Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
F1

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Johnnie Walker



Joined: 13 Apr 2006
Posts: 2

PostPosted: 14.04.2006 11:40    Post subject: F1 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima.
Nabavio sam 3ds Max 8 i sad bi htio malo naučit taj program. Ful me zanima Formula 1 pa bi htio pravit bolide. Pa ako ima tko kakav tutorial neka stavi link. Još me zanima i renderiranje tih bolida. Imam prijatelja koji pravi bolide ali se njemu ne da objašnjavat i nema vremena. Uglavnom nabavio sam par bolida i htio bi napravit par rendera. Imam samo onaj Mental ray. Znači koje materiale da stavim na bolid da izgleda realno i kako da stavim ostale postavke oko sjena, refleksija i tih stvari.
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 14.04.2006 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam neki poznavatelj rada u maxu ali ako tek pocinjes dobro je prvo otic na Help -> tutorials u maxu pa prođi sve sto se tamo nudi...modeliranje auta i rendanje je malo komplicirano za totalnog pocetnika. Smile Wink

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.04.2006 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, auto je malo prekompliciran model za početnika - pogotovo ako je bolid

Prođi modeling tutoriale u maxu i probaj izmodelirat neki normalan auto po nekom tutorialu sa neta, tek nakon toga probaj bolid
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 15.04.2006 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, da ti sad i ja ne govorim da počneš s nečim lakšim, ali je i nešto komplicirano dobro za početi; ono, tehnika bacanja neplivača u vodu, pa ako se nauči plivati dobro, a ako ne, jebiga, kak bi rekao Mujo. Very Happy Pa da ti onda pomognem kao god mogu;

http://www.carbodydesign.com/ - tu imaš podosta tutoriala za modeliranje auta, od popularnih 3d programa (3d studio, maya...) do 2d tehnika (crtanje rukom, Photoshop i sl.). imaš posebno tutoriale za modeliranje, materijale i rendanje. Mislim da ćeš tu nači sve što ti treba.


http://www.webdesign.org/web/3d-graphics/tutorials/making-of-ferrari-f2003-ga.5279.html
- ovo ti je link na jedan tutorila vezan uz formulu, makar nije nešto detaljan, ali možda ti pomogne.


http://www.3d-palace.com/ - ovdje imaš video tutoriale koje ti toplo preporučam jer su detaljni i autor ti objasni kako i što napraviti. Imaš tutorial za izradu audia A3; znam da nije formula, ali će ti pomoči da svladaš tehniku. Tutorial je dosta detaljan, makar ne pokriva modeliranje unutrašnjosti auta. Trebaš se registrirati, ali je registracija besplatna. I samo da napomenem da tutorial za audi A3 ima oko 15 nastavaka, prosječnog trajanja 15-20min (nadam se da si sada shvatio koliko će ti minimalno trebati vremena da završiš taj tut.) i svi zajedno imaju negdje oko 500-600MB, ali ih možeš pojedinačno skinuti. Mislim da ih ja imam prvi 7-8, ali pitaj rulju tu na forumi možda netko ima sve, pa ti možda mogu poštom poslati CD, da ne skidaš sve.

Eto, nadam se da sam barem malo pomogao, a ako zapne, samo postaj problem pa će se već nači neko rješenje.
Sretno.

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Johnnie Walker



Joined: 13 Apr 2006
Posts: 2

PostPosted: 16.04.2006 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Počeo sam s radovima na bolidima. Zasad ide sasvim dobro. Cool
Berko hvala ti jer sam uz pomoć tih tutoriala uspio skontat dosta stvari. Kad bude gotovo stavit ću screnshot. Berko hvala još jednom.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group