Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako da u My computer vidim novi HD

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
znatizeljko



Joined: 20 Feb 2006
Posts: 4
Location: HR

PostPosted: 20.02.2006 21:16    Post subject: Kako da u My computer vidim novi HD Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stavio sam novi hard disk (slave) pored starog. U My computer ga ne mogu vidjeti kako bih ga formatirao. U Device manager mi ga čita, ali nigdje ne mogu do njega.
Pomoć!
Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2006 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko se ja tog sjećam treba prvo napraviti particiju pa tek onda formatirat, to sam ja radio u fdisku čini mi se

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 20.02.2006 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako koristis XP probaj ovako:
Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management
pa tamo Storage -> Disk Management
Znam da sam ja tamo morao nekako aktivirati disk, nest kao set active ili slicno.
Ako nejde mozes probati sa Partition Magic.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2006 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote strija. Vidjet ćeš crnu debelu crtu. To označava nealociran prostor. Vjerojatno ćeš morati formatirati, svakako to napravi na NTFS, a ako je disk jako velik razmisli da ne napraviš samo jednu particiju, već dvije ili tri. Pitat će te nakon toga za drive letter ili za mount na folder; ali ne moraš disku dati letter, možeš ga mountati i na prazan NTFS folder što je po meni dosta kul ponekad.

Nakon što ga mountaš na letter ili folder možeš mu pristupiti
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 21.02.2006 01:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja kao oldskool tip, nemam bas poverenja u xp-ovom gui-u za formatiranje i baratanje particijama. vise volim good old fdisk u dos-u. pa makar posle morao da konvertiram fat32 u ntfs.
i pored moje oldskool orientacije, mrzim imenovanje diskova slovima, tu rudimentiranu starskolsku bezvezariju....

vishe volim kad sistem gleda disk kao, recimo disk0, a ja kao, recimo Macintsh HD Cool Cool ...

nista slova, nista nista.....
i ne znam zasto se zove logical drive, kad nema nista logicno u imenu c....... Wink

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 21.02.2006 01:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
Ako koristis XP probaj ovako:
Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management
pa tamo Storage -> Disk Management
Znam da sam ja tamo morao nekako aktivirati disk, nest kao set active ili slicno.
Ako nejde mozes probati sa Partition Magic.


a, ako koristis 98 i nemas iskustva sa fdisk-om,onda tough luck.........!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
znatizeljko



Joined: 20 Feb 2006
Posts: 4
Location: HR

PostPosted: 21.02.2006 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uradio sam i prikazao je novi HD. Ono što me sad zanima jest da mi u tom Disk managementu prikazuje slijedeće: 2 particije starog HD-a pod Layout piše PARTITON a ovaj novi SIMPLE, dalje pod Type stari je Basic (obe particije) a ovaj novi DYNAMIC.
Pitanje: treba li to tako biti ili treba nešto izmijeniti da ovaj novi HD ne bude Dynamic. Prilikom uređivanja pritisnuo sam tu opciju i tako mi je sve izišlo. Sad nema neke druge opcije da bih to promijenio.
Nisam particionirao ovaj novi HD jer mi treba njegova veličina (120 GB) za ubacivat video. Sva tri su u NTFS formatu.
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group