Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
great expectations.... Vista?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 06.04.2006 01:12    Post subject: great expectations.... Vista? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam siguran da sam stavio post na pravo mjesto, ali nisam znao gdje bih...

Naime, zanima me sto vi koji koristite pc ocekujete od novih windowsa?

Molim da napravite distinkciju (ako je ima) izmedju onog sto biste zeljeli da vista bude i onog sto mislite da ce realno biti.... hoce li novi os biti drasticno drukciji i bitno promijeniti nacin koristenja pisija ili ce se raditi o blakom kozmetickom tretmanu...
Jeste li optimisticni Very Happy ili ne Mad ? (i obrazlozenje molim)

Exclamation Molim macovce da se suzdrze provokacija, bio bi sretan da ovo bude jedan suvisao i sadrzajan thread Question
Back to top
View user's profile Send private message
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 06.04.2006 07:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-- imao sam BETA Vistu, pa ti mogu otprilike reći par stvari. Mislim da DRASTIČNE promjene danas nisu moguće tj. većini korisnike neke promjene neće značiti baš ništa. Ako si malo zagriženiji OS folower onda će ti bitne promjene odmah iskočiti u oči. Npr. korisničko sučelje slovi kao jednostavnije odnosno omogućava se više opcija s jednom ikonicom. Ja sam osobno zamijetio usavršeni computer menagment, control panel i naglasak na sigurnost windowsa, tj. bolji security center.
-- U pozadini, ono što većina korisnika neće zamijetiti je bolji i brži file menagment sustav, network menagment (koji nije radio u mojoj BETA verziji), XML kontrola aplikacija svuda i sl. Ako netko ima više uvida, ili neku noviju betu, nek kaže sada ili nikada Smile
-- Kozmetički su, naravno savršeniji, ali to i mora biti oznaka novoga OS-a, ne?!!! Novi proizvod je novi....
-- Priča se o neslomljivim windowsima, bez plavih ekrana smrti (znaš ono, jedna instalacija i to je to). Doduše ja sam od svih windowsa najzadovoljniji s XP, baš zbog toga što ima stvarno dobar anticrash sistem. Ja nagađam da će finalna verzija imati i neke osnovne spyware kontrole, možda čak i antivirus, najnovije verzije codeca i vrlo dobru podršku za multimediju, ali to samo nagađam.....
-- Zahtjevniji su za hardware, zato moje beta i nije trajala dugo Crying or Very sad , ali vjerujem da će to usavršiti do finalne verzije, tako da će donekle biti normalno.....eto

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
zedovac



Joined: 04 Apr 2006
Posts: 3
Location: Istra

PostPosted: 06.04.2006 08:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Po meni je najbitnija promjena da nema više 3 gb ram blokade.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 30.05.2006 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na nekim sajtovima sam citao reakcije usera koji su isprobali beta verzije... najgora stvar je da Vista u startu pojede 800 MB RAM-a... malo too much...
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 30.05.2006 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sarma wrote:

-- U pozadini, ono što većina korisnika neće zamijetiti je bolji i brži file menagment sustav,


AFAIK, od novog FS-a je odustano još prije cca godinu dana, ako ne i više...

Što se memorije tiče to je relativno, Linux praktički poždere sav ram koji mu daš, no to je zbog njegovog memory managmenta koji funkcionira na taj naćin...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 30.05.2006 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svakako neće biti drastičnih promjena, ali mislim da će male stvari dovesti do boljeg user experience-a, a više mogućnosti za developere do bolje integracije sa sustavom i vanjskim resursima ... mislim da će te male stvari konačno prevagnuti ovaj niz strašno loših operativnih sustava na bolje

Drugim riječima, mislim da ća im Vista biti prvi dobar OS i da će šale na račun M$, bugova i sličnog postepeno zbog toga i nestati
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 30.05.2006 15:49    Post subject: Reply with quote

Hmm, Vista... :)

