Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Knjiga standarda?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.01.2005 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moram priznati da nisam niti jednu vidio u standardnom a4 izdanju, ili su neke derivacije a4 ili a3 velicina.

Ja sam vidio i dobrih i losih, najbolja kaj sam vidio je za Iveco (12 svezaka!!!) potpuno puna ilustracija za sve moguce varijante prostora koje postoje. Fakat impresivno.

Jedna od losih (nase) je za narodne novine. Dosta dobro izvedeno (na prvi pogled), simpa uvez, odlicna ideja za CD ali uzasna NEDOSLJEDNOST u knizi standarda! wtf? Malo su gradijenti u 0% a malo su na onih 20% (tko zna logo dobro kuzi u cem je fora), ne znam kak su to mogli propustit - u knjizi standarda! damn
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 13.01.2005 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HT su radili austrijanci kolko ja znam? (nemogu se sjetit imena)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 13.01.2005 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
HT su radili austrijanci kolko ja znam? (nemogu se sjetit imena)


Interbrand - http://www.interbrand.com

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.01.2005 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa kaj nije to onak "common knowledge", pa raspravljali smo o tome...

Fala Bogu da su promijenili font, taj Cachet mi se vec gadio!
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 13.01.2005 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Pa kaj nije to onak "common knowledge", pa raspravljali smo o tome...

a?

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 14.01.2005 00:05    Post subject: Reply with quote

eo ja sam bas danas otiso podic jednu kaj sam radio...i fino izgleda...guba je...jednostavna skroz sa ovim osnovnim znacajkama...
ima 17 strana...sa svim zasad potrebnim informacijama...firma je jos mlada pa nemaju jos svoje aute na koje trebaju ic stickeri...
zasad su im prioritet raznorazni seminari pa sam definiro i kak to treba zgledat...

nego...ako oni sad recimo ubodu aute i pitaju mene za naljepnice n stuff na autu...
jel mogu ja to naknadno dodat u knjigu standarda?...jer glupo bi bilo da sam npr to metnio nutra a jos ni neznam kakve ce aute imat...
ili stajaznam neakve oglase...kad jos to nije profunkcioniralo sveskupa kak spada.
Back to top
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 14.01.2005 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
eo ja sam bas danas otiso podic jednu kaj sam radio...i fino izgleda...guba je...jednostavna skroz sa ovim osnovnim znacajkama...
ima 17 strana...sa svim zasad potrebnim informacijama...firma je jos mlada pa nemaju jos svoje aute na koje trebaju ic stickeri...
zasad su im prioritet raznorazni seminari pa sam definiro i kak to treba zgledat...

nego...ako oni sad recimo ubodu aute i pitaju mene za naljepnice n stuff na autu...
jel mogu ja to naknadno dodat u knjigu standarda?...jer glupo bi bilo da sam npr to metnio nutra a jos ni neznam kakve ce aute imat...
ili stajaznam neakve oglase...kad jos to nije profunkcioniralo sveskupa kak spada.


Pa uvijek sa klijentom rasčistiš (govorimo o apliciranju na vozila) koju vrstu voznog parka koriste (osobna, vozila, dostavna, caddy, kombi...) i za svaku odrediš standarde apliciranja (bez obzira bio im službeni tutač biemdablju ili tavrija Smile Naknadno dodavanje ne predstavlja nikakav problem. Samo nadograđuješ postojeće standarde sa prije postavljenim smjernicama.
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 14.01.2005 01:16    Post subject: Reply with quote

TYPE01 wrote:
djipster wrote:
eo ja sam bas danas otiso podic jednu kaj sam radio...i fino izgleda...guba je...jednostavna skroz sa ovim osnovnim znacajkama...
ima 17 strana...sa svim zasad potrebnim informacijama...firma je jos mlada pa nemaju jos svoje aute na koje trebaju ic stickeri...
zasad su im prioritet raznorazni seminari pa sam definiro i kak to treba zgledat...

nego...ako oni sad recimo ubodu aute i pitaju mene za naljepnice n stuff na autu...
jel mogu ja to naknadno dodat u knjigu standarda?...jer glupo bi bilo da sam npr to metnio nutra a jos ni neznam kakve ce aute imat...
ili stajaznam neakve oglase...kad jos to nije profunkcioniralo sveskupa kak spada.


Pa uvijek sa klijentom rasčistiš (govorimo o apliciranju na vozila) koju vrstu voznog parka koriste (osobna, vozila, dostavna, caddy, kombi...) i za svaku odrediš standarde apliciranja (bez obzira bio im službeni tutač biemdablju ili tavrija Smile Naknadno dodavanje ne predstavlja nikakav problem. Samo nadograđuješ postojeće standarde sa prije postavljenim smjernicama.



fala na odgovoru Smile
Back to top
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.01.2005 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto se tice formata... pa... uopsteno se za knjige, kataloge, monografije, ... retko koriste ''cisti'' formati.

inace... primer katastrofalnog vizuelnog identiteta je ovaj novi JAT-ov... od ljudi iz JAT-a cujem da trebaju opet radit rebranding.

sta ukljuciti? sta god ti i klijent smatrate da bi moglo biti potrebno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Nolina



Joined: 25 Jan 2005
Posts: 3
Location: Zagreb

PostPosted: 25.01.2005 09:12    Post subject: Gdje su te knjige? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi, od svih koji su obecali, ja nisam jos uspjela vidjeti niti jedan primjer knjige osim onaj od AZO-a. Ima li tko kakav primjer?

Ima li ko kakav pojam o tome koliko minimalno moze kostati dizajnersko rjesenje takve knjige? Znaci, bez printanja, samo .pdf i samo definiranje osnovnih standarada, logotipa, boja i fontova?

Radim za jednu informaticku firmu kojoj ocajnicki treba nesto takvo ...

Puno hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 25.01.2005 09:52    Post subject: Re: Gdje su te knjige? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nolina wrote:
Ljudi, od svih koji su obecali, ja nisam jos uspjela vidjeti niti jedan primjer knjige osim onaj od AZO-a. Ima li tko kakav primjer?

Ima li ko kakav pojam o tome koliko minimalno moze kostati dizajnersko rjesenje takve knjige? Znaci, bez printanja, samo .pdf i samo definiranje osnovnih standarada, logotipa, boja i fontova?

Radim za jednu informaticku firmu kojoj ocajnicki treba nesto takvo ...

Puno hvala!


Baci pogled ovdje:

http://www.designerstalk.com/corpid/

Last edited by TYPE01 on 25.01.2005 10:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Nolina



Joined: 25 Jan 2005
Posts: 3
Location: Zagreb

PostPosted: 25.01.2005 10:01    Post subject: Hvala Add user to your forum ignore list Reply with quote

Wow, ovo je fenomenalan izbor! TNX! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group