Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Titling, iliti naslovi novosti u linkovima

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 22.04.2006 19:01    Post subject: Titling, iliti naslovi novosti u linkovima Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molio bih upućeniju ekipu za savjet.

Trenutno smo pri razvoju aplikacije predvidjeli linkove u slijedećoj formi: domena.hr/novosti/1 , gdje je 1 broj novosti.

Da li ima koristi za SEO ako promjenimo strukturu linkova na

domena.hr/novosti/1/Naslov-neke-novosti

te eventualno

domena.hr/novosti/1/Naslov-neke-novosti.html

Zadnji dio linka ( Naslov-neke-novosti.html ) ni u kom slučaju ne koristimo za navigaciju, tj. ne vadimo sadržaj prema tome, nego samo prema id-ju. Da li će takva struktura linkova donijeti išta na tražilicama?

Hvala unaprijed

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 23.04.2006 11:26    Post subject: Reply with quote

U početku kad sam počeo optimizirat webove koristio sam drugu opciju, znači da ti ime novosti bude u urlu, nakon toga sam prešao na to da mi bude id novosti u urlu, nisam vidio neku pretjeranu razliku za jače konkurencije, no za manje konkurencije mislim da ima nešto malo, no opet je to samo jedan od 100 i više faktora i to manje bitan po meni. Više sve to zavisi o popularnosti same domene prije nego o izgledu samih linkova.

A i što kad ćeš imat ime novosti malo duže, onda će ti link izgledat poduže i nepamtljivo.

A nesto.html nema prednost nikakvu.

Ja već duže vrijeme koristim prema id za sve.

Edit: mali ispravak, ovo je sve za Google, ali ako ti je web na engleskom Yahoo i Msn su ti ludi za ključnim riječima u linku Wink
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.04.2006 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OT: nesto.html je totalna glupost

sto je najgore tu glupost URL rewritingom prakticiraju mnogi, svuda sam to vidio po tutorialima Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 23.04.2006 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Edit: mali ispravak, ovo je sve za Google, ali ako ti je web na engleskom Yahoo i Msn su ti ludi za ključnim riječima u linku

yahoo i msn svejedno imaju minoran udio u postotku inbound linkova, u odnosu na google, pa se neću ni orjentirati prema njima, mislim, trud se ne isplati.

Quote:
A i što kad ćeš imat ime novosti malo duže, onda će ti link izgledat poduže i nepamtljivo

to sam svakako mislio rješit ili ručnim kreiranjem url-ova, (novost-broj-nekoliko), ili automatskim kresanjem naslova na određen broj riječi, tj. znakova.


Quote:
OT: nesto.html je totalna glupost

sto je najgore tu glupost URL rewritingom prakticiraju mnogi, svuda sam to vidio po tutorialima Confused

ma to nisam smatrao seo optimizacijom, nego mi je to čisto lijepše vidjet. Laughing

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 23.04.2006 14:03    Post subject: Reply with quote

Quote:
yahoo i msn svejedno imaju minoran udio u postotku inbound linkova, u odnosu na google, pa se neću ni orjentirati prema njima, mislim, trud se ne isplati.


Nisam siguran što ti ovo znači, ali mislio sam na slijedeće, posjeta sa različitih tražilica ovisi o industriji, za neke industrije ljudi više znaju pretraživati msnom ili yahooom nego googleom ili za neke industrije posjeta sa tih tražilica može bit daleko više nego za ostale industrije ili za neke industrije posjeta sa tih tražilica zna povećat konverzaciju, npr. od 1000 ljudi sa Google se može dogodit da jedan nešto kupi jer većina dolazi po informaciju, a od 200 sa yahooa, da 10 kupe jer yahoo se smatra tražilicom gdje je dobro kupovat, sve ovisi, zato kažem, može bit da ti je bitno i jedno i drugo, ti procjeni.

Quote:
to sam svakako mislio rješit ili ručnim kreiranjem url-ova, (novost-broj-nekoliko), ili automatskim kresanjem naslova na određen broj riječi, tj. znakova.

Mislim da ti je to samo dodatni posao, ja bi bez toga, nije to tako važno . Smile
Back to top
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 23.04.2006 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
yahoo i msn svejedno imaju minoran udio u postotku inbound linkova, u odnosu na google, pa se neću ni orjentirati prema njima, mislim, trud se ne isplati.


Nisam siguran što ti ovo znači, ali mislio sam na slijedeće, posjeta sa različitih tražilica ovisi o industriji, za neke industrije ljudi više znaju pretraživati msnom ili yahooom nego googleom ili za neke industrije posjeta sa tih tražilica može bit daleko više nego za ostale industrije ili za neke industrije posjeta sa tih tražilica zna povećat konverzaciju, npr. od 1000 ljudi sa Google se može dogodit da jedan nešto kupi jer većina dolazi po informaciju, a od 200 sa yahooa, da 10 kupe jer yahoo se smatra tražilicom gdje je dobro kupovat, sve ovisi, zato kažem, može bit da ti je bitno i jedno i drugo, ti procjeni.

Quote:
to sam svakako mislio rješit ili ručnim kreiranjem url-ova, (novost-broj-nekoliko), ili automatskim kresanjem naslova na određen broj riječi, tj. znakova.

Mislim da ti je to samo dodatni posao, ja bi bez toga, nije to tako važno . Smile


Eto, uvjerio si me. Pokušat ću to na kraju i stavit, zbog yahoo-a, jer će na sajt o kojemu se radi ići i neke fancy stvari u webshop, a kupci su po cijelom svijetu razbacani, i negdje je yahoo vjerojatno solidno zastupljen. thnx

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group