Ma najgora stvar u svim windowsima jest registry. Kada bi se njega na neki način riješilo da ne postoji, bilo bi nešto od windowsa. Valjda. Općenito, meni XP i nije toliko loš OS, da se i on dobro srediti, ali da ćeš postići neki unutarnji mir sa tim OS-om, nema šanse :)

A o re-instalacijama ne želim pričati. Ja dok sam bia na windowsima, ima sam toliko razrađen sistem, da mi je re-instalacija bila pola sata, sat posla, sve po particijama, sve odvojeno, my docs na drugoj particiji, backup na trećoj, programi na četvrtoj itd... (2 HDD-a). I onda samo ubacim prethodno pripremljeni nLite XP sa RyanVM's update packovima i voila -- nakon toga nemam skoro ništa za podešavati, samo još par programa instalirati koje nisam pripremia sa nLite-om. Ono, samo ga napucam bez razmišljanja o ičemu u bilo koje vrijeme.

Nakon svega puknem dirms c, dirms d, dirms e, dirms f... :D

I ne samo to, nego sam toliko toga naučia i napravia itd itd. da je loši OS zapravo dobra stvar -- vodi te inovaciji :) Na windowsima uvijek imaš nešto za raditi.

Ali i da Vista bude super OS, opet si ti stari moj limitiran na PC kante i hardveraj. OK, sad više čak i nisi, može se XP legalno i native vrtiti na novim Mac-ovima, i ko bude imalo pametan (i viška koju tisuću kuna :) u budućnosti preći će na to, osim ako ima neke specijalizirane potrebe. Naravno, ne pričam sad o serverima i slično. Jednostavno, sve se vrti oko integracije svega, što Apple ima, a PC-jevi ne mogu imati zbog svoje prirode što je sasvim normalno. A to je ono što 99% ljudi zapravo ne shvaća. Na PC-u ti upališ svoj kompić, malo slušaš ventilator da se smiri dok divlja, vidiš hrpu ružnih ekrana u boot sekvenci koja datira iz doba dinosaura, ulogiraš se u svoje windowse i uživaš u tom moru zakrpa. Dok na Mac-u ti upališ svoj stroj :), gledaš u ljepi loader ekran dok se boot-a pomoću novog i jako naprednog EFI-ja, ulogiraš i uživaš u savršenoj harmoniji svega, software-a, hardware-a itd... To je ono što je najveća razlika. Da se razumjemo, hardware je jako jako sličan tehnički i po pitanju performansi (naravno, ima i dosta boljeg hardware-a za PC-je što je po prirodi opet razumljivo) ali to nikad neće biti to. To nije to to :) To se tek shvati kad se počme istinski i bez ljubomore i inata koristiti, kad se upali Address Book i kad ti je odma automatski povezan sa mobitelom preko bluetootha i kad pišeš SMS poruku preko njega na tipkovnici i pošalješ je. Bez ikakvih drivera i što ti ja znam čega. Želiš na PC-u imat bluetooth? Nema problema, ubodi iza USB modul i instaliraj odvratni driver i dobiješ odvratni program za njega sa 500 odvratnih ikona u system tray-u. To su windowsi.

Eto me u off-topic yet again. Vista?
Back to top
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 30.05.2006 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
Ma najgora stvar u svim windowsima jest registry. Kada bi se njega na neki način riješilo da ne postoji, bilo bi nešto od windowsa.

