu bi se definitivno bunil da je plagijat. A recimo fontovi - da napravim font, neko ga uzme al opet malo promijeni svako slovo - to bi smatral inspiracijom...

teska rasprava za srijedu navecer Cool ...
mada ak tip ne reagira i ak ti je za utjehu - takav tip igre na appstoreu skine toliko malo ljudi da skoro pa i da je za osobnu uporabu Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 08.03.2012 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Očito imaju nekog dizajnera jer netko je tu adaptaciju prilično vješto napravio, kao i dizajn ostatka igrice.
Saznaj tko je dizajner i raspravi to s njim. For all you know, ostali možda nemaju pojma.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Paladin



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 65

PostPosted: 10.03.2012 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije plagijat i njihovo je bolje i dotjeranije.

Ideja slična, izvedba drugačija.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 16.03.2012 01:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znam da je plagijat jer su i prije pikirali na tu ikonu. Ako malo bolje pogledas uzeli su bazni oblik, dakle tu ikonu i malo dotjerali... Sjena tu, odsjaj tamo... Ali ne mozemo razgovarati o nekoj kvaliteti Smile

Ps ikone nisu moje nego vlasnistvo nekoga... Sto je jos gore.
Osobno kad bas moram uzeti s neta provjerim obavezno licencu. Nije mi jasno kak apple to dopusta u svom storeu...

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 16.03.2012 08:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ebi ga ljudi to je internet Smile)

nije da ih branim, ukrali su

ali cozmika Smile) kolko si ti filmova ili programa skinuo/la sa neta bez da je placeno za to Wink))
Back to top
View user's profile Send private message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 17.03.2012 02:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
ebi ga ljudi to je internet Smile)

nije da ih branim, ukrali su

ali cozmika Smile) kolko si ti filmova ili programa skinuo/la sa neta bez da je placeno za to Wink))


To ti je argument za sve plagijate.

Za info: imam os x, placeni, original win 7 licencu i skidam free i open source programe. Muziku ne slusam. Ak se zazelim odem na yt pa poslusam ako ima. Uostalom ima servisa koji online streamaju filmove pa to nije krada ak se pogleda zar ne?

Ovo kaj su ovi napravili je besramno i bez takta

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 17.03.2012 07:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to nije nikakvo opravdanje
to je samo situacija u kojij maleni uvjek gube
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 17.03.2012 07:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stremanja filmova nije kradja
ali to je ko da od lopova uzmes stvar za koju znas da je ukrao

na kraju ti ostaje barem gorko zadovoljstvo da znas da je tvoj rad bio tolko dobar
da su ga drugi isli kopirat
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group