Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
KILL BILL
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 15.12.2003 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jučer pogledo, nije toliko strašno loše kao što neki kažu - al nije niti masterpiece.

Više-manje, zabavan film. (POTENCIJALNI SPOILERI, ali sve to već znate iz trailera i sa neta) Zabavan do mjere da auditorijum umire od smijeha dok se negativka koprca po podu sveže odsječene ruke, dok Mlada ubija 87-ero ljudi a sve garnirano s toliko krvi da je scena, da izbjegne cenzore, morala biti crno-bijela, dok dijete gleda majku s nožem u prsima - ali sve to izvedeno u takvoj Tarantinovskoj maniri da si ne možeš pomoći, a da se ne smiješ.

Možda se isprva čini da je malo pretjerao s parodiziranjem (ili odavanjem hommagea) kung-fu filmova, al nakon gledanja sve sjedne na mjesto. Film je, sve u svemu, toliko neobičan, da se završetak prvog dijela čini kao sasvim smisleni završetak cijelog tog poigravanja s nekim općim zakonitostima filma.

Moreorless, aj lajk it.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2003 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

well .. ja gledo .. i vako ja to vidim ..

film je drugaciji .. i da ne znam tko ga je radio .. vjerujem da bi prvi guess bio tarantino ..

imas nekih filmova .. sta ja znam (bubam napamet) .. pad crnog jastreba .. to je ok film .. ali to je tek dobro 'ispricana' prica .. ja tu ne vidim ni glumce ni rezisera ..

e to je kod ovog lika drugacije .. i ima puno dobrih fora .. kasnije kada sam malo vrtio film u glavi .. cini mi se nekako stripovski .. (ne zbog animiranih scena) .. nego ono kao kada imas strip na A4 stranici pa imaju one kucice sa scenama .. pa prelazis iz jedne u drugu .. tako se i meni cine rezovi i neke scene .. kratke po sekundu dvije .. kao da citam strip .. iz kucice u kucicu .. Smile .. ako me kuzzite sta ocu reci .. ako ga gledas bez 'opterecenja' i ocekivacanja .. ne brijes da nije moguce pobit 100 ljudi sam s machem .. nego se s tim ne zamaras .. meni je film .. brutalan .. jezgrovit .. bez suvisnog dijaloga .. i prica mi je dobra .. ideja ..

uglavnom .. nije mi ludilo .. ali daleko da je los .. a kamoli prosjecan ili uobicajen/ocekivan ..

tarantino ga je radio .. tarantina smo i dobili ..

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 23.12.2003 16:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tek sam sinoc gledao film, pa se naknadno ukljucujem...
dakle, sto se mene tice:
STUDIO JE USRO FILM.
i to rezuci ga na dva dijela.
zasto?
tarantino nikad nije imao neku ludilo pricu - uvijek se radilo o klisejima koji su bili podboltani bizarnim epizodicama. to je slucaj i sa kill billom, i to mi je ok. no, problem je u tome sto su uvijek fim nosili LIKOVI, i to zavidna kolicina zanimljivih, fino razradjenih likova (kao nekoc kod altmana), a na dinamici je dobivao pametnom rezijom i jos pametnijom montazom.
rezuci film na dva dijela, umjesto pet glavnih likova i hrpice epizodista, ostali smo na dva i pol lika. takodjer, linearni dijelovi filma pretvorili su se u dvije predugacke price, tek sablonski prekinute sa par flash-backova...
ja strasno volim/cijenim tarantina, i jedva cekam da izadje reziserska verzija filma, pa da ga pogledam kak spada...