Na PC-u ti upališ svoj kompić, malo slušaš ventilator da se smiri dok divlja, vidiš hrpu ružnih ekrana u boot sekvenci koja datira iz doba dinosaura, ulogiraš se u svoje windowse i uživaš u tom moru zakrpa. Dok na Mac-u ti upališ svoj stroj Smile, gledaš u ljepi loader ekran dok se boot-a pomoću novog i jako naprednog EFI-ja, ulogiraš i uživaš u savršenoj harmoniji svega, software-a, hardware-a itd... To je ono što je najveća razlika. Da se razumjemo, hardware je jako jako sličan tehnički i po pitanju performansi (naravno, ima i dosta boljeg hardware-a za PC-je što je po prirodi opet razumljivo) ali to nikad neće biti to. To nije to to Smile To se tek shvati kad se počme istinski i bez ljubomore i inata koristiti, kad se upali Address Book i kad ti je odma automatski povezan sa mobitelom preko bluetootha i kad pišeš SMS poruku preko njega na tipkovnici i pošalješ je. Bez ikakvih drivera i što ti ja znam čega. Želiš na PC-u imat bluetooth? Nema problema, ubodi iza USB modul i instaliraj odvratni driver i dobiješ odvratni program za njega sa 500 odvratnih ikona u system tray-u. To su windowsi.


Definitivno se slazem...
A sto se Viste tice... sumnjam da ce to biti neki groundbreaking OS... A i vizualni dio mu je ko da ga je moja sestra radila... Skinuo sam nedavno Vista look za XP i zgleda mi totalno bez veze...
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 31.05.2006 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
A i vizualni dio mu je ko da ga je moja sestra radila... Skinuo sam nedavno Vista look za XP i zgleda mi totalno bez veze...

Možda zato što je taj "look" za XP radila tvoja sestra.

Ja samo znam da jedva čekam finalnu verziju da uživam u Aeru. :drool:
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 31.05.2006 15:41    Post subject: Reply with quote

luksy wrote:
Ja samo znam da jedva čekam finalnu verziju da uživam u Aeru. :drool:


Što nije taj "aero" odgođen? To je trebao biti neki full novi engine, sve 3D i te šeme?
Back to top
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 31.05.2006 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odgođen? Hellz no :)

http://www.gamespot.com/pages/video_player/popup.php?sid=6143928&pid=
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 31.05.2006 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vista ce po mome misljenju sigurno dovesti do nekih velikih promjena u odnosu na XP. Imao sam prilike isprobati jednu stariju beta verziju i zadovoljan sam. Sigurno se toga jos promjenilo od te bete (izuzev poboljsanog grafickog sucelja)...

sime wrote:
loši OS zapravo dobra stvar -- vodi te inovaciji Smile

Ovo definitivno Smile
Kad se samo sjetim koliko sam kemijao sa nekim stvarima samo da postignem zeljeni efekt Smile...

Mali OT:
A novi Macovi... hmm...
http://forums.macnn.com/showthread.php?t=295925
http://forums.somethingawful.com/showthread.php?s=&threadid=1864582
Toliko o temperaturama Smile... Ne znam za vas vlasnike novih Macova, mozda je ovo sve laznjak, al' meni se cini ozbiljno...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 31.05.2006 18:52    Post subject: Reply with quote

luksy wrote:
Odgođen? Hellz no :)
http://www.gamespot.com/pages/video_player/popup.php?sid=6143928&pid=


Bleh, bzvz, to je znači aero, mislia sam da je to skroz nešto drugo...

@niksy: da, to je istina sve vjerojatno. Ja sam bia da se ostane na PPC, tj. da se napravi G6. Još uvijek su mi draži PPC procesori. Meni je to nekako ovako u glavi: PPC je kao Linux đir, radi uvijek konstantno stabilno, dobro, sve pet, ali kao da je uvijek na 95% snage, a Intel, kao i Windowsi, radi nenormalno na 100%, pa se pregrije ili nešto slično i pada na 90, 80, 70%, pa se mora formatirati :D

Da ne govorim da su prešli sa 64bit-a IBM na 32-bitne Intele... Meni ovaj G4 na 1.5 radi kao zmaj, ko Pentium4 na 2, 2.5 GHz.

