Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
imenovanje stranica i underscore

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.04.2006 10:00    Post subject: imenovanje stranica i underscore Add user to your forum ignore list Reply with quote

alo BS, alo ljudi, imam pitanje!
jel' bolje da se stranica zove serre_en_bois ili serre-en-bois ???

thanx!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 21.04.2006 10:27    Post subject: Reply with quote

Što to prvo znači i da li ima smisla ako staviš samo serre.php ili serre-bois.php?
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.04.2006 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ne, pitam da li ima razlike kad je underscore ovaj niski ili je bolje staviti crtice izmedju rijeci!?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokiiii



Joined: 16 Apr 2006
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2006 11:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljepse zgledaju crtice ..
Razlike mi se cini nema kad su pretrazivaci u pitanju ...

_________________
Fitness | | Zdravi Recepti | | Auto oglasnik | | Montažne kuće
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.04.2006 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel to to google reko da je ljepse??? Shocked Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 21.04.2006 11:51    Post subject: Reply with quote

Ima razlike, tražilice serre_en_bois vide kao jednu riječ, kao serreenbois, zato sam pitao što znači, pa ukoliko se radi o kljčnoj riječi koja baš i nije popularna moguće je da ne skuži cijeli izraz, dok sa crticom vide kao razmak naravno.

Stavi crtice.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2006 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi (iz nekih razloga) većinom izbjegavaju underscore. Možda je to zbog izgleda linkova (linkovi su po defaultu underlined što ne paše dobro uz tekst koji ima underscores). Neki nagađaju da tražilice indeksiraju "foo-bar" kao dvije riječi a "foo_bar" kao jednu zbog toga što je underscore u programiranju dozvoljen kao identifier. Drugi kažu da Google pri indexiranju razbija sve na tokene po ne-alfanumeričkim znakovima (što bi značilo da je svejedno).

Ja također preferiram hypen. Mislim da na ovom threadu možeš pročitati dosta zanimljivih stvari po tom pitanju i tražilicama.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.04.2006 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Ima razlike, tražilice serre_en_bois vide kao jednu riječ, kao serreenbois, zato sam pitao što znači, pa ukoliko se radi o kljčnoj riječi koja baš i nije popularna moguće je da ne skuži cijeli izraz, dok sa crticom vide kao razmak naravno.

Stavi crtice.


e to! Smile

btw serre en bois znaci "staklenici od drveta" (ili drveni staklenici ili sto god)
obicno ljudi traze staklenike od metala, PVC-a ili drveta ili jednostavno vrtne staklenike ali ovo vrtno (serre de jardin) nam je glavna rijec a pucam i na ove podvrste.

evo ako imas vremena baci pogled na www.serre.fr (to je onaj stari sajt o kojem sam ti nedavno pricala) upravo sam stavila novi pa ne bih htjela nesto pogrijesiti Smile
razrijedila sam jedninu i mnozinu podjednako jer ih podjednako traze al ne znam hoce li to upaliti (serre/serres)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 21.04.2006 13:06    Post subject: Reply with quote

Par stvari me bode u oko, ovak na brzinu Smile

1. Javascript navigacija Smile
2. Linkanje na http://www.serre.fr/index.htm i http://www.serre.fr/ umjesto samo na jednu verziju, više linkaš index.htm nego bez
3. Interno linkanje nije baš najbolje, ja bi stavio recimo još jednu horizontalnu navigaciju npr.

Serre.fr > Serre en metal > Serre en métal- description

Sa time da bi linkao serre.fr i serre en metal i tako za sve ostalo. Znam da imaš na dnu, ali kad staviš ovak kak sam primjer dao bit će bolje Smile

4. Nemaš na svim stranicama drugačije title tagove itd. nisu sve optimizirane na druge ključne, već samo glavne kategorije više manje.

5. Početna mi možda ima premalo teksta i tih 5 sličica bi možda mogle ispod imat i text linkić Smile

Ostalo mi više manje u redu.

Štose tiče jednine i množine ja ne bi odvajao stavio bi samo množinu i koristio i jedninu i množinu u title tagu, meta tagovima i sadržaju i skužile bi tražilice to. Polinkao bi malo interno i jedninu i množinu u anchoru i tak nabavio par linkova sa jedninom i množinom u anchoru sa drugih domena.
Back to top
BS
Guest





PostPosted: 21.04.2006 22:14    Post subject: Reply with quote

Evo ko naručeno za tebe keye, danas postano Smile

http://www.mattcutts.com/blog/guest-post-vanessa-fox-on-organic-site-review-session/

Quote:
It doesn’t take a special tool to know that the URL isn’t user-friendly. Compare it to:

african-elephants.html

But you can have too much of a good thing. It also doesn’t take a special tool to know that this page name isn’t user-friendly:

african-elephants-and-their-habitats-and-diet-and-history-and-extinction-possibilities-and-this-page-is-really-great.html

And speaking of putting a dash in URLs, hyphens are often better than underscores [Ed. Note: bolded by Matt Smile ]. african-elephants.html is seen as two words: “African” and “elephants”. african_elephants is seen as one word: african_elephant. It’s doubtful many people will be searching for that.
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group