JEBO MIRAMAX!!
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.01.2004 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kill Bill kao takav je Tarantinov odgovor na stare samurai filmove, barem ja na to tako gledam jer sam veliki fan starih filmova i ako pogledate malo film jednostavno skuzite nekoliko caka koje ste vec imali prilike vidjeti, a to mi je super jer svi misle kao "woow on je to prvi ikada napravio" ali zapravo ste to vec vidjeli.. Ja recimo nemam nista protiv rezanja filma, apsolutno nista. Imam film "Shogun assasin" koji je skracena verzija filmova Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance, Sword of Vengeance 2, Sword of Vengeance 3.... Dakle prepolovili su originalne "SOV" filmove i napravili Shogun Assasin, strpali sve to u jedan. Istina je da nam Tarantino ne bi mogao sve pokazati u jednom velikom filmu a i nisu svi fanatici da bi u kinu bili po 3 sata za jedan blood squirtin' movie, druga je stvar Tolkien tj. LOTR kojeg sada svi gledaju jer je "u modi", ono.. e jesi bio gledat ovaj.. ovaj.. no kak se zove.. ovo s prstenom.. no ovaj.. jooooj.. "Dungeons and dragons".. ono.. super.. Odjednom su svi citali knjige i svi su fanatici za Tolkienom i tak. Smile no dobro.. zadirem dublje u temu.. bah.. Smile

Painkillerz wrote:

(prije je bio neki koji je napravio kao studoš (iz kojeg je potekla legendarna rečenica "My name's Buck and I came to fuck" , al' taj se ne broji.


"My name is Buck, and I came here to fuck" je recenica koju je rekao Robert Englund u filmu Eaten Alive iz 1977. Smile


Domba wrote:

...i jedva cekam da izadje reziserska verzija filma, pa da ga pogledam kak spada...

Same here... Anxious

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2004 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Odjednom su svi citali knjige i svi su fanatici za Tolkienom i tak.

da, meni isto to malo cudno. cak je i ethan hawke citao knjige :) jebate

ja nisasm, nisam fanatik ni nista. igro sam neko vrijeme MTG i karte su mi doma still, ali to je to. a d&d mi zakon u dexteru :))
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.01.2004 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene je frend (jedna rijec, ide na FER tako da ono, da da.. who would guess jelda?) navuko na MTG prije .. ajd recimo 4-5 godina i uglavnom dva mjeseca mi je to bilo cool i sve i igrao sam i trosio hrpetine love na karte.. sad mi stoje doma, pola sam ih dao i tako jer mi je bez'vze. anyway, wtf.
najbolje mi je kad nekoga za koga sam siguran da nije citao LOTR knjigu pitam nesto o prici i onda mjenja temu odmah. sjecam se isto tako jednog susreta kada smo frendovi i ja sreli frenda iz osnovne i sad pitamo ga kao pa kako si, pa kud brijes i tak.. i on kaze u tvornicu.. pitam ga ja.. ma da.. kaj dolje si gdje su biljari ili gore za sankom?
A on.. ma dolje kod biljara ono! Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2004 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
mene je frend (jedna rijec, ide na FER tako da ono, da da.. who would guess jelda?) navuko na MTG prije .. ajd recimo 4-5 godina i uglavnom dva mjeseca mi je to bilo cool i sve i igrao sam i trosio hrpetine love na karte.. sad mi stoje doma, pola sam ih dao i tako jer mi je bez'vze. anyway, wtf.


ista stvar, lik je na feru. (jedino ja nisam poklonio pola :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.01.2004 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh da.. ma ja sam imao nekih rare karata i tko ih je god vidio htio ih je pa onda fore tipa "joj daj mi posudi i tako".. a posto mi stvarno nisu trebale, dao sam ih.
Ovih dana imam totalni cleaning svojih prostora tako da ako tko zeli, mogu postat na forumu sto imam za "give away" pa da nabacimo neku licitaciju! Cool

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 15.01.2004 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
Quote:
Odjednom su svi citali knjige i svi su fanatici za Tolkienom i tak.

da, meni isto to malo cudno.


jap. stvarno cudno. pogotovo ako znamo da se radi o drugoj najprodavanijoj knjizi svih vremena. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 15.01.2004 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni film nije nis posebno..
Koliko su ga reklamirali i najavljivali..a ja sam potpuno razocaran filmom ..ili sam ocekivao previse ?!