off topic

U biti, cijeli Mini mi je nakako nabrijan, dobia sam neku poremećenu reviziju koja nije nigdje dokumentirana, G4 na 1.5 Ghz (1.42 trebao bit), grafička sa 64MB mem (32 trebalo bit), dual layer 8x dvd pržilica (nije trebala bit DL) i to je to, možda još neke sitnice, grzzi?
Back to top
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 31.05.2006 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Htio sam reci da bi Appleovi inzinjeri morali malo pripaziti prilikom nanosenja termalne paste Smile
Sto se tice 64-bita, pa valjda ce Apple uvodit Core 2 kad dodje - Conroe trenutno puno obecaje, valjda ce i Merom...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.05.2006 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uskoro dolazi macbook pa budem vidio koliko je vruć Smile

koliko sam pobrao, radi se o software problemu koji ce se valjda uskoro (ako vec nije) rjesiti ...izgleda da se po ponovnom apliciranju termalne paste izgubi kontakt sa senzorima topline koji onda pokrecu fanove više nego normalno, a to uzrokuje zabiljezene nize temperature ...

ukratko, apple je htio radije tiši laptop nego hladniji ... dobili su vruć laptop al tih ... kad se bude moglo ponovno pristupiti kontroli fanova iz OSa bumo vidili ...

uglavnom, macbook non pro nema tih problema previse zasad, bar izgleda ...

ja sam nasao kupca za svoj stari dual 867 tako da ce ga izgleda uz malu nadoplatu zaminiti macbook ...

Sime ti si dobio istu reviziju minija na 1.5 ko i ja ... to je zadnji G4 mini, na kutiji su stari podatci... mali speedbump Smile)

inače, PowerPC platforma je daleko od izumiranja. Osim što su sve konzole prešle na nju (nintendo, X box 2i PS3) P.A. Semi je firma koja je izgleda nudila appleu svoj PowerPC G5 procesor koji je na papiru bolji od svega što ima intel, a uz to je i spreman za upotrebu u laptopu ... trebao bi biti spreman krajem ove godine ...

http://arstechnica.com/news.ars/post/20051026-5486.html

Two 64-bit, superscalar, out-of-order PowerPC processor cores with Altivec/VMX
Two DDR2 memory controllers (one per core!)
2MB shared L2 cache
I/O unit that has support for: eight PCIe controllers, two 10 Gigabit Ethernet controllers, four Gigabit Ethernet controllers
65nm process
5-13 watts typical @ 2GHz, depending on the application


dakle G5 + poboljšani altivec, 2 Mb L2, 5 - 13 W @ 2GHz !!!!

zašto se Jobs i ekipa odlučili za Intel? Valjda imaju svoje razloge ... u svakom slučaju Power Mac je jedini stroj koji je još na PowerPC ju i ne smatram da bih pogriješio kada bi sad kupio quad core G5 (dual dual core) ... kao što si rekao ipak je to 64 bitni dual core procesor, na 65 nanometara, sa svim tehnologijama koje tek dolaze sa novim intelima pod kraj ove godine (+ 2x1.25GHz sabirnica Smile) )

PowerPC je najbrže rastuća platforma

al kao što su drugi rekli, apple više ne zanima imati tehnološki najmoderniji pc ili najbrži ... otvoreni su drugi frontovi ...

Što se Viste tiče, kad napokon izađe, sa nekim od tehnologija koje se već dugo vremena koriste na OSXu i Linuxu, i sa eye candy forama kopiranim al nedorađenim sa OSXa, biti će negdje 1. ili 2. misec 2007. Za dva miseca se očekuje preview OSX 10.5 (aka Leopard) koji bi trebao biti isporučen na svakom novom Macu negdje krajem godine ili početkom 2007., dakle otprilike u isto vrijeme ... Nema šanse da neće bit brdo novih poboljšanja i fora, a što je najbolje najvjerojatnije će se vrtiti brže na starijem hardweru ... a uostalom svi novi macovi su "Vista ready" Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 01.06.2006 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo sve si postao zato što vjeruješ da će PowerPC postati (ili već je) dobra platforma za Vistu ili je to opet tvoj Mac+OSX fanaticizam? Rolling Eyes

dblchckd wrote:
Exclamation Molim macovce da se suzdrze provokacija, bio bi sretan da ovo bude jedan suvisao i sadrzajan thread Question

nije još bilo provokacija ali nekako mi se čini da opet cijela Windows rasprava odlazi pravo u prvi Apple centar...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 01.06.2006 17:55    Post subject: Reply with quote

