Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
university of portsmouth vs. studij dizajna
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 25.01.2006 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Painkillerz wrote:
saletto wrote:
-polygon wrote:
saletto wrote:
AUTORI ZNAKA ZA STUDIJ DIZAJNA NISU B&Z. TO JE 100% SIGURNO, VEC JE JEDAN DRUGI JAKO POZNATI ZAGREBACKI STUDIO.


nije ni neka tajna koj studio, posˇto im u portfolio uredno stoji da su oni to napravili lol Very Happy

ugl. TAJ studio Laughing ima dosta ok objasˇnjenje ka jtaj znak predstavlja, sad bi se samo trebalo raspitat kod ovih drugih kaj njihov znacˇi. Very Happy




mozda brijem...ali ja na njihovom sajtu nisam nasla objasnjenje...


D O

Dizajn i oblikovanje. (Izme?u ostalog, dakako, ima i vizualno psiholosˇkog podteksta dosta.) Mislim da je Portsmouth pokrao nasˇe, mislec´i da na takvoj razdaljini nikog nec´e biti briga.

D.




Dobro objasnjenje. A vizualno psiholoski podtekst? Zanima me pa ak vam se da i to napisati, bila bih sretna....
Ja sa ZBILJA NADAM da je Portsmouth pokrao nase....jer bi bilo neugodno(najblaze receno) da smo mi maznuli njih....

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 25.01.2006 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

royale wrote:
Hajde, necemo se sad pickarat po forumu zato sto sam ti jedan komentar napisao o postivanju tudjeg misljenja. Samo mi se cini da cim se netko s necim ne slozi odmah se napada po sistemu: " ti radis za njih? (to si i u proslom postu napisala, a i u ovom, interesantno... ).

Ja samo volim argumente. Mislim da sam ih i dao. Ako ne koristim smajlice nekad to sve zvuci ozbiljnije nego sto treba... Procitaj moje postove jos jednom pa ces vidjeti da u njima nema agencijskih spika! O:)

Pozdrav! :wink:

OT:
np. nije bed pricat o agencijama niti njihovim radovima, samo ne zelim da se ovdje pokoljemo na usual agencijske pljuvaone.

a i ti si skocio malo...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 26.01.2006 00:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da malo zakurim vatru..inace.. portsmouth je puno prije imo taj logo.. dok je Laboratorium to napravio 2003 jel Razz

o samoj tradiciji portsmoutha da ne govorim Very Happy osnovan je u pretprošlom stoljeću hehe university je postao 1992.

kao što rekoh ranije, trebalo bi saznat kaj njihov predstavlja jer sumnjam da je dizajn i oblikovanje Very Happy nit smo sigurni da je rupa.

a u slučaju da ima drugačije značenje, mislim da je malo nelogično uzet nečiji logotip i dati mu potpuno novo uznačenje.. ajde da je neš komplicirano al govorimo o geometrijskim oblicima.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 26.01.2006 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma bezveze ... logo je krug, logo je kocka, wtf? sve oke, minimal design, suprematizam (ko ovaj moj avatar od malevicha) ... ko je koga maznuo? Ma maznuli su od pitagore i od starih grka i od pracovjeka... logo je isti, a simbolika kruga je beskonacna, ionako mosh napisat sto ocesh u objasnjenju logotipa, a bar se za krug more nac simbolike ...

istina slicni su sa dodanim polukrugom (fakat su identicni) la kladim se da ima josh bar par stotina takvih "logotipa" ...

btw nije da blatim, ja volim minimal, al sicam se da mi je frend imao takav logo na vizitki prije desetak godina ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 26.01.2006 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

danke grzzi!

rasprava se inace pretvorila u sutanje mrtve kobile koju nitko nije poznavao...
od pustih nagadjanja nista....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 26.01.2006 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A njihov logo ocito nije "Dizajn i oblikovanje", al' pade mi na pamet da je na engleskom takodjer ima simboliku - DO (ucini, napravi, izradi). Al opet, zbog one refleksije, kod njih zapravo ne pise DO nego OC DO, sto pak nema nikakvog smisla.

Eto. Bla.

D.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dux_is



Joined: 01 Jun 2005
Posts: 43
Location: Zagreb

PostPosted: 26.01.2006 09:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alo, svojedobno je u bivsoj nam drzavi izlazio magazin S T A R T
(graf. Tunukovic, urednik Plese, ilustracije Ilic, Kordej i sl. - za one koji nisu znali)
e, pa taj Start je objavljivao seriju karikatura i to duplikata
naime, hipotetski je moguce da na razlicitim stranama svijeta
u nekakvo recimo isto vrijeme nastanu, skoro pa iste, karikature

eto, mala digresija iz povijesti

________________________________
too old to rock and roll, too young to die
Cool
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 26.01.2006 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

b&z nisu radili za studij dizajna vec laboratorium tak da nebi bilo zabune ljudi, nemoj njih kriviti.
www.laboratorium.hr
pa pogledaj pod trademark, logo je nastao 2003, pitanje je kad je nasto onaj drugi...

peace
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 26.01.2006 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebiga vec ste to napomenuli - kasnim malo - LOL

al evo link za one koji nisu vidjeli...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group