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.01.2004 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne bih znao.. ja cu svoj review napisati kada vidim i vol. 2. Smile
Istina da bi svaki film bio on nastavak ili sto vec trebao biti film kao cjelina, dakle kao film za sebe. Ne bih znao sto da napisem trenutno jer ne znam kako ce vizualno izgledati vol.2 - citao sam cijeli KB script jer sam nestrpljiv ali uglavnom meni se svidja.. pogotovo kada na kraju filma "2" ASD #%( !$!$ = (#"$/#$ "#$(!" !$" (#"$(/$ # $#"$=)(!"# !##/$ $"# !"# E( E R"#(# "# E(#( T "#(#%/ "# E#"= !(/% ! %!%(#% #%/ #E# "#$( %#%(%#"%/ ! %!#% ## %#" #(/ "#$ "#% (U===# ##!/ 147 ) !$JD(( ! DD(!"/ "#!"//!" #"(#/$/#"$ JD=/ /"#!&E"$ D "=)/ / D"! "D"!E= "/&$#$ " =)("$"/!$ #$(/$ #$/$$.. da.. bas fora.. Smile

ako nekog zanima ovaj spektakularni i zanimljiv kraj, neka procita script ili priceka vol.2. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mladen



Joined: 07 Jan 2004
Posts: 43
Location: Dubrovnik

PostPosted: 15.01.2004 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
ne bih znao.. ja cu svoj review napisati kada vidim i vol. 2. Smile
Istina da bi svaki film bio on nastavak ili sto vec trebao biti film kao cjelina, dakle kao film za sebe. Ne bih znao sto da napisem trenutno jer ne znam kako ce vizualno izgledati vol.2 - citao sam cijeli KB script jer sam nestrpljiv ali uglavnom meni se svidja.. pogotovo kada na kraju filma "2" ASD #%( !$!$ = (#"$/#$ "#$(!" !$" (#"$(/$ # $#"$=)(!"# !##/$ $"# !"# E( E R"#(# "# E(#( T "#(#%/ "# E#"= !(/% ! %!%(#% #%/ #E# "#$( %#%(%#"%/ ! %!#% ## %#" #(/ "#$ "#% (U===# ##!/ 147 ) !$JD(( ! DD(!"/ "#!"//!" #"(#/$/#"$ JD=/ /"#!&E"$ D "=)/ / D"! "D"!E= "/&$#$ " =)("$"/!$ #$(/$ #$/$$.. da.. bas fora.. Smile

ako nekog zanima ovaj spektakularni i zanimljiv kraj, neka procita script ili priceka vol.2. Smile


Zasto bi ista trebalo biti cudno u vezi Kill Billa - zar iti jedan njegov film iz prve ima smisla ?? Meni niti jedan .. tek kad se pogleda dva puta dobijes u glavi neki smisao i otprilike sto je pjesnik htio reci Smile
Film nije parodija na samurajske filmove ali je film radjen slicno kao strip i zbog toga ona silna krv i pizdarije .. uglavnom Tarantino voli pretjerivati .. kao i u svakom filmu tako i sada. Ali bas to film cini zanimljivim ... drugaciji je od ostalih ali isto tako obiluje "bolesnim scenama" zbog kojeg njegovi filmovi i jesu tako posebni i drugaciji od drugih.

Jeli jos ko hrani psa sa steroidima ?? Smile

_________________
"Revenge is best served cold" Smile

www.holobit.net - linux freaks
http://balegari.bxteam.org - Clan pages
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.01.2004 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dok su drugi u kinu vikali "joj fuj, ma joj daj".. ili "Ma ovo je nemoguce".. ja sam samo uzivao, potiho jeo kokice i ignorirao ih sve tako da sam do kraja filma ostao u zagrljaju of my love.. ahhh.. idila..
Nabavio sam si prosli tjedan KB na DVD-u, doduse samo je film bez menija itd.. i to stvarno izgleda kao DVD rip nije neki junk, ja isto nisam vjerovao isprva kada mi je frend rekao da je to skinuo s neta.. sad lagano svakih par dana pogledam film.

E da, nisam niti rekao da je parodija, I'd never say that! Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mladen



Joined: 07 Jan 2004
Posts: 43
Location: Dubrovnik

PostPosted: 15.01.2004 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
dok su drugi u kinu vikali "joj fuj, ma joj daj".. ili "Ma ovo je nemoguce".. ja sam samo uzivao, potiho jeo kokice i ignorirao ih sve tako da sam do kraja filma ostao u zagrljaju of my love.. ahhh.. idila..
Nabavio sam si prosli tjedan KB na DVD-u, doduse samo je film bez menija itd.. i to stvarno izgleda kao DVD rip nije neki junk, ja isto nisam vjerovao isprva kada mi je frend rekao da je to skinuo s neta.. sad lagano svakih par dana pogledam film.

E da, nisam niti rekao da je parodija, I'd never say that! Smile


Meni je film odlican .. nisam mogao docekati kino pa sam ga skinuo u divx formatu ... jest da je zvuk bio malko "losiji" ali film je famozan Smile

_________________
"Revenge is best served cold" Smile

www.holobit.net - linux freaks
http://balegari.bxteam.org - Clan pages
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Corto



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 31

PostPosted: 15.01.2004 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma Kill Bill sucks!! Ali ajd, mozda se u vol.2 desi nesto sto ce baciti sasvim drugo svijetlo na cijelu tu pricu... sumnjam,ali ko zna...
Bond wrote:
Doduse ako ga se gleda kao neki strip oko kojega se ne treba previse naprezati mozak onda je ok.

Ma da, cak i Zagor ima bolju pricu od KB.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Corto



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 31

PostPosted: 15.01.2004 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Laughing Sorry guys, ali meni Guy Ritchie dere ovog amera u svakom pogledu Smile


Definitivno!! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.01.2004 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po meni vecina ovih redatelja (vizionara) koji imaju svoj stil i nacin spada u kompletno drugu liniju rezije, dakle kreativa, a bilo bi glupo kada bi usporedjivali kreativu Ritchia i Tarantina, to bi bilo kao da usporedjujemo glumce .. recimo Ron Jeremya i Shpiru Guberinu!!! Smile Ok, malo offbeat usporedba ali samo zelim reci da volim radove i tarantina i ritchia i ne mogu reci, joj ovaj mi je bolji od ovoga jer svaki ima ono nesto svoje..
Ne znam, mozda sam to samo ja ali .. ja tako gledam na stvari. Wink

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tommy5



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 40
Location: VK

PostPosted: 15.01.2004 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lajk it Very Happy

uopce ne treba gledat na radnju, samo uživat

BTW jel ko gledo U kandžama velegrada?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 23.01.2004 08:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo jucer konacno nasao vremena i pogledao film...

PREDOBAR mi je!!!!

mozda zato jer sam jucer fakat dobio volju za gledanjem, al film sam odgledao u jednom dahu i ostao zapanjen da ima toliko ljudi koji su ga jedva odgledali! cijelo ovo vrijeme sam slusao sa svih strana razne komentare, od katastrofa do najboljeg filma, te uopce nisam imao ni najmanje volje ici ga pogledati, no sad je to splasnulo i ljudi vise toliko ne komentiraju pa sam jucer konacno odlucio pogledati.
jos mi je nesto bilo fantasticno sto prije nisam nikad isprobao. prije nekih dva tjedna sam dobio soundtrack i naravno ovih dva tjedna sam ga (uglavnom) imao na repeat. Neke stvari (Nancy Sinatra -Bang Bang, The Flower Of Carnage -Meiko Kaji, The Lonely Shepherd -Zamfir...) su se vrtile puno cesce od nekih drugih. Nisam nikad prije postao "ovisan" o nekom soundtracku a tek onda pogledao film uz koji je vezan. mjuza mi totalno odgovara u pojedine dijelove filma i prvi puta sam fakat slusao glazbu u filmu, prije je to vise bilo onako u backu, manje-vise neprimjetno.

eto, da zavrsim, film je mrak, mrak i jedva cekam drugi dio.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
s.d.



Joined: 30 Jan 2004
Posts: 15
Location: Nasice/Croatia

PostPosted: 30.01.2004 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tarantino ia a god! Prvo peservoir dogs,pulp fiction... ( ne tim redosljedom ) i ond šečer na kraju kao sto je KILL BIll! Čovjek je uspio ukomponirati u film spageti western,japanske crtie,borilacke filmove... J.... remek djelo 21 stolječa! Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Peaple are not expendable-gouverment is!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group