Pa više sam ja otiša u off topic i ostalo, uostalom, ja sam to započea. Mada ipak ima neke veze, jer bi se Mac-ovi zbilja mogli početi koristiti u Windows vodama a to je Apple-u čini mi se i bio cilj, inače mislim da ni nebi prelazili na Intel nego bi prašili PPC dalje. Ali lova je lova. Ja se nadam da će nastaviti bar malo sa PPC, makar da iziđe PowerMac G6 jedan dan...

A sad isprike za moj mali off topic, move on...
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 01.06.2006 17:58    Post subject: Reply with quote

gog wrote:
Što se memorije tiče to je relativno, Linux praktički poždere sav ram koji mu daš, no to je zbog njegovog memory managmenta koji funkcionira na taj naćin...


Hmm... ?
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 01.06.2006 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ovo sve si postao zato što vjeruješ da će PowerPC postati (ili već je) dobra platforma za Vistu ili je to opet tvoj Mac+OSX fanaticizam? Rolling Eyes

dblchckd wrote:
Exclamation Molim macovce da se suzdrze provokacija, bio bi sretan da ovo bude jedan suvisao i sadrzajan thread Question

nije još bilo provokacija ali nekako mi se čini da opet cijela Windows rasprava odlazi pravo u prvi Apple centar...


Smile) što smo osjetljivi ... samo sam se nadoveza na šimeta i niksija, no need for jihad..

btw, windows NT su postojali za PowerPC ako se sjećam dobro ... dakle moguće je da Microsoft napravi Vistu za PowerPC u nekoj budućnosti ... u svakom slučaju ako žele da im Xbox vrti neku vrst windoza mogli bi imati PowerPC port ...


Vista će izgledati i imati većinu MacOSX featuresa, neke stvari će bit lošije rješene, neke valjda bolje ...

Introducing Windows 95.
It has a trash can you can open and take things back out of again.

Imagine that.



boring. Evil or Very Mad

G.
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 01.06.2006 23:27    Post subject: Reply with quote

bit će smeće. ne da mi se čitat sve postove, no way. po requirementsima koji su tu samo zbog png slika veličine mog monitora u my computeru... blago napravin veliku nuždu po visti.
Back to top
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 01.06.2006 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedan vrlo opširan i objektivan review. bacite oči:
http://arstechnica.com/reviews/os/vistab2.ars/1

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 02.06.2006 02:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sjetite se.. Windowsi mnogo puta u povijesti nisu predstavljali najkvalitetniji proizvod na tržištu nego samo proizvod koji je trište najbolje prihvatilo. S toga svi Vaši razlozi tehničke prirode nisu glavni faktor. Tržište i njegova kontrola to diktira standarde, a ne sama tehnologija. Možda se i Steve zbog svega toga odlučio prijeći na Intel da proširi vidike. Bill Gates je to odavno napravio, kupivši prvu verziju windowsa i stvorivši podršku za njih nagovarajući programere da pišu za njih. Za mene je on oduvijek bio manager nikako programer kako ga neobrazovani novinari predstavljaju.. pa i oni informatički.
I Microsoftu i Apple-u novac je jedino mjerilo pa i kao temeljna vrijednost kapitalizma. S obzirom na to zapravo više ništa ne iznenađuje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.06.2006 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dosta opširan review viste ...

"Vista 'a distant second-best' to OS X"

I have no problem with Microsoft copying Apple's or any other company's best interface designs. We all win when that happens, and I wish Apple would steal the best things Microsoft does right back. What's really strange is when a company lifts good ideas and makes them worse, not better.



bez veze ...

Microsoft to pull PDF, XPS support from Office 2007

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group