Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
MP3/CD ili MP3 flash[kupnja]
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 05.03.2005 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam poludio sa ovim transcendovim http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/digital_album.html ... pokusavam nac na netu al nema bas reviewa drugih jer je nov... al "smece" vrti divx filmove u odlicnoj kvaliteti i ima tvout i 20 giga diska! aj nek neko kupi pa mi kaze kakaf je :))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 05.03.2005 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se vise svidja ovo.

Zna li netko koji jos uredjaj takvog tipa (osim iPod photo)?
bitno mi je da ima usb host (da mogu prebaciti na njega fotke direktno s aparata)!

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.03.2005 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
nightfly wrote:
@kliker: pa, navodno su dobili u appleu.

enivej, ovo je jedan od rijetkih koji se cijenom (817) moze mjeriti sa shuffleom. cijena isto za 512 mb, pa ako netko ima iskustvanek podijeli:
http://www.bolha.com/index.php/ukaz/bid/izd/1034174/


e ovo zvuci odlicno,.....jos samo da moze primati smart kartice i kupujem ga odmah


edit:

mislim da sam pronasao jackpot,....ovo je do jaja:
http://www.makromikro.hr/ph2/mp3_players/digitball/digitball_mp3_players.htm

kreditna kartica je najebala,......
Smile


šafl 512 je 880 kn (sa pedeveom) u powercomu, kažu da imaju par komada od 512 i nešto od giga...

svi su ti playeri manje više ok, al volim da je software i završna obrada proizvoda kako treba...

mini bi trebo biti sad oko 1800 (sa pedeveom) od 4 Gb... 2200 od 6 Gb, a 2600 od 20 Gb...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 06.03.2005 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

valja li ovo?:
http://www.lost.hr/novi/ponuda4.php?artikl=2581&grupa=120&PHPSESSID=2c122627f15ee8cec1552d63580e0ebd
navodno iriveri imaju nabolji zvuk. ili ne?

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 06.03.2005 17:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
valja li ovo?:
http://www.lost.hr/novi/ponuda4.php?artikl=2581&grupa=120&PHPSESSID=2c122627f15ee8cec1552d63580e0ebd
navodno iriveri imaju nabolji zvuk. ili ne?


DA! i to je ponuda vise nego super. da je bar tog bilo kad sam ja uzimala plejer Sad jer ovih 512mb uz usb2.0 je super... ma joj, mrvicu mi je zao sad Sad

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.03.2005 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://ginevra.ogilvy.it/en/

ako misliš kupit i novu alfu, preporučam iPod mini Smile

sumnjam da će integrirati iRiver ikad. Laughing

G.
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 08.03.2005 01:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle...kad zec jede mrkvu...
da...
nego, ne znam vise sto kupit. brijem ubost iriver jer zelim normalan stick s manje vise svim normalnim funkcijama.
iako s druge strane tu je i shuffle koji je ultrazgodan i ultramali i jednostavan, al ima nezavidno trajanje baterije i tako...
ma valjda ipak iriver...
sto bi vi na kraju nakon svega Smile?

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.03.2005 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
dakle...kad zec jede mrkvu...
da...
nego, ne znam vise sto kupit. brijem ubost iriver jer zelim normalan stick s manje vise svim normalnim funkcijama.
iako s druge strane tu je i shuffle koji je ultrazgodan i ultramali i jednostavan, al ima nezavidno trajanje baterije i tako...
ma valjda ipak iriver...
sto bi vi na kraju nakon svega Smile?


pa, budući mi kažu u appleu hr da imaju dva komada šafla, a da ne znaju kad će i oće li dobit još, na tvom mistu bi uzeo ili minija (cca 1700 kn) ili taj iRiver whatever...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.03.2005 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sony strikes back
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4328415.stm
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.03.2005 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
sony strikes back
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4328415.stm


http://www.appleinsider.com/news.php?id=939

http://news.ft.com/cms/s/655f1dbe-8f77-11d9-af70-00000e2511c8.html

too little and too late!



G.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.03.2005 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
tRC wrote:
sony strikes back
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4328415.stm


http://www.appleinsider.com/news.php?id=939

http://news.ft.com/cms/s/655f1dbe-8f77-11d9-af70-00000e2511c8.html

too little and too late!

G.


nije poanta u korporativnim ratovima, nego u kvaliteti i value for money, sony je bolji.
dont give a flyin` fck koliko ih je apple prodao, dont care.. - ovaj tu, baš ovaj sony; je bolji.

ps
inače - mi pričamo o rvatskoj gdje muziku ripamo i pržimo, ne kupujemo preko Itunes-a

ps2
moj link je opservacija na novi sonyev proizvod i usporedba njegovog trajanje baterije 12hrs Vs. 5o hrs
sa tržišnim rivalom iPod Shuffleom - ne vidim tu mjesta ne službenim (ali vrlo točnim) kvartalnim prodajnim izvještajima cijele linije proizvoda od koje je Shuffle samo najslabii predstavnik.
Back to top
View user's profile Send private message
lesser-



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 136
Location: New Reno

PostPosted: 08.03.2005 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je ipod prije isto bio kul, al onda sam sazno da ima apple bateriju koja je bezobrazno skupa a ova sto dobijes crkava prije ili kasnije. i to onak polako, mjesec dana ce radit po 20 sati baterija, a cetvrti mjesec ce radit po 10, ko na mobitelu. sux. shuffle je najveci marketinski trik ikad, ne kuzim ljude koji se furaju na shuffle :/

creative zen ownz.

_________________
može.
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 08.03.2005 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

ako misliš kupit i novu alfu, preporučam iPod mini Smile
sumnjam da će integrirati iRiver ikad. Laughing

ah, prokletstvo! bas sve je na strani jabuke!
nema nam druge nego da svi pohrlimo u ducane Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 08.03.2005 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tek toliko nek se zna IRiver je kralj Prenosnih Mp3 playera već više godina.. Ima najbolji firmware i taj se software update-a jednom mjesečno novim funkcijama.. odličan radio, snimanje glasa, snimanje sa radija, snimanje preko inputa itd... da ne pričam o trajanju baterije, izgledu, softwaru, težini, ergonomiji.
Čak ima i funkciju da u određeno vrijeme sam započne snimati sa radija u mp3 format.
Ja osobno imam IFP-795 i više sam nego zadovoljan. Da ne zaboravim da svira i OGG vorbis format pored WMA. Inače Ogg troši bateriju jer dekodiranje zvuka puno više opterećuje hardware ali to si Iriver može dopustiti.

Verzija Irivera sa Hardom može raditi i kao prenosna memoria za fotić. Spojiš ga na fotićpreko usb-a i skidaš direktno sa fotića slike u nj Smile



http://www.iriveramerica.com/prod/ultra/700/ifp_795.aspx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 08.03.2005 22:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala. iriver it is Smile.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Empyros 27



Joined: 23 Sep 2003
Posts: 245

PostPosted: 09.03.2005 02:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

*Walks around with a "Down with Apple" sign* Twisted Evil [flejm]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.03.2005 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
grzzi wrote:
tRC wrote:
sony strikes back
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4328415.stm


http://www.appleinsider.com/news.php?id=939

http://news.ft.com/cms/s/655f1dbe-8f77-11d9-af70-00000e2511c8.html

too little and too late!

G.


nije poanta u korporativnim ratovima, nego u kvaliteti i value for money, sony je bolji.
dont give a flyin` fck koliko ih je apple prodao, dont care.. - ovaj tu, baš ovaj sony; je bolji.

ps
inače - mi pričamo o rvatskoj gdje muziku ripamo i pržimo, ne kupujemo preko Itunes-a

ps2
moj link je opservacija na novi sonyev proizvod i usporedba njegovog trajanje baterije 12hrs Vs. 5o hrs
sa tržišnim rivalom iPod Shuffleom - ne vidim tu mjesta ne službenim (ali vrlo točnim) kvartalnim prodajnim izvještajima cijele linije proizvoda od koje je Shuffle samo najslabii predstavnik.


Kako znaš da je bolji proizvod kad se još nije ni počeo prodavat? Zabole me k. što će ko kupit al integracija proizvoda (iPod, šafl) i softa (iTunes) je definitivno na strani Applea, dizajn je vrhunski, iako pretpostavljam da ni sony nije loš, razne iRivere i zenove realno nemoš uspoređivat po izgledu i kvaliteti...trajanje baterije je na strani sonya.


lesser- wrote:

meni je ipod prije isto bio kul, al onda sam sazno da ima apple bateriju koja je bezobrazno skupa a ova sto dobijes crkava prije ili kasnije. i to onak polako, mjesec dana ce radit po 20 sati baterija, a cetvrti mjesec ce radit po 10, ko na mobitelu. sux. shuffle je najveci marketinski trik ikad, ne kuzim ljude koji se furaju na shuffle :/

creative zen ownz


bateriju u iPodu moš dat zamjenit ako hoćeš, inače traje jedno 2-3 godine sasvim okej.

agonyii wrote:

Tek toliko nek se zna IRiver je kralj Prenosnih Mp3 playera već više godina.. Ima najbolji firmware i taj se software update-a jednom mjesečno novim funkcijama.. odličan radio, snimanje glasa, snimanje sa radija, snimanje preko inputa itd... da ne pričam o trajanju baterije, izgledu, softwaru, težini, ergonomiji.
Čak ima i funkciju da u određeno vrijeme sam započne snimati sa radija u mp3 format.
Ja osobno imam IFP-795 i više sam nego zadovoljan. Da ne zaboravim da svira i OGG vorbis format pored WMA. Inače Ogg troši bateriju jer dekodiranje zvuka puno više opterećuje hardware ali to si Iriver može dopustiti.

Verzija Irivera sa Hardom može raditi i kao prenosna memoria za fotić. Spojiš ga na fotićpreko usb-a i skidaš direktno sa fotića slike u nj


Gle, svako svog konja hvali, to je normalno. Neznam po čemu je iRiver kralj prijenosnih playera, doduše. Nove verzije softa za iPod izlaze redovito i naravno da ga moš apdejtat sa sajta.
iPodovi nemaju previše dodataka (radio, snimanje voisa itd. iako sve to i još puno više moš kupiti od drugih firmi kao dodatke (3rd party assesories tržište za iPod je ogromno, veće od svih ostalih playera i dodataka zajedno). Iako imaš kalendar, igrice i slično. Iako neznam kome to koristi...otprilike ko fotić na mobitelu.

Ergonomija, kvaliteta zvuka i kvaliteta izrade je na Appleovoj strani, sorry. Skidanje fotki sa fotića radi na iPodu sa ekranom u boji...

Evil or Very Mad

eto! tek toliko istine radi !
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 09.03.2005 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
... al integracija proizvoda (iPod, šafl) i softa (iTunes) je definitivno na strani Applea, dizajn je vrhunski, iako pretpostavljam da ni sony nije los...


znaci imamo dva benefita koju suprotstavljeni prozvod nema.
vrhunska interpolacija online kupovine glazbe sa mp3 playerom vs. znatno superiornija baterija.

ja biram bateriju.
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.03.2005 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
grzzi wrote:
... al integracija proizvoda (iPod, šafl) i softa (iTunes) je definitivno na strani Applea, dizajn je vrhunski, iako pretpostavljam da ni sony nije los...


znaci imamo dva benefita koju suprotstavljeni prozvod nema.
vrhunska interpolacija online kupovine glazbe sa mp3 playerom vs. znatno superiornija baterija.

ja biram bateriju.
Very Happy


mislio sam na vrhunsku implementaciju iTunes softa (bez online shoping modula koji ne postoji za hrvatsku) primjer za šafl:

http://www.ipodlounge.com/articles_more.php?id=6563_0_8_0_C


Argh, odustajem iriver rulez!

Rolling Eyes

G.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 09.03.2005 18:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svaki će naći svog kupca!
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 09.03.2005 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Argh, odustajem iriver rulez!

ju kviter ju!
ja mislio da ces pocet bengalke palit...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.03.2005 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
grzzi wrote:
Argh, odustajem iriver rulez!

ju kviter ju!
ja mislio da ces pocet bengalke palit...




Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 09.03.2005 19:13    Post subject: consumer electronics casestudy - portable mp3 player Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.kvaliteta zvuka - bez kompromisno
2.trajanje baterije - kompromisno
3.veličina storage-a - kompromisno
4.dizajn - added value (Philipe Starck, pinifarina & company...)
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.03.2005 19:25    Post subject: Re: consumer electronics casestudy - portable mp3 player Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
1.kvaliteta zvuka - bez kompromisno
2.trajanje baterije - kompromisno
3.veličina storage-a - kompromisno
4.dizajn - added value (Philipe Starck, pinifarina & company...)


Question

sony je ok, al ovi "iPod killeri" (trebalo bi zabranit tu riječ, toliko je ofucana.) koje su najavili imaju preko nekoliko mana:

1. cijena:
apple je lider i ima cijenu 70% nižu od najavljenih sonija. 170 baksa za 512 Mb flash player (al kao ima i ekrančić sa tri linije teksta) ? - alternativa za još 30 baksa imaš iPod mini sa pravim ekranom i 4 Gb.

2. ne izgleda mi baš ko usb stick
namjeravaš nositi usb kabel sa sobom u džepu?

3. ono što je najvažnije. lakoća korištenja. iTunes je odličan, sonijev software dosad se i nije baš proslavio...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 09.03.2005 19:34    Post subject: Re: consumer electronics casestudy - portable mp3 player Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
tRC wrote:
1.kvaliteta zvuka - bez kompromisno
2.trajanje baterije - kompromisno
3.veličina storage-a - kompromisno
4.dizajn - added value (Philipe Starck, pinifarina & company...)


Question

sažetak case studya koji imam već neko vrijeme, jedan hw proizvođač je radio istraživanje što je bitno pri kupnji mp3 playera, jer taj dio tržišta radi sve veći i veći udio prometa.
vjerovao ili ne na prvi pogled jedini zahtjev za software je da radi i na winu i na macu
kasnije se spominje katalogiziranje same muzike , al to sve se stavlja pod dodane vrijednosti a ne u segment one prve tri točke koje su odlučujuće pri nabavi mp3 playera
- a sad ograda, ovo nije moja pamet , ovo je rezultat market researcha koji je radio veliki svjetski proizvođač hw-a koji bi i tu pare uzeo